У народі 29 липня відзначали свято «іменного снопа». У минулому, коли жито, пшениця чи ячмінь вже дозрівали, господиня брала хліб, сіль, «свічку-громничку» та йшла у поле «зажинати ниву». Перший сніп вона несла додому і ставила його на покуті або у стодолі, де він стояв до кінця молотьби. Цей сніп обмолочували окремо, а зерна його святили у церкві і перед засівом змішували з насінням. Соломою з першого снопа годували корів, щоб вони не хворіли.
У деяких регіонах, окрім «зажинок», робили ще й «закрутки», щоб рука будь-якого лиходія не зіпсувала хліба. Для виконання цього обряду жінки йшли у поле і одна з них, взявши у жменю колосся, завивала його вузлом – це була «закрутка».
Спостерігаючи за погодою цього дня, підмічали: якщо він дощовий – хліб у снопах може прорости, тобто, необмолочений – згниє.
За церковним календарем 29 липня вшановують пам’ять святих отців шістьох Вселенських соборів; священномученика Афіногена, єпископа, і десятьох учнів його; мученика Павла і мучениць Алевтину (Валентину) і Хіонію; мученика Антіоха, лікаря; мученицю Юлію, діву.
Іменинниками 29 липня є:
Павло, Валентина, Юлія, Алевтина.
29 липня народились:
1817 – Іван Айвазовський (Оганес Гайвазян) – всесвітньо відомий художник-мариніст, колекціонер, меценат. З 1845 р. жив у Феодосії, де на власні кошти відкрив школу мистецтв та картинну галерею, ініціатор будівництва залізниці «Феодосія-Джанкой».
1865 – Андрей Шептицький – митрополит Української греко-католицької церкви, суспільний, громадський та політичний діяч.
29 липня відзначають:
- День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
Події 29 липня:
1776 – останній український Кошовий отаман Петро Калнишевський відправлений на Соловецькі острови, де провів в ув’язненні 25 років.
1880 – відкрито Феодосійську картинну галерею ім. І. К. Айвазовського.
1899 – завершилася I Гаазька конференція миру, з метою розробки багатосторонніх угод у галузі законів і звичаїв війни.
1907 – створена Всесвітня організація скаутського руху.
1948 – у Лондоні розпочалися XIV Літні Олімпійські ігри.
1957 – засновано Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
1958 – у США утворено Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).
1974 – у СРСР створено перший в країні спеціальний підрозділ «А» для протидії можливим терористичним актам, яке стало відомим як група «Альфа».
Чи знаєте ви, що:
Створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України стало відповіддю на безпрецедентний виклик в сучасній історії держави.
Цим викликом стала окупація Кримського півострова на початку 2014-го року з боку недружнього сусіда, Російської Федерації, і подальше вторгнення на територію Донецької та Луганської області з захопленням деяких їх районів країною-агресором, яка колись виступала як один із гарантів суверенітету і територіальної цілісності України, в обмін на її без’ядерний статус.
Це нове офіційне військове свято для суверенної України. Воно було затверджено 26-го липня 2016- го року. У відповідному Указі Президента України №311/2016 підкреслюється особлива мета цього Дня для подальшого розвитку національних військових традицій і враховується важлива роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави.
День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України щорічно відзначається 29-го липня.На Сили спеціальних операцій Збройних Сил України, покладені досить специфічні завдання, в числі яких і участь у відновленні територіальної цілісності країни.
У цей День, як і в будь-який інший день року, особливо поки йде війна, ми молимося щоб їх захистив Господь! Бажаємо їм високої бойової підготовки та ретельного планування операцій! Надійний тил і добре технічне забезпечення! Грамотних командирів і всіляку підтримку!