"Вівторок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Вівторок, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Американський науковець Януш Бугайський вважає, що влада Монголії має не піддаватися залякуванням та арештувати Володимира Путіна під час його перебування в цій країні
*
Американський письменник Стівен Кінг укотре висловився щодо війни РФ проти України, зазначивши, що росіяни самі її розпочали і тепер отримують те, на що заслуговують
*
Росіяни етапували 62-річного кримського політв'язня Енвера Омерова в колонію Йошкар-Оли в Республіці Марій Ел
*
У США починається сезон виборів: перші бюлетені виходять вже за кілька днів
День праці, який відзначається в США в перший понеділок вересня, дав початок передвиборному сезону
*
У США відзначається День праці
У свято, присвячене американським працівникам, у містах країни пройдуть традиційні паради
*
США: конфіскація літака Мадуро - сигнал усім, хто намагається обходити санкції
Літак для Мадуро визнаний «нелегально вивезеним» із США до Венесуели, конфіскований у Домініканській Республіці та транспортований до Флориди на запит американської влади у зв'язку з порушенням санкцій
*
У середу Дональд Трамп візьме участь у зустрічі з виборцями на телеканалі FOX, а пізніше цього тижня виступить перед співробітниками правоохоронних органів у Шарлотті, Північна Кароліна, і проведе мітинг у Вісконсині
Віцепрезидентка Камала Гарріс у понеділок під час передвиборчого мітингу підтримає ідею того, щоб американська сталь використовувалася у вітчизняному виробництві.
Один із помічників її передвиборчого штабу повідомив, що Гарріс разом із президентом Джо Байденом у понеділок проводить мітинг у Піттсбурзі на підтримку сталеливарників з нагоди святкування Дня праці. Це буде їхній перший спільний виступ на передвиборчому мітингу відтоді, як Байден вийшов із перегонів, і вона отримала номінацію від партії. До мітингу в Піттсбурзі Гарріс проведе мітинг у Детройті, штат Мічиган.
«Очікується, що віцепрезидентка скаже, що американська сталь має залишатися у власності та під управлінням вітчизняних компаній, і наголосить на своїй прихильності до того, щоб завжди захищати американських сталеливарників», - сказав помічник.
Захід у Піттсбурзі відбувається на тлі подій на Близькому Сході: у вихідні Ізраїль витягнув тіла шістьох заручників із тунелю в Газі, де, за його словами, їх було нещодавно вбито бойовиками ХАМАС, що спричинило різку критику стратегії адміністрації Байдена з припинення вогню та новий тиск на прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу з метою повернути заручників, які залишилися.
У понеділок Байден заявив журналістам, що, на його думку, Нетаньяху не робить достатньо для укладення угоди зі звільнення заручників.
Республіканці тим часом звинувачують Байдена і Гарріс у загибелі заручників.
У понеділок президент і віцепрезидент проведуть зустріч у ситуаційній кімнаті Білого дому з командою американських парламентерів щодо угоди із заручниками, щоб обговорити зусилля з досягнення угоди.
Тим часом очікується, що і Гарріс, і її суперник-республіканець колишній президент Дональд Трамп активізують роботу з виборцями, особливо у штатах, де точиться особливо гостра боротьба, як-от Пенсильванія, Джорджія, Мічиган і Невада.
У середу Трамп візьме участь у міських зборах на телеканалі FOX, а пізніше цього тижня виступить перед співробітниками правоохоронних органів у Шарлотті, Північна Кароліна, і проведе мітинг у Вісконсині.
Нещодавнє опитування Reuters/Ipsos показало, що Гарріс лідирує в перегонах - її підтримують 45% виборців порівняно з 41% підтримки у Трампа.
Трамп намагається звинуватити Гарріс у постійному зростанні цін на продукти харчування та нелегальній імміграції. Він також часто виступає з негативними коментарями про її інтелект і походження.
Трамп викликав невдоволення на зборах журналістів-афроамериканців у липні, коли він, всупереч дійсності, охарактеризував Харріс як людину, яка відвернулася від свого південноазіатського коріння на користь афроамериканського.
«Я не знаю, індіанка вона чи чорношкіра», - сказав Трамп. Насправді, батько Гарріс - уродженець Ямайки, а мати - індіанка.
