Сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день рідної мови. Віряни вшановують пам'ять преподобного Тимотея. До Нового року залишилося 316 днів.
21 лют. 2024 07:40:00
Сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день рідної мови. Віряни вшановують пам'ять преподобного Тимотея. До Нового року залишилося 316 днів.
21 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобного Тимотея. Народився він в італійському місті Равенна, трудився в місцевому монастирі з юних літ. Архімадридом обителі тоді був святий Феоктист. А сам Тимотей був учнем преподобного Платона, сповідника Студійського. Ще в юності Тимотей вирішив присвятити себе служінню Господу. До самої смерті відрізнявся особливою непорочністю. Здійснив чимало чудес за допомогою своїх молитов. Довгий час Тимотей жив на самоті в пустелі, щоб досягнути досконалості.
Що не можна робити 21 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Часто цей день вважався вже справжньою весною, адже приходила тепла погода, сніг танув. Наші предки вважали, що сонячне світло відрізняється цього дня цілющими властивостями, а тому люди похилого віку обов'язково виходили на вулицю, щоб оздоровитися.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 21 лютого
Які сьогодні іменини: Остап, Тимофій, Юрій, Захар, Іван, Георгій.
Талісманом людини, народженої 21 лютого, є сапфір. В давнину цей камінь вважався символом духовності. Існує легенда, що печатка наймудрішого царя Соломона була виготовлена з сапфіром.
В цей день народилися:
Календар важливих подій в Україні та світі за 21 лютого:
Також 21 лютого Всесвітній день комбучі. Глобальна подія, яка присвячена вшануванню давньої спадщини і важливого значення чайного гриба. Це особливий ферментований чай, який відомий своїми корисними властивостями та унікальним смаком. Історія чайного гриба налічує близько 2000 років. Його створення приписують китайській династії Цинь 221 року нашої ери. В ті часи його називали "чаєм безсмертя".
А ще 21 лютого святкують Всесвітній день екскурсовода. Створене професійне свято було 1990 року, а ініціатором заснування став Лоізідес, який був президентом Міжнародної федерації екскурсоводів. Екскурсоводами називають фахівців з проведення екскурсій. Це не така проста професія, як може здатися на перший погляд. Адже до обов'язків гіда входить не лише підготовка матеріалів, але й вміння користуватися архівними і історичними даними, обізнаність у методичній підготовці та оновлення застарілої інформації.