Перший вантаж російської нафти за зниженою ціною в межах нової угоди між Ісламабадом і Москвою прибув до Пакистану.
"Радий повідомити, що перший російський вантаж сирої нафти зі знижкою прибув до Карачі і завтра розпочне розвантаження нафти, — написав прем'єр-міністр країни Шахбаз Шаріф у Twitter. - Це перший в історії вантаж російської нафти в Пакистан і початок нових відносин між Пакистаном і Російською Федерацією".
Представник порту повідомив, що зараз нафту розвантажують.
Reuters вперше повідомив про угоду між Пакистаном та РФ у квітні. Як пише агенція, Ісламабад, що зіткнувся з платіжною кризою та ризикує не виплатити свої борги, виграє від зниженої ціни, а для Росії країна стала новим ринком збуту, окрім Індії та Китаю, адже Захід ввів низку обмежень на купівлю російських енергоносіїв.
Імпорт енергоносіїв становить більшу частину зовнішніх платежів Пакистану. Очікується, що імпорт сирої нафти в країну досягне 100 тисяч барелів на день.
Немає підтвердження того, як здійснюватиметься оплата, але нещодавно Пакистан оголосив про план дозволити бартерну торгівлю з Росією, Афганістаном та Іраном, що, за словами аналітиків, може зменшити потребу в доларах і ризик контрабанди енергоносіїв з-за кордону.
Держсекретар США Ентоні Блінкен перелічив основні стратегічні провали Москви, серед яких було бажання збільшити енергозалежність Європи. Натомість Європа відмовляється від російських енергоресурсів, а обмеження ціни на російську нафту зменшило доходи Росії на 43% в перший рік війни, тож Росія безповоротно втратила ринки в Європі, підкреслив Блінкен.