Однак передвиборча кампанія Гарріс, схоже, перевершила кампанію Трампа зі збору коштів. Минулого тижня кампанія Гарріс повідомила Федеральну виборчу комісію, що в липні вона зібрала 204 мільйони доларів, тоді як основна група Трампа зі збору коштів повідомила в цей орган, що зібрала 48 мільйонів доларів.
*
Байден: Нетаньягу недостатньо робить для досягнення угоди про заручників
Президент незабаром подасть остаточну пропозицію щодо угоди про звільнення заручників, які утримуються ХАМАС у Газі
*
Президент США Джо Байден заявив, що його команда впритул наблизилася до готовності представити пропозиції по остаточній угоді, яка дозволить повернути заручників, утримуваних бойовиками ХАМАСу, а також припинити бойові дії в Газі
*
Зусилля щодо імпічменту Байдена вмирають повільно, болісно
Деякі республіканці все ще можуть спробувати змусити голосувати за імпічмент Байдена. Але його вихід позбавив останнього імпульсу Палати представників Республіканської партії
*
Автомобілі з кортежу Тіма Волза потрапили в аварію під час поїздки кандидата у віцепрезиденти США на передвиборчий мітинг у місті Мілуокі
*
Що готує Україні новий політичний сезон у Канаді
Обмежені ресурси та внутрішні проблеми стримують допомогу Україні
Цього місяця після літніх канікул відкриється нова сесія парламенту Канади. До Оттави з усіх регіонів Канади повернуться депутати, які протягом літніх місяців слухали занепокоєння виборців у своїх округах. Серед тем, що протягом наступних пів року обговорюватимуться на парламентського пагорбі, кілька будуть пов’язані з Україною.
ВИБОРЧИЙ РІК?
Принциповою відмінністю цієї сесії парламенту від кількох попередніх буде її виборча спрямованість. Хоча чергові загальні парламентські вибори у Канаді заплановані на осінь наступного року, є вірогідність їх дострокового проведення. Чинний уряд, очолюваний Джастіном Трюдо, покладається у своїй роботі на коаліцію Ліберальної та Нової демократичної партій. Утім, дедалі глибші ідеологічні й інші розходження між цими партіями роблять коаліцію все більш крихкою. Не додає Трюдо впевненості й гучний програш кандидата від Ліберальної партії в одному із ключових округів під час довиборів у червні. Аби скористатися хитким становищем Трюдо, глава найбільшої опозиційної Консервативної партії Канади Пʼєр Полієв закликав Нову демократичну партію розірвати коаліційну угоду, зумовивши вибори восени вже цього року, а не наступного.
Чи вдасться опозиціонерам (які суттєво випереджають у рейтингах владу) домогтися дострокових виборів, поки незрозуміло, але ця невизначеність змусить увесь канадський політикум перейти у “виборчий режим”. Зазвичай це означає зосередженість на внутрішніх питаннях і максимальне уникнення незручних зовнішніх проблем, здатних збентежити електорат. Для України це може мати негативні наслідки.
МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА
Однією з перших “жертв” поточної заполітизованості стала міграційна політика Канади, яка до недавнього часу залишалася однією із найбільш відкритих до мігрантів країн світу. Хоча Канада досі планує щороку приймати сотні тисяч мігрантів, влада вже почала потроху прикривати двері для новоприбулих. Так, наприкінці серпня після дводенної виїзної урядової наради премʼєр-міністр Джастін Трюдо оголосив про значне скорочення кількості нових тимчасових робочих віз. Раніше уряд також наклав суттєві обмеження на кількість іноземних студентів, для яких Канада досі була одним із найпривабливіших міжнародних освітніх напрямів у світі.
Ці тенденції матимуть вплив і на українських шукачів притулку, яких після початку повномасштабного російського вторгнення прибуло до Канади близько 300 тисяч. Канада ще минулого року припинила приймати від українців нові заявки, а цьогоріч оголосила, що не має наміру оголошувати нові такі програми або продовжувати надавати українським шукачам притулку інтеграційні послуги після березня 2025 року. Хоча уряд залишив чинною тимчасову міграційну програму для українців, які мають близьких родичів-громадян Канади, надалі усі інші співвітчизники, охочі перебратися до Канади, муситимуть проходити стандартні процедури на рівні із потенційними мігрантами з усіх інших країн.
