Сьогодні, 11 січня, Міжнародний день рівності на роботі. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Теодосія Великого. До Нового року залишилося 354 дні.
11 січ. 2025 07:40:00
Сьогодні, 11 січня, Міжнародний день рівності на роботі. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Теодосія Великого. До Нового року залишилося 354 дні.
11 січня 2025 року — субота. 1053-й день війни в Україні.
11 січня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Теодосія Великого. Він народився 424 року в Могарсі. Він є одним із найбільш видатних ранньохристиянських святих, відомий своїм впливом на розвиток монастирського життя. Теодосій заснував перший великий монастирський комплекс в Палестині, який став зразком для подальших монастирських спільнот. Його життя було присвячене молитві, аскезі та служінню ближнім.
Теодосій народився в благочестивій християнській родині. Від юних років він прагнув духовного життя. Залишивши рідний дім, він вирушив до Єрусалима, де прийняв чернецтво. Присвятивши своє життя Христу, він заснував монастир поблизу Вифлеєму, який став центром духовного життя для багатьох монахів.
Основні принципи, які святий Теодосій втілив у своєму монастирі, включали спільне життя, молитву, працю та вивчення Святого Письма. Він навчав ченців жити в любові та мирі, допомагати один одному та ближнім. Преподобний Теодосій помер 529 року, залишивши за собою велику духовну спадщину.
Що не можна робити 11 січня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 11 січня
Які сьогодні іменини: Віталій, Володимир, Йосип, Михайло, Микола, Степан, Федір.
Талісманом людини, народженої 11 січня, є геліотроп. Здавна вірили, що цей камінь здатний зупинити кровотечу. Геліотроп вважається символом мудрості, він посилює мозкову активність.
Цього дня народилися:
Календар важливих подій в Україні та світі за 11 січня:
Який сьогодні день в Україні і світі
Також 11 січня Міжнародний день "Дякую". Це свято покликане нагадати людям про важливість ввічливості, доброти та вдячності у повсякденному житті. Воно не є офіційним, проте має популярність у багатьох країнах. Міжнародний день "Дякую" започатковано як ініціатива ООН і ЮНЕСКО, які прагнули привернути увагу до культури вдячності. Це слово є одним із найпоширеніших у світі, яке виражає позитивні емоції та вдячність. День нагадує про важливість дякувати не лише за великі речі, а й за дрібниці, які ми часто сприймаємо як належне.
А ще 11 січня Всесвітній день скетчноутингу. Це неофіційне свято присвячене мистецтву та практиці візуальних нотаток, або скетчноутингу, яке поєднує слова, малюнки, графіки та схеми для ефективного запам’ятовування та передачі інформації. Скетчноутінг – це метод ведення нотаток, що базується на візуалізації інформації. Він використовує поєднання тексту та малюнків, щоб створити більш наочні та запам’ятовувані записи. Це практикують учні, студенти, дизайнери, бізнес-аналітики та інші професіонали. Свято започаткували 2016 року з ініціативи Майка Роуді, автора книги "The Sketchnote Handbook", який популяризував цю техніку. Дата 11 січня обрана як символ дня для заохочення людей до творчості та покращення своїх навичок ведення нотаток.
11 січня День поінформованості про хворобу Педжета. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про хворобу Педжета кісток, рідкісне хронічне захворювання, яке впливає на структуру та функцію кісткової тканини. Хвороба Педжета – це хронічне захворювання скелета, за якого нормальний процес руйнування та відновлення кісткової тканини порушується. У результаті кістки стають слабшими, деформованими або більш схильними до переломів. Хвороба Педжета хоч і є рідкісною, але може значно вплинути на якість життя пацієнтів. День поінформованості нагадує про важливість ранньої діагностики та адекватного лікування.