"Проблеми Кремля" - Степан Гавриш

"Проблеми Кремля" - Степан Гавриш

В Кремлі віддають собі звіт у проблемності російського курсу в Грузії на чолі з її агентом Іонішвілі.

Масові протести після сумнівних, з грубими порушеннями, виборів в парламент президентки Саломе Зурабішвілі покидати свій пост, відмова Абхазії підписати інвестиційну угоду з Москвою і вигнання російського агента, президента Аслана Бжанія, на тлі відмови Тбілісі від євроінтеграції формує електоральний вибух на Кавказі, який не обмежиться лише Сакартвело.

Війна в Україні робить неможливим, небезпечним для Путіна введення російських військ під видом традиційних миротворців, як вона це розробила у 2008 році.

Антиросійські настрої набирають нової сили у Вірменії. Попри церемоніальність і «обіймашки» на саміті ОДКБ 28 листопада в Астані, вона показала беззупинні процеси повільного дрейфу від Москви.

Токаєв скоротив експорт нафти через російську територію на 80% і посилив охорону ключових обʼєктів, близьких до кордону з РФ.

Путін потерпів катастрофічну поразку в Сирії, яку йому у свій час дозволив взяти під контроль президент Обама.

Після 24 років правління і майже 13 років громадянської війни Дамаск впав, а Башар Асад разом із всією сімʼєю на особистому літаку зник з радарів ще на території Сирії, в районі скупченого проживання алавітської меншості. В супроводі російських винищувачів він приземлився в Москві, де Путін, як і Віктору Януковичу, надав йому політичний притулок «із гуманітарних переконань».

Путін, виснажений війною в Україні, Іран і Хезболла, притиснуті до стінки Ізраїлем, втекли під тиском ударів майже 10 тисячної різношерстної армії повстанців. Bloomberg пише про відчайдушну спробу Асада отримати гарантії США в обмін на відмову співпраці з Іраном і Хезболлою та залишення йому хоча б частини країни. Він навіть послав свого чиновника-християнина до нового друга Трампа, переконуючи, що він може гарантувати безпеку християнської меншості перед загрозою ісламістів.

Почали все джихадисти на чолі з радикалами-терористами Хайят Тахрір аш-Шам 27 листопада, які контролювали анклав провінції Ідліб на кордоні з Туреччиною. Все узгодили з Ердоганом ще в жовтні цього року.

Одночасно на півночі-заході Сирії Анкара створила Сирійську національну армію (СНА) з арабських і місцевих туркмен (туркоманів).

Плюс значне формування сирійських курдів – Сирійські демократичні сили (СДС), з якими час від часу ісламісти билися.

І хоч Асаду сусідній Ірак надав допомогу в пару сотень бойовиків, блискавичний прорив всіх видів опозиції до нього покінчив з династійною диктатурою.

У 2015 році в Сирію увійшла Росія, використовуючи авіабазу в Латакії для ударів по мирних кварталах опозиції під видом боротьби з «Ісламською державою». Використовуючи хімічну зброю на місто Дума.

Асаду так і не вдалося взяти під контроль всю Сирію, що дозволило його противникам дочекатися свого часу.

Посольство Ірану розгромлено. Він евакуював із Сирії всіх дипломатів і воєнних. Лідер Хайят Тахрір аш-Шам доручив премʼєру Аль-Джалялі управляти країною, заборонивши воєнним ходити в урядові будівлі, стріляти в повітря і взявся готовити пропозиції про підготовку нових вільних виборів.

Курди захопили головне місто на сході Сирії на кордоні з Іраком Дейр-ез-Зор.

3 грудня російські кораблі з ракетами «Калібр» покинули найбільшу російську базу ВМФ РФ в Африці «Тартус». Супутники не побачили російських літаків на авіабазі «Хмеймім», які одразу могли запустити 44 крилатих ракети.

Особливо діватись флоту нікуди, тому, напевно кораблі припаркуються в портах Лівії або Алжиру. Закінчилася ера Асадів, останнього з яких може чекати доля Каддафі.