Загалом прецедент “преференційного” ставлення Канади до українських шукачів притулку створив певне напруження у країні, відомій принциповими підходами до рівності усіх перед законом. Уряду вже загрожує щонайменше один судовий позов із цього приводу, тому в подальшому він діятиме обачніше. У стінах парламенту не минеться без численних дискусій довкола національної міграційної политики, у тому числі й стосовно саме української міграції.
ВІЙСЬКОВА ПІДТРИМКА І ФІНАНСОВА ДОПОМОГА
Частково саме завдяки своїй давній політиці відкритих дверей для мігрантів Канада зараз є однією і найбільш дружніх до України держав світу. Близько 1,5 млн канадців мають українське походження, що дуже допомагає зберігати нашу країну високо у національному порядку денному. Канада уже давно публічно підтримує вступ України до НАТО й надає посильну військову допомогу. Після початку повномасштабного російського вторгнення уряд Канади, як і багатьох інших держав Заходу, розпочав нарощувати військові видатки. Хоча загалом опозиція до питання зміцнення оборони країни є слабкою, точаться активні дискусії щодо того, як саме і наскільки швидко витрачати додаткові кошти. За час повномасштабної війни канадські військові склади практично спорожніли, тож зараз країна не має фізичної змоги надавати Україні великі обсяги озброєння, як вживаного, так і нового. Ряд оголошених урядом ініціатив, зокрема щодо нарощування виробництва артилерійських снарядів, – дуже корисні Україні, але на їх реалізацію може знадобитися схвалення парламенту. Українські дипломати й громада докладають усіх зусиль, аби ці рішення були прийняті.
Зрозуміло, що обсяг військової допомоги прямо залежить від фінансових можливостей країни, а їх найкраще демонструє національний бюджет. Оскільки фіскальний рік у Канаді триває з квітня по березень, на осінь цього року припадає оприлюднення проміжного державного кошторису, який підіб’є підсумок уже витраченого й дасть розуміння того, на що держскарбниця може очікувати протягом наступних шести місяців. Якщо внесений урядом проміжний бюджет не отримає підтримки щонайменше половини депутатів, у країні будуть оголошені дострокові вибори. З огляду на важливість цього документа, до нього буде прикута значна увага у сесійній залі. Залежно від загального стану економіки країни уряд може потенційно збільшити фінансову підтримку Україні, але не виключене й зменшення, хоча наразі скорочення видається маловірогідним.
Власне, саме економіка домінуватиме над усіма дискусіями на парламентському пагорбі Канади. Двозначна інфляція, в яку країна поринула після пандемії COVID-19, зростання безробіття, житлова криза, значне підвищення вартості життя й загальний економічний спад гостро відчуваються в усіх куточках величезної країни. Опозиція закликає до скорочення державних видатків, а уряд уже почав їх поволі впроваджувати, зокрема практично припинивши наймати держслужбовців. Ці фактори, які прямо пов’язані із глобальною безпековою ситуацією, розхитаною вторгненням Росії до України, матимуть безпосередній вплив на рівень підтримки Канадою України. У поєднанні із “виборчими” настроями народних обранців, національна економіка вимагатиме значної уваги депутатів, затьмарюючи підтримку України.
ВИБОРИ У США
Не варто забувати й про іншу глобальну подію, яка матиме вагомі наслідки як для Канади, так і для України, і решти світу: вибори президента США. Канаду й Штати розділяє найдовший у світі державний кордон, який щодня перетинає товарів і послуг на понад 2,6 млрд доларів. Країни дуже тісно пов’язані не лише економічно, а й у культурному, соціальному та військовому аспектах. “Життя поруч із вами дещо схоже на сон зі слоном: незалежно від того, наскільки звір доброзичливий й врівноважений, все одно відчуваєш кожен його рух”, – сказав якось тодішній премʼєр-міністр Канади Пʼєр Трюдо президенту США Річарду Ніксону. Хоча ця фраза прозвучала більше півсторіччя тому, вона залишається актуальною досі, й від особистості майбутнього глави Білого дому певною мірою залежатиме й ситуація в Канаді. Щоб налагодити контакти з обома основними кандидатами, Канада регулярно відряджає до США різноманітні делегації й активно залучає інші канали комунікації. Вірогідно, вибори у США, навіть після оголошення їх результатів, залишатимуться основною темою дискусій щодо міжнародної політики у Канаді до кінця року.
