Читаю ваші срачі стосовно економіки рф, і її здатності фінансувати війну і ось що хотів сказати з цього приводу.
Банкрутство совку свого часу було саме ПЛАНОМ принаймні частини адміністрації Рейгана.
В цього плану було два напрямки – військова ЕСКАЛАЦІЯ та удар по економіці СРСР. І ці два напрямки було синхронізовано.
Мало хто пам’ятає, що Сауди прийняли рішення про боротьбу за долю ринку не просто так. Мало хто пам’ятає, що директор ЦРУ Білл Кейсі злітав до Саудів в 1983 і запропонував їм літаки АВАКС та Ф-15. Він прямо перетворював Саудів на союзників, закриваючи очі на все. Чого від демократів ми не бачимо взагалі.
Робота Кейсі з Ватиканом проти СРСР також була дуже потужною, про це взагалі мало хто пам’ятає.
Ще менше людей пам’ятає, що загалом візитів Кейсі до Близького Сходу за пару років було декілька десятків. Ну про Іран-Контрас всі чули. США підтримували моджахедів в Афганістані, це була операція Циркон. Ну і звісно в США розповідали про переоснащення власної армії та «Зоряни Війни». Нав’язуючи СРСР гонку озброєнь.
Загалом Рейган перейшов від політики «разрядкі» до агресивної риторики і не тільки. Він санкціонував вторгнення у Гренаду. Він вливав величезні бабки в ВПК, відродивши проект бомбардувальників Б-1 Лансер і створення нової ядерної ракети Піскіпер. Він створив фонд для фінансування боротьби за свободу європейських народів і та підтримував польську Солідарність. Саме він перевів GPS на комерційні рейки, що дало поштовх розвитку системи, яка до цього постійно стикалася з скороченням фінансування. Він спонсорував антикомуністів у Африці, Азії та Латинській Америці. Він бомбардував Лівію. Він навіть підтримував обмеження постачання зброї до Тайваню, заради того аби заручитись підтримкою Китаю. Бо Китай потрібен був йому проти СРСР, принаймні був потрібен аби виглядати загрозою для СРСР.
Звісно політика Рейгана мала недоліки, частину з яких ми бачимо і зараз. Він багато чого і прогавив. Але то були відкладені проблеми, а Рейган вирішував одну конкретну і на той момент.
Рейган качав так, що всі у світі повірили у готовність США до ядерного конфлікту з СРСР. Тоді ж почали розповідати про небезпеку «ядерної зими», бо всі дійсно вірили, що США насправді МОЖЕ. Не те щоб совок у відповідь розпочав власну гонку озброєнь, сили вже були не ті. Але принаймні, попри погане фінансове становище, совок навіть не думав над скороченням фінансування ВПК та армії разом з чекістами. Бо совок дійсно вірив, що США збираються розв’язати війну.
І ось тоді в 1985 році Сауди почали боротися за долю ринку та обвалили ціну на нафту. І цілих 5-6 років низьких цін на нафту і відповідно на газ, призвели НЕ до неспроможності совку вести війни. Так війна в Афганістані продовжувалась аж до 1989, а армія криваво придушувала повстання по всьому совку в кінці 80х, наприклад в Казахстані в 1989 році та в Азербайджані у 1990. Обвал цін на нафту призвів лише до загального погіршення економічної ситуації в СРСР в кінці 80х та на самому початку 90х. Треба відмітити, що після приходу Горбачова до влади в 1985 Рейган дещо змінив риторику і почав говорити про скорочення озброєнь. Але це також було частиною плану, в тому числі і ізоляції совку.
Зараз ми бачимо не політику ескалації, а політику деескалації від США. Але ок, скажімо вливання в ВПК у рф все одно великі, і меншу долю у ВВП витрати на озброєння у рф складають тільки тому, що економіка рф дуже відрізняється від економіки СРСР. Тому скажімо, що конкретно для знищення рф політика ескалації не так вже й потрібна, навіть якщо б уявити що США бажають знищення рф. Все одно кремль витрачає величезні кошти на війну, і не може зупинитись. Війна в Україні набагато більш витратна для рф, ніж війна в Афганістані і можливо навіть по всьому світу для совка. І вийти з цієї війни путін так просто не може, саме тому що рф не СРСР.
