"Ця історія всерйоз і надовго" - Марина Данилюк-Ярмолаєва

"Ця історія всерйоз і надовго" - Марина Данилюк-Ярмолаєва

Було дитяче свято, де мені розказали, чим Рапунцель відрізняється від Ельзи та ознайомили з аналітикою мультфільму «Хоробрі зайці».

— Так і що, закінчиться війна 30 грудня?, — прилетіло несподівано та збоку.

І тут я згадала, що за останній тиждень чула це питання щонайменше тричі. Ниточки вели до чоловіка лисуватої зовнішності, який раніше торгував пірамідками, а тепер мирним фастфудом. Для чого це треба?

1. Чоловіку з блискучою лисиною і людям, в ефірах яких він озвучує подібне — потрібна цитованість, згадуваність — що прямо синоніми затребуваності.

2. Прихід аудиторії на «хороші новини». Навіть, якщо для слухачів ця ейфорія буде недовгою в розібʼється на друзки суворої реальності, як «потерпіть 2-3 тижні». І оті геги Подоляка з надутими яжематєрями інстаграму, коли всі разом давали слово пацана, що все завершиться в 2023.

Війна такого масштабу як у нас не завершується під дати і за один день. Ця історія всерйоз і надовго. Якщо порівняти це з ходінням Моісея по пустелі — ми десь на етапі, коли багато людей хотіли легких рішень і відлили собі золотого тельця, влаштували гулянку — а потім довелось за все тяжко платити.

Тимчасове перемирʼя означатиме лише одне — в той момент Росія буде аналізувати свої помилки зими-2022. А нам треба буде готуватись до війни нормально — аналізувати свої помилки і зміцнюватись. Ми можемо добити Росію і вигризти своє місце під сонцем, якщо згадати все і зробити висновки.

І ні, Німеччина не гумова, туди всі не потікають. Ми ще подивимось, коли там до влади прийдуть люди, які не дуже доброзичливі до біженців з усього світу.

Казки — чудово для того, що називається «дитяче свято в школі». Коли це насаджують в голови під час війни — це відверте шкідництво.