САНКЦІЇ Й КОНФІСКАЦІЯ РОСІЙСЬКОГО МАЙНА
У питанні санкційного тиску на Росію Канада вже тривалий час знаходиться серед лідерів міжнародної спільноти, адже її санкційний перелік – один із найдовших у світі. Минулого року Канада стала першою державою Великої сімки, яка розпочала конфіскацію активів наближених до Путіна олігархів. Також триває процес передачі Україні вантажного російського літака, який з лютого 2022-го року застряг у аеропорту Торонто. Утім, найважливіше рішення може бути ухвалене цього року, якщо парламент Канади підтримає законопроєкт, що дозволяє конфісковувати суверенне майно держав, які грубо порушили міжнародне право. Законопроєкт було внесено до сенату, де він поволі торує свій шлях. Хоча у Канаді навряд чи зберігається багато російських активів, ухвалення цього законопроєкту може заохотити до подібних рішень інших союзників України.
ПОЛІТИЧНА ПІДТРИМКА
Обмеженість власних можливостей і ресурсів у певних сферах Канада намагатиметься бодай частково компенсувати гучною та твердою політичною підтримкою України. Члени всіх парламентських партій щиро переймаються долею України, тому з головної трибуни країни регулярно звучатимуть слова підтримки нашої держави. Сотням канадців, у тому числі депутатам та урядовцям, заборонений в’їзд до Росії через їх проукраїнську позицію, й перелік “невʼїзних” постійно розширюється. Варто очікувати на активну участь Канади у всіх міжнародних форумах, організованих Україною та її союзниками. Й хоча канадський парламент не відіграє вирішальної ролі у визначенні зовнішньої політики країни, депутати використовуватимуть кожну нагоду, аби нагадати Росії, як це свого часу зробив тодішній премʼєр Стівен Гарпер, “забиратися геть з України”.
Хоч як би було прикро, але на третьому році війни тема України у світі й Канаді зокрема, стала менш нагальною. Хоча канадці залишаються нашими надійними партнерами й чемпіонами серед усіх держав G7 у виділенні фінансової допомоги в перерахунку на душу населення, все ж у них є й власні проблеми, які потребують вирішення. Утім, історія наших взаємин переконує, що забезпечення перемоги України у війні з Росією залишатиметься високо у пріоритетах Канади. “Для мене перемога, звісно, означає перемогу над Путіним й вигнання його з України. Але вона також значить створення умов, що дозволять забезпечити українському народу тривалий мир”, – сказав цього року міністр оборони Канади Біл Блер. Сприяння у встановленні цього миру надаватимуть усі канадські депутати й суспільство загалом.
*
Велика Британія за підтримки 12 країн-партнерок підготувала за два роки понад 40 тисяч військовослужбовців Сил оборони України у межах багатонаціональної навчальної операції «Інтерфлекс»
*
Велика Британія призупиняє дію деяких ліцензій на продаж зброї Ізраїлю через побоювання можливості її використання із порушенням норм міжнародного права
*
Росія намагається сіяти розбрат на Західних Балканах - Урсула фон дер Ляєн
Країни Західних Балкан обрали європейський шлях розвитку, але їм, як і країнам ЄС, доведеться проявити стійкість та здатність приймати важкі рішення, оскілки кремлівська влада продовжує сіяти розбрат у цьому регіоні, щоб розбурхати старі рани та зірвати процес регіональної інтеграції
*
Урсула фон дер Ляєн: Розширенням ЄС опікуватиметься окремий єврокомісар
В оновлених геостратегічних умовах розширення ЄС перетворилося на шлях до посилення та зміцнення його міжнародних позицій, тож у новому складі Єврокомісії питаннями розширення буде опікуватися окремий єврокомісар, до повноважень якого належатиме виключно це питання
*
Лідерка партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен закликала негайно зібрати позачергову сесію Національної асамблеї у зв'язку із ситуацією навколо призначення нового прем'єр-міністра
*
Ультраправі здобули найбільшу перемогу на виборах у Німеччині з часів Другої світової війни
Альтернатива для Німеччини набрала 32,8% голосів у німецькій землі Тюрінгія, випередивши консервативну ХДС на 9 пунктів
*
