1. Росії доведеться знову підвищити податки, щоб продовжити фінансувати війну.
- Економісти вважають, що вже оголошених заходів щодо підвищення доходів буде недостатньо для фінансування стрімко зростаючих військових витрат росії.
- «У проекті бюджету рф на 2025 рік близько третини всіх видатків, або 6,3% ВВП, виділяється на військові потреби – найвищий рівень із часів Холодної війни. Вперше частка видатків на оборону буде вдвічі більшою, ніж на соціальні витрати».
2. США запровадили санкції проти близько 400 осіб та організацій, які допомагають росії у постачаннях передових технологій та обладнання.
- До оновленого списку потрапили представники 17 країн – зокрема, з Китаю, Індії, Малайзії, Таїланду, Туреччини та ОАЕ повідомляє американський Мінфін.
- У списку понад 150 російських компаній, які займаються обороною, технологіями, виробництвом та аерокосмічною промисловістю та мають відношення до ВПК.
- Під санкції також потрапили заступники міністра оборони рф: Андрій Булига, Віктор Горьомикін, Олександр Фомін, Павло Фрадков, Ганна Цивільєва, а також голова російського "Трансмашхолдингу" Кирило Липа.
3. США вперше покарали швейцарських юристів за відмивання російських грошей.
- Американські чиновники не один місяць вимагали від Швейцарії закрити лазівку, яка дозволяє місцевим юристам створювати підставні компанії, які б сприяли ухиленню від санкцій.
- Не зустрівши розуміння, Вашингтон вперше після початку війни в Україні покарав двох швейцарських юристів, які таємно допомагали приховувати російські активи.
- Андрес Баумгартнер і Фабіо Ліберо Делко з фірми Dietrich Baumgartner «є основними розпорядниками російських активів і відіграють важливу роль в організації бізнесу та грошових потоків росіян у Швейцарії та Ліхтенштейні», заявило Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC).
- Проти юристів запроваджено персональні санкції.
- У парламенті зараз обговорюється законопроект, яким компанії зобов'язані будуть надавати інформацію про своїх справжніх власників, а юристи — повідомляти про підозрілі транзакції під страхом кримінального переслідування.
- Але, за словами високопосадовця, у нього мало шансів через опір будь-якому регулюванню, здатному підірвати привабливість швейцарської фінансової системи.
4. Вплив санкцій на росію слабшає з кожним днем.
- Доходи від продажу вуглеводнів є найбільшою частиною російського бюджету, складаючи від 30 до 50 відсотків, і істотно впливають на фінансування військових дій в Україні.
- З моменту вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року ЄС запровадив 14 пакетів санкцій, починаючи від конфіскації фінансових активів олігархів і закінчуючи забороною на експорт продукції так званого «подвійного призначення», яка може бути використана у виробництві зброї.
- ЄС також забороняє імпорт сирої нафти та нафтопродуктів, що перевозяться морем з росії, і жодна європейська компанія не повинна, крім того, страхувати або надавати послуги суднам, що перевозять російську нафту, куплену вище 60 доларів (55,56 євро) за барель, і 45 доларів, якщо це стосується таких нафтопродуктів, як мазут і нафта.
- Наголошується, що вплив санкцій на росію слабшає з кожним днем.
- Різниця між ціною російської нафти, яка закуповується в портах країни, і ціною нафти марки Brent продовжує скорочуватися з 30 відсотків при введенні санкцій до 6 відсотків сьогодні.
- Російські виробники тепер відмовляються продавати нафту за дуже низькими цінами. Ціна нафти Urals практично ніколи не опускалася нижче за позначку $60 за бар.
5. Розчарування союзників НАТО щодо Будапешта досягає точки кипіння, оскільки Угорщина продовжує загравати з росією.
- Розкол між Будапештом та НАТО посилився напередодні, коли угорські чиновники не прийшли на зустріч усіх послів та військових радників НАТО.
- Метою заходу було обговорення політики Угорщини щодо «заохочення зв'язків із росією та Китаєм».
- Угорщина блокує зусилля ЄС повернути країнам кошти за поставки зброї в Україну та ускладнює використання доходів від заморожених російських активів для фінансування Києва.
- Орбан також звернувся до позаштатної дипломатії — часто підриваючи зусилля ЄС і НАТО.
- Угорський прем'єр Віктор Орбан раніше стверджував, що необхідно зберегти відносини зі Сходом та Заходом. Таким чином, Орбан відходить від традиційної орієнтації на Захід, що зробило його проблемним союзником у НАТО та ЄС.
