Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 23.11.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом на 23.11.2024

1. росіяни втратили можливість здійснювати платежі через китайську UnionPay.

- Банки вже в дев'яти країнах припинили обслуговувати картки Газпромбанку.

- Така ситуація склалася в Угорщині, В'єтнамі, Німеччині, Казахстані, Катарі, Туреччині, ОАЕ та Таїланді.

- Карти Газпромбанку також не працюють у Китаї - там не виходить зняти гроші в банкоматі ICBC.

2. Британський банк HSBC, найбільший за розміром активів у країні, оголосив про припинення прийому платежів з росії та білорусі.  

- Відповідно до повідомлення банку, заборона поширюється на всі вхідні операції для клієнтів-фізичних осіб із цих двох країн.

- Це рішення доповнює попередні обмеження, введені HSBC у 2022 році, коли банк припинив обслуговувати транзакції російських компаній через гонконгський підрозділ.

- Тоді обмеження з'явилися на тлі міжнародного тиску, спрямованого на припинення поставок санкційних товарів до росії.  

- Новий крок HSBC збігся у часі з посиленням санкцій США проти росії, які стосувалися 50 банків, зокрема Газпромбанку.

- У релізі Міністерства фінансів США зазначалося, що іноземні фінансові установи можуть зіткнутися з наслідками за співпрацю з російською Системою передачі фінансових повідомлень (СПФС), яка використовується для обходу санкцій.

- Раніше HSBC мав дочірній бізнес у росії, однак після початку війни банк поступово згортав свою діяльність у країні.

- У 2022 році було оголошено про продаж російського підрозділу банку компанії "Експобанк".

3. Чехія не планує продовжувати дозвіл на імпорт нафтопродуктів російського походження після завершення його дії у 2024 році.

- Таке рішення ухвалено в рамках поступового зменшення залежності країни від російської енергетики.

- Раніше Чехія отримала спеціальний дозвіл від ЄС на імпорт російських нафтопродуктів для підтримання стабільності енергетичного ринку, але з 2025 року вона має намір повністю відмовитися від цієї практики.  

- Цей крок є частиною ширшої стратегії ЄС, спрямованої на зменшення енергетичної залежності від росії через її вторгнення в Україну. Міністр промисловості та торгівлі Чехії Йозеф Сікела заявив, що країна активно працює над забезпеченням альтернативних джерел постачання нафтопродуктів, що відповідає цілям енергетичної безпеки та політики Європейського Союзу.

- Виняток, який діє зараз, дозволяв Чехії імпортувати деякі російські нафтопродукти для використання в її єдиному нафтопереробному заводі, який працює із сировиною, що надходить через трубопровід "Дружба".

- Однак уряд країни запевнив, що альтернативи вже напрацьовуються, щоб уникнути залежності від російської енергетики після завершення терміну дії виключення.

4. росія передала Північній Кореї зенітні ракети та комплекси ППО в обмін на підтримку, зокрема відправку північнокорейських військових на війну проти України. Про це заявив головний радник з безпеки Південної Кореї Шин Вон Сік.

- Він зазначив, що після невдалого запуску військового супутника Північної Кореї у травні 2023 року росія висловила готовність підтримати космічні технології КНДР, а також передала військову техніку, включаючи зенітні системи.  

- Розгорнуті у росії північнокорейські війська могли бути включені до російських десантних підрозділів та морської піхоти, а деякі з них уже брали участь у бойових діях.

- Крім того, росія, ймовірно, надала економічну допомогу КНДР.

5. ЄС планує посилити правила видачі шенгенських віз громадянам росії.  

- Європейський Союз може посилити обмеження на видачу шенгенських віз для російських громадян, заявила Ільва Йоганссон, керівниця міграційної служби ЄС.

- Вона наголосила, що росіяни, які подорожують по Шенгенській зоні, становлять значну загрозу для європейської безпеки.

- У 2023 році росіянам було видано близько 450 тисяч шенгенських віз — це значно менше, ніж до війни в Україні, але, за словами Йоганссон, ця кількість все ще викликає занепокоєння.  

- Останнім часом зафіксовано зростання випадків шпигунства та диверсій, пов'язаних із російськими агентами.

- Зокрема, вона згадала спробу російських спецслужб організувати замах на керівника німецького оборонного концерну Rheinmetall Арміна Паппергера.  

- Йоганссон вважає, що ЄС не повинен демонструвати "м'якість", адже це може підірвати безпеку всієї Шенгенської зони.

- Вона висловила стурбованість тим, що не всі країни-члени ЄС застосовують однакові критерії при розгляді заявок росіян на візи.  

- Посилення візових обмежень може стати черговим кроком у відповідь на загострення геополітичної напруги та спроби ЄС зменшити ризики, пов'язані з діяльністю російських агентів на території Союзу.

6. Велика Британія виявила підробку сертифікатів на російську нафту.

- Управління з виконання фінансових санкцій Великої Британії (OFSI) закликало компанії, які займаються морською торгівлею нафтою, ретельніше перевіряти сертифікати походження товарів.

- Це пов'язано з випадками фальсифікації документів для приховування походження російської нафти та нафтопродуктів, що дозволяє обійти міжнародні санкції та обмеження цін на нафту в $60 за барель.

- OFSI повідомило, що компанії використовують підроблені документи, щоб торгувати російською нафтою, приховуючи її походження.

- З кінця 2022 року G7, ЄС та Австралія заборонили страхування, транспортування й фінансування перевезення російської нафти, якщо її ціна перевищує $60 за барель.

- Західні страхові компанії продовжують страхувати судна з російською нафтою, проданою за цінами вище обмеження.

- За даними Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC), росія використовує такі тактики, як перевантаження з судна на судно й маніпуляції з автоматичною ідентифікаційною системою суден.

- Експерти припускають посилення санкцій і розширення правозастосування. Міністри G7 вже заявили про намір розробити нові ініціативи для боротьби з порушеннями санкцій.

- Оголошення OFSI є сигналом для бізнесу про підвищення уваги до дотримання санкційних режимів, а також демонстрацією готовності до суворіших заходів.

- Ці кроки мають на меті обмежити можливості росії продовжувати експорт нафти, що фінансує військові дії.

Більше на https://t.me/Omelyan_News