Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
- Після виборів у США на Банковій почалась апатія. Чому це сталося? Про що говорять обрані Трампом кандидати на різні посади? Яка політика США вже проглядається? Чого чекати Україні від нової американської влади?
- В Україні нічого не чути про новий саміт миру чи новий план перемоги Зеленського. Що сталося? Чи може в ОП вже готують саміт перемоги? У будь-якому випадку війна не закінчується, але бачення Зеленського на те, як перемагати Росію нам невідомо і досі. Чи це ознака того, що Зеленський з Єрмаком чекають рішення від Трампа, а своїх ідей в них немає? Чи це пауза перед новим планом потужності Зеленського? Чи варто Зеленському кликати назад Залужного, просити його допомогти та сподіватися, що це врятує?
- Трамп бажає посадити за стіл переговорів обидві сторони і, таким чином, завершити війну між Україною та Росією. Про це заявив номінований Трампом на посаду радника з держбезпеки, Майк Уолтц. При цьому Fox News повідомляє, що Трамп – це подарунок для України та кошмар для Путіна. То чого чекати і на яких умовах Путін буде готовий сісти за стіл перемовин та що може вимагати Україна?
- Нардеп Одарченко отримав 8 років ув’язнення за спробу підкупу голови Держвідновлення Мустафи Найєма. Таке рішення прийняв Вищий антикорупційний суд (ВАКС). Так як Одарченко втік з України ще у вересні, НАБУ звернулось до Інтерполу з проханням оголосити нардепа у міжнародний розшук. Чи є шанси повернути засудженого депутата?
- СБУ та ДБР оголосили підозру народному депутату України Євгену Шевченку. Його підозрюють у державній зраді. Чи зможе він втекти за кордон, як Одарченко та Дмитрук? До речі, Дмитрук дав інтерв'ю Russia Today, в якому розповів, як його “катували у підвалах СБУ”, назвав “режим Зеленського” “злочинним” і звинуватив його в “геноциді всього українського народу”. Про що свідчать такі заяви нардепа?
- Українці почали менше донатити на ЗСУ, пише Bloomberg. Повідомляється, що дві з найбільших волонтерських організацій — Фонд Притули та “Повернись живим” – стикнулися з падінням пожертв на 20% і 15% відповідно порівняно з 2022 роком. Інші фонди втратили від 40% до 90% донатів. "Волонтери пояснюють це погіршенням фінансового стану та зростанням економічних труднощів". Це результат лише війни чи ініціативи Гетманцева дають свої наслідки? Чи варто владі переглянути свою економічну політику?
- Навколо теми виборів почали крутитися люди з обойми Медведчука. В прес-центрі інформагентства "Інтерфакс-Україна" ряд експертів провели круглий стіл на тему "Вибори в умовах воєнного стану: між суспільним запитом та посиленням російських зловмисних наративів". Про що це говорить та чому ця тема почала зараз прогріватися в інформаційному просторі і спікерами близькими до влади?