Єврокомісія запропонувала низку кроків у енергетичній політиці, які мають забезпечити незалежність від російського газу і пом’якшити наслідки розриву з колишнім постачальником-агресором.
Вони, зокрема, передбачають:
- динамічне ціноутворення на газ на найбільшій у Європі газовій біржі TTF;
- створення до березня 2023 року цінового еталону для ЗПГ;
- обов'язкову спільну закупівлю газу на рівні 15% загальної потреби;
- інформування країнами-членами Єврокомісії перед будь-якою закупівлею газу;
- виділення 40 млрд євро для допомоги мешканцям та компаніям ЄС на фоні енергокризи;
- скорочення країнами ЄС до березня 2023 року щомісячного споживання газу на 15%;
- зобов'язання країн ЄС ділитися одна з одною газом у разі надзвичайної ситуації.
Взаємна допомога і підтримка – реакція здорової спільноти на атаку ззовні. Рашистам доведеться це усвідомити по дорозі до дна.
1. Держдума ухвалила у першому читанні поправки до Податкового кодексу, які передбачають підвищення податку на прибуток для експортерів зрідженого природного газу з початку 2023 року до кінця 2025 року до 32%.
Також прийнято у першому читанні поправки до Податкового кодексу, які передбачають зростання податкового навантаження на газову та нафтову галузі.
2. У вересні 2022 року постачання енергетичного вугілля з росії до Індії скоротилося на 12% порівняно з попереднім місяцем.
3. Глава Міноборони Фінляндії не виключив конфіскацію нерухомості у росіян, якщо воно знаходиться в критично важливих для безпеки країни районах.
4. У наступному році 95% російського ринку ліків може опинитися під загрозою через його залежність від імпорту.
5. На росії уже станом на серпень цього року 41% із 5700 кінозалів було закрито - горизонт планування репертуару на російських майданчиках скоротився до двох тижнів на тлі відходу з російського ринку провідних іноземних студій.
І далі ж буде...