Сьогодні, 5 липня, День звільнення міста Краматорська від проросійських терористів та День звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Атанасія Атонського. До Нового року залишилося 179 днів.
5 липня 2024 року — п’ятниця. 863-й день війни в Україні.
5 липня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Атанасія Атонського. Народився 920 року в місті Трапезунті над Чорним морем у Малій Азії. Після закінчення навчання він став професором у Царгороді. Коли Атанасій познайомився зі святим Михаїлом Малеєном, то вступив до монастиря до Кимінаса, що в Бітинії. Незабаром він потайки втік на гору Атон, де 961 року збудував перший монастир і став настоятелем 58 спільнот ченців. Атанасій вів строге життя, суворо відокремившись від світу, Атанасій Атонський, батько упорядкованого чернечого життя на Атоні, заснув 1003 року.Що не можна робити 5 липня
- Не можна байдикувати — прийдуть злидні.
- Заборонено займатися важкою фізичною працею.
- Не варто після обіду працювати — всі нагайні справи зробіть в першій половині дня.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: місяць на небі яскравий — осінь буде теплою і сухою;
- вранці веселка — піде дощ, вдень — до сильного вітру;
- місяць світить наче зеленуватим світлом — дощитиме;
- крапельки вологи з'явилися на листі клена — чекайте на затяжні дощі через два дні.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 5 липня
Які сьогодні іменини: Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Ганна, Варвара, Єлизавета.
Талісманом людини, народженої 5 липня, є корал. Органогенні мінерали, скелети колоній деяких морських організмів. В давнину вірили, що корал є символом щастя та безсмертя.
Цього дня народилися:
- 1991 рік — український спортсмен-кікбоксер, офіцер Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України Максим Кагал;
- 1992 рік — український військовик, солдат Збройних Сил України. Один із "кіборгів", Герой України Петро Полицяк;
- 1997 рік — український громадський діяч, журналіст, учасник російсько- української війни Роман Ратушний;
- 1997 рік — український військовик, солдат Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Роман Бутусін.
Календар важливих подій в Україні та світі за 5 липня:
- 1054 рік — в сузір'ї Тельця вибухає зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі;
- 1439 рік — на Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом з грецьким архієпископом Василієм Бессаріоном підписують церковну унію про об'єднання Православної та Католицької Церков під владою Римського Папи;
- 1687 рік — опублікували першу фундаментальну працю І.Ньютона "Прінсипа";
- 1809 рік — відбувається битва під Ваграмом;
- 1841 рік — Томас Кук відкриває перше у світі туристичне агентство;
- 1865 рік — у Лондоні засновують благодійницьку організацію "Армія Спасіння";
- 1919 рік — після 9-годинного бою війська УНР займають Жмеринку;
- 1939 рік — у Миколаєві здають в експлуатацію міську каналізацію;
- 1941 рік — у Кракові німецька поліція заарештувала і депортувала до Берліна провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру;
- 1946 рік — вперше показують людям купальник-бікіні;
- 1954 рік — Елвіс Преслі записує свою першу пісню "That's All Right, Mama";
- 1965 рік — у м. Калуш (Івано-Франківська область) стає до ладу хімічно-металургійний комбінат;
- 1965 рік — у м. Києві розпочинають будівництво нового житлового масиву Оболонь;
- 1974 рік — у м. Лозанна (Швейцарія) Українська РСР підписує Всесвітню поштову конвенцію;
- 1985 рік — Сергій Бубка перемагає на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см;
- 1994 рік — в Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувається перший випуск слухачів;
- 1994 рік — 809 населених пунктів у семи областях України залишаються без електропостачання внаслідок урагану;
- 2014 рік — українські війська звільняють місто Краматорськ та місто Слов'янськ від бойовиків "ДНР".
Винахід механічного олівця датується 16 століттям, але лише в 19-20 століттях його конструкція була вдосконалена, а комерційне виробництво набуло широкого розповсюдження. Механічний олівець став не лише практичним інструментом, а й виразником особистого стилю, з різноманітними варіантами — від недорогих одноразових моделей до вишуканих розкішних версій.
Також 5 липня День трудоголіка. Це свято приурочене до людей, які повністю поглиблені у своїй роботі та готові пожертвувати багатьма ради своєї професії. Трудоголіки віддають перевагу кар’єрі над сім’єю, друзями та іншими життєвими радощами. Це свято має американське походження, а сьогодні воно відоме в багатьох країнах.
А ще 5 липня Всесвітній день бікіні. Ця літня подія – справжня знахідка для кожної жінки. Ви можете святкувати, відклавши всі справи, одягнувши привабливе бікіні і потягуючи охолоджувальні напої на гарячому пляжі. Всесвітній День бікіні святкується як річниця створення відкритого купальника. Такий дизайн 1946 року запропонував відомий французький модельєр Луїс Ріар.
У ті часи відкрита модель купальника вважалась занадто зухвалою та нескромною, тому вона поступово входила до широкого вжитку. А своєю популярністю бікіні зобов’язане популярним зіркам, зокрема Бріджит Бардо та Аві Гарднер, які почали носити відкриті купальники на громадських пляжах та у своїх фільмах.
Бікіні можна без сумніву назвати одним з найбільших винаходів усіх часів, навіть попри те, що його початок був не зовсім вибуховим. Чого не скажеш про його назву, яка пішла від атолу Бікіні, що в південній частині Тихого океану. Саме там випробовували водневу бомбу 1954 року.
5 липня в Україні День звільнення міста Краматорська від проросійських терористів та День звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів. Цього дня 2014 року бойовики сепаратистського угрупування "ДНР" разом із російськими терористами були витіснені з Краматорська та Слов'янська силами українських військових. Над містами підняли прапор України, і ця подія стала символом визволення та перемоги для їхніх мешканців.