Але і сам формат економіки в рф каже нам, що навіть якщо ціни на нафту впадуть сьогодні, ще декілька років рф зможе продовжувати війну через певну інерцію економіки. Хоча б тому що совок сам себе прокормити не міг, а рф може, Сингента не дасть збрехати. Так рф буде погано, але на принципіальну здатність вести війну воно не вплине.
Ризикну заявити, що економічні негаразди, які накопичуються в рф зараз, скоріше вплинуть на ситуацію в рф ПІСЛЯ закінчення поточної фази війни. Як вплинув вивід військ з Афганістану. Вони дадуть нам дещо більший час на відновлення, якщо воно буде. Але навряд чи вони прямо вплинуть на просування російських військ прямо зараз, навіть якщо нафта впаде до 40 баксів за барель вже сьогодні. Економіка рф величезна, має велику інерцію, рф забезпечує себе їжею і багато чим ще. Вони платять армії рублями, армійці купують за рублі російську їжу, а витрати на імпорт перекриваються доларовими надходженнями. Зі скрипом, але перекриваються.
Команда економістів з рф, хоча і має виконувати ідіотські забаганки путіна, набагато більш кваліфікована та не має ніяких ідеологічних обмежень, на відміну від совкових економістів. Економісти в рф можуть використовувати всі механізми – планові, ліберальні, неоліберальні, фашистські, та просто будь-які, які будуть ефективними.
Вони можуть роками розповідати про те, що трубопроводи це сила, а потім почати розвивати ЛНГ. Звісно є нестача технологій для розвитку, але вони ВЖЕ побудували щось, що буде працювати якийсь час. Вони можуть купувати флоти зі старих танкерів, щоб постачати нафту, вони можуть маневрувати в податках, вони можуть брати в борг. Вони можуть відмінити вибори взагалі, назвати путіна царем і платити тільки силовикам та військовим, викинувши пенсів на мороз, а бюджетників контролювати гарантованою пайкою. Хочеш планову економіку, якщо буде працювати, хочеш таку неоліберальну, що ви її у світі не бачили ніде.
Вони можуть завтра виключити зомбатор, забити хер на можливі теракти, і завозити мігрантів пачками, поки вистачить грошей, якщо це буде потрібно і допоможе збалансувати економіку.
Вони можуть обмежити імпорт тачек, віскаря, делікатесів, кокаїну, літаків і багато чого ще, якщо доларів буде критично не вистачати, і ще зароблять балів на цьому від наріду. Замість віскі водка, замість кокаїну крокодил, замість автопрому ходи пішки, завозити будуть тільки бентлі та геліки і тільки для тих кому дозволять. А все що вивільнять, вони витратять на чіпи, бавовну для вибухівки, такмед, двигуни для мопедів, теплаки, танкери, ракети, снаряди і всяке таке інше. Там не так вже й багато грошей потрібно.
Звісно це викличе незадоволення та проблеми. Але давайте чесно. Ви вірите, що росіяни повстануть проти цього? Я не вірю. Так, це МОЖЕ статися. Але може і НЕ СТАТИСЯ.
Звісно не можна сказати, що економіка рф стійка. Але і не можна назвати конкретну дату, коли їй настане такий гаплик, що війну продовжувати, принаймні у поточному форматі, рф не зможе.
Справа звісно не тільки в бабках. Є і інші проблеми, наприклад вичерпання самої стійкості російської системи. Можливо вичерпання запасів ОВТ та людських ресурсів вплине зараз, але тут ще питання яка буде ситуація з цим у нас. Перспективи не дуже втішні, якщо чесно.
Тим більше нема сумнівів, що демократи і значна частина республіканців, саме банкрутства рф, чи тим більше, її розвалу, не бажають зараз. Їх ворог Китай, а рф ще можна, на їх думку, зробити союзником саме через слабкість рф. Вони створюють таку слабкість для себе, не для нас. Чого там бажає Трамп я не знаю, тим більше не знаю чого він забажає у майбутньому. Якщо ви вірите в те, що Трамп примусить рф до того, що рф не подобається, можете вірити далі. Я не люблю грати в казино.
Тому не треба сперечатися, що там з економікою рф. На нас їх вистачить ще надовго, принаймні я раджу виходити саме з такого прогнозу. Радий буду помилитися. Але шансів на це небагато.
Пригайте у помиральну яму, якщо сподівалися на економічне руйнування рф.