6. Єврокомісія розглядає можливість передачі російських активів для забезпечення кредиту Україні у розмірі 45 млрд євро.
- Європейська комісія розглядає можливість дозволити Euroclear задіяти заморожені російські активи, щоб захистити кредит G7 Україні в розмірі 45 мільярдів євро від можливих заходів у відповідь з боку Москви.
- Цей крок розглядається як крайній захід, щоб компенсувати бельгійському депозитарію Euroclear, який зберігає ці активи, втрати, завдані ним у росії через дотримання західних санкцій.
- Прихильники цього заходу стверджують, що він зміцнить багатосторонню схему, остаточно затверджену минулого тижня, яка спрямовує прибуток, отриманий від близько 200 мільярдів євро заморожених російських активів, на погашення кредиту G7, що давно обговорюється, для України.
- Наразі Euroclear втягнута до судових розглядів з кількома сторонами, які потрапили під санкції. Вони використовують вкрай політизовані російські суди, щоб оскаржити арешт своїх активів та вимагати компенсації.
- Щоб покрити витрати або претензії, що виникають внаслідок цих судових розглядів, Euroclear резервує близько 10% прибутку, отриманого від заморожених активів, у спеціальному фонді на чорний день.
- Однак чиновники стверджують, що може бути більш рентабельно безпосередньо використовувати частину російських активів для покриття цих зобов'язань — навіть якщо критики скажуть, що цей акт загрожує дотриманню міжнародного права.
- Депозитарій Euroclear перебуває під тиском через необхідність компенсувати зростаючу «чорну діру», яка тепер з'являється на його балансі та нервує акціонерів.
- У відповідь на це депозитарій чинить тиск на Єврокомісію, щоб вона змінила свою думку щодо ризикованості прямого арешту. Це питання може бути офіційно розглянуто в рамках ширшого перегляду санкційної політики ЄС, який нині блокується Угорщиною.
- У початковій угоді ЄС, яка передбачала виділення 10% від непередбаченого прибутку для покриття юридичних ризиків Euroclear і яка була укладена ще до рішення про кредит G7, наголошувалося, що якщо ризики не матеріалізуються протягом п'яти років, то невикористані кошти мають бути передані ЄС.
- Згідно з цим договором, Бельгійський національний банк та Європейська комісія також можуть на власний розсуд утримувати додаткові кошти у разі зростання судових витрат.
- Прихильники пропозиції Euroclear стверджують, що, якщо обставини цього вимагають, краще задіяти російські активи, оскільки це створить менше навантаження на грошові потоки.
- Крім того, чиновники вважають, що це торкнеться лише відносно невеликої частини приблизно 192 мільярдів євро російських активів, які зберігаються в Euroclear.
7. Китай запровадив санкції проти найбільшого американського виробника безпілотників Skydio, який постачає дрони, зокрема Україні.
- Через ці обмеження компанія зіткнулася з кризою в ланцюжку поставок. Пекін заборонив своїм компаніям постачати їй критично важливі компоненти, зокрема, акумулятори.
- Skydio намагається терміново знайти альтернативи і звернулася по допомогу до Білого дому, її гендиректор зустрівся із заступником держсекретаря.
- Санкції Китаю були введені у відповідь на схвалення Вашингтоном продажу ударних безпілотників Тайваню.
8. Південна Корея розглядає відправку в Україну групи своїх військових спостерігачів для аналізу дій військ КНДР.
- Сеул побоюється, що війська КНДР матимуть серйозний бойовий досвід в Україні і це становитиме загрозу вже для Південної Кореї.
- Президент Юн Сок Йоль заявив, що темпи розгортання північнокорейських військ у росії виявилися швидшими, ніж очікувалося. Південнокорейські чиновники також стурбовані тим, що росія надасть Пхеньяну натомість.
- Це можуть бути технології для запуску супутника-шпигуна та модернізації міжконтинентальних балістичних ракет.
9. Словаччина вперше стала головним покупцем російських товарів у ЄС.
- Країна наприкінці літа наростила закупівлі продукції з росії у 2,1 рази – до 320,9 мільйонів євро.
- На другому місці знаходиться Італія з 319,2 мільйонів євро, а трійку лідерів замикає Угорщина з 300,3 мільйона.
- Головним торговим партнером у Євросоюзі для росії залишається Німеччина, хоча торгівля із нею за серпень скоротилася на 17% до 696,3 мільйона євро.
Більше на https://t.me/Omelyan_News