Фінляндія пропонує заборонити громадянам росії купувати нерухомість в країні
Фінська влада вже відстежує близько 3500 об’єктів нерухомості, пов’язаних з російськими власниками
*
Серед громадян України, які проживають в Австрії, працевлаштованими є лише 30%
*
У новому навчальному році у польських школах має зʼявитися додатково 30-40 тисяч учнів з України у зв’язку із запровадженими умовами для біженців
*
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що нові цілі військового потенціалу НАТО, представлені Естонії у липні, означають, що витрати на оборону можуть зрости до 4,5-5% відсотків від валового внутрішнього продукту
*
Президент: Захід повинен дозволити дальні удари по території РФ та постачати більше зброї
Президент України також прокоментував ситуацію на фронті, заявивши, що наступ України в Курській області Росії просувається «за планом»
*
Росія випустила шквал ракет і безпілотників Києвом
Внаслідок ударів постраждали троє людей, повідомила військова влада міста, двох було доставлено до лікарні
*
У Сумах під ракетний удар потрапили дитячий будинок та центр реабілітації
*
Україна вперше використала власну ракету-дрон для удару по Криму
*
В НАТО відреагували на заяву Сікорського про обов’язок країн-сусідів України збивати російські ракети
Представник НАТО заявив, що альянс “несе відповідальність за запобігання подальшій ескалації війни”
*
Reuters: уряд Румунії схвалив законопроект про передачу Україні комплексу Patriot
Але передача системи відбудеться після того, як парламент схвалить закон
*
росіяни скинули авіабомби на житловий сектор Харкова
Відомо про 11 постраждалих, щонайменше двоє з них у важкому стані
*
Із зони активних бойових дій у Покровському районі Донеччини рятувальники протягом тижня вивезли 149 людей
*
Бійці з бригади "Помста" Державної прикордонної служби України знищили на Бахмутському напрямку фронту склад боєкомплекту, три гармати, танк і військову вантажівку росіян
*
Протягом понеділка, 2 вересня, на фронті сталося 175 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками, найгарячіші напрямки - Покровський, Курахівський та Времівський
*
Російські агресори вдарили керованою авіабомбою по приватному сектору в Київському районі Харкова. Кількість постраждалих унаслідок удару російських військ по Київському району Харкова зросла до 14 осіб, вісьмох із них госпіталізували. Удару по Харкову сьогодні вдень росіяни завдали, ймовірно, авіабомбами ФАБ-500 з модулем УМПК
*
Під час повітряної тривоги у Запоріжжі було чутно вибух
*
Унаслідок удару військ РФ по Дніпру загинула людина, є постраждалі, в одному з районів пошкоджено житлові будинки
*
У Нікополі на Дніпропетровщині за день внаслідок російських атак дронами та артилерійських обстрілів постраждали четверо людей людини
*
Міністерство оборони ввело в експлуатацію перший підземний стабілізаційний пункт для Збройних сил України, в якому щодоби можуть надавати допомогу понад 100 пораненим
*
В Ізюмському районі Харківської області лісова пожежа розповсюдилась на село Студенок, проводиться евакуація жителів
*
Міністр оборони Рустем Умєров і міністр Збройних сил Франції Себастьян Лекорню під час зустрічі обговорили зміцнення оборонного співробітництва
*
Після російських ударів по Харкову 30 серпня–1 вересня у лікарнях залишаються 27 поранених, у тому числі семеро дітей
*
Місія МВФ обговорить з владою України реалізацію реформ для продовження кредитування
Місія Міжнародного валютного фонду розпочала у понеділок п'яту перевірку програми кредитування України
*
Міжнародний валютний фонд починає місію для п'ятого перегляду програми розширеного фінансування EFF, що дозволить Україні залучити 1,1 млрд дол. цієї осені
*
Державний енерготрейдер ЕКУ відтепер матиме наглядову раду
До її складу увійдуть троє незалежних членів, ще два представники делеговано державою
*
Укрексімбанк знову виставив на продаж боргові зобов’язання щодо найбільшого недобудованого хмарочоса України Sky Towers
Торги заплановано на 27 вересня, стартова ціна лоту становить 1,1 млрд грн
