Опубліковані онлайн демоверсії тестів з усіх предметів НМТ. Освіта.ua пропонує вступникам пройти онлайн демоверсії НМТ з усіх предметів, передбачених цьогоріч. Усі тести розроблені фахівцями УЦОЯО і є аналогічними тим тестам, що будуть запропоновані учасникам НМТ.
Система освітніх грантів у майбутньому охопить інші рівні освіти. У разі ухвалення відповідних змін, цього року буде запроваджена система грантів на оплату освіти для вступників на бакалаврат. У наступних роках така практика буде розповсюджена на інші рівні освіти.
Українські вчителі зможуть отримати підтримку супервізорів. В українських школах надаватимуть професійну допомогу вчителям у сфері середньої освіти. Метою проведення супервізії є здійснення підтримки шкільних учителів за вимогами професійних і освітніх стандартів.
Профтехи подали 202 заявки на створення сучасних майстерень. Участь у цьогорічній державній програмі «#100 майстерень» візьме третина українських профтехів. Експертна комісія обере приблизно 80 майстерень, які отримають фінансування від держави.
Реєстрація на НМТ розпочнеться 14 березня. Міністерством освіти і науки затверджений календарний план проведення НМТ в 2024 році. Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня включно.
Релоковані виші мають зберегти свою ідентичність, – Верещук. За словами віцепрем’єр-міністра, стосовно деяких вишів постає питання щодо їхньої подальшої діяльності в нових умовах. В тому числі іноді йдеться про можливе приєднання до інших закладів вищої освіти.
Освітні втрати за два роки війни оцінюються в 5,5 млрд доларів. За результатами міжнародних досліджень, з початку війни освітні втрати українських школярів оцінюються в 5,5 млрд доларів. Проте ця цифра зростатиме протягом життя цих учнів, негативно впливаючи на їхні доходи.
Вартість відновлення очної освіти оцінили в 13,9 млрд доларів. Потреби, пов'язані з реконструкцією інфраструктури й відновленням якісної очної освіти в Україні, міжнародні організації оцінюють у 13,9 млрд доларів США впродовж наступних 10 років.
Україна передала європейцям бюлетень з викладання історії України в ЄС. Україна передала Обсерваторії викладання історії в Європі бюлетень з історії України, який має сприяти ширшому й об’єктивнішому висвітленню української історії у підручниках інших країн.