*
Агентство з розшуку та менеджменту активів передасть 148 картин з колекції, вилученої в обвинуваченого в держзраді Віктора Медведчука, Національному художньому музею України для збереження культурної спадщини
*
Графіки погодинних відключень електроенергії у вівторок, 3 вересня, діятимуть протягом усієї доби, зокрема в пікові години споживання будуть застосовані дві черги
*
Президент запровадив санкції проти понад 200 громадян росії та України — указ
Також окремо оновлено санкції проти Сальдо — йому на 10 років заблокували активи
*
Українські прикордонники спільно з правоохоронцями з початку року викрили понад 200 злочинних груп, причетних до організації незаконного перетину кордону України
*
У Києві затримали групу зловмисників, котрі під виглядом "правоохоронців" погрозами змусили криптобізнесмена переказати їм 250 тисяч доларів
*
Суд обрав запобіжні заходи столичному блогеру, який ухилився від сплати понад 200 млн грн податків, та його спільнику
*
Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами досудового розслідування НАБУ передала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора Одеської області
*
Вищий антикорупційний суд зняв електронний засіб контролю з мера Мукачева Андрія Балоги
*
Міністр закордонних справ КНР Ван Ї закликав країни Африки разом із Китаєм спільно відстоювати міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві, та будувати рівноправний і впорядкований багатополярний світ
*
Bloomberg: постачання Іраном ракет Росії - питання найближчих днів
Співрозмовники видання припускають, що на крок іранської влади буде й швидка реакція країн, які підтримують Україну
*
Президент Тайваню – Пекіну: «Чому б не забрати землі у Росії?»
Лай Цінде запропонував Китаю добиватися повернення територій на північ від річки Амур, які увійшли до Росії ще відповідно до Айгунського договору
*
Націоналістична група напала на двох американських військових у Туреччині
У заяві офісу губернатора Ізміра йдеться про те, що члени Спілки молоді Туреччини (TGB), молодіжного відділення націоналістичної опозиційної партії «Ватан» напали на двох американських військових
*
Американські дослідники виявили ймовірне місце розгортання в Росії ракети «Буревісник»
Використовуючи супутникові знімки, дослідники визначили як потенційне місце базування нової ракети з ядерним двигуном об'єкт за 475 км на північ від Москви
*
У Крим прибув військовий транспорт «ядерного» управління Міноборони РФ
*
"Сбербанк" розраховує розпочати операції з клієнтами у цифрових рублях на початку 2025 року
*
Індійська філія "Сбербанку" вирішила проблему завислих рупій за рахунок оплати імпорту РФ - заступник голови
*
Вартість перевезення російської нафти до Індії впала до мінімуму за два роки
*
"Сбербанк" восени хоче стати учасником експериментального правового режиму розрахунків у криптовалютах
*
У Примор'ї завезуть вчителів із КНДР, щоб навчати школярів корейською мовою
*
Лавров нарахував у світі 50 країн, які намагаються «розвалити Росію»
*
Сина племінниці Путіна спіймали на поїздках до Європи під час війни
*
Школярам запропонували щоденник ПВК «Вагнер»
*
Путін передав найбільшого російського автодилера другові начальника своєї охорони
*
Московський НПЗ зупинив половину потужностей після удару українських дронів
*
Південна Корея розпочала розслідування проти Telegram через «порнографічні дипфейки»
*
Путін запропонував Монголії знижки на паливо та газ в обмін на трубопровід до Китаю
*
путін прибув у Монголію і пообіцяв дешевий газ в обмін на будівництво трубопроводу “Сила Сибіру 2”
Китай досі не дав дозвіл на його будівництво
*
Пожежу на нафтобазі в Пролетарську загасили — через два тижні
Генштаб України підтвердив удар по заводу, де зберігалися нафта і нафтопродукти для російської армії
*
У Грузії майже 470 організацій подали заявки на реєстрацію «іноагентами»
У Грузії сплив термін, передбачений новим законом для добровільної реєстрації неурядових організацій і ЗМІ у переліку «іноагентів»
*
Файного дня і скорішої Перемоги нам всім