"Неготовність Трампа і гарантії безпеки" - Степан Гавриш

"Неготовність Трампа і гарантії безпеки" - Степан Гавриш

Reuters підтверджує неготовність Трампа говорити про гарантії безпеки, на яких наполягав Зеленський. Трамп залишив невизначеність у подальшій підтримці США зброєю України.

Телефоном New York Post він назвав як би однозначною готовність Зеленського до припинення вогню і бажання укласти мир. Тому він зараз зосередиться на підготовці концепції, а після інавгурації – виключно на війні в Україні.

Трамп не зможе уникнути впливу Меркурія. Його критичний розум, хитрість, енергійність і постійний пошук нових відчуттів будуть регулярно змінюватись легковажністю, непостійністю, ігноруючи правила та всілякі рамки.

Імпульсна полярність Трампа не дає жодної можливості навіть рамково окреслити його пріоритети, цілі й способи їх досягнення.

Він не грає у шахові партії, а скоріше є мисливцем, який полює, ставить пастки, приманює і ловить здобич.

8 грудня після Парижу він вже не мав чіткої впевненості закінчити війну за 24 години. Він «активно працює» над її завершенням і збирається зупинити її, «якщо зможе».

І він не знає, чи зможе надати Україні воєнну допомогу на рівні Байдена: «Можливо. Авжеж».

Проте він вперше заявив, що не збирається залишити Україну без підтримки. Можливо, він розуміє, що Путін зовсім його не злякався і не збирається йти на переговори. Будь-які, якщо США не визнають своєї поразки.

16 грудня саме Плутон виштовхав нового лідера американців на першу пресуху після перемоги. Журналісти в його курорті Мар-а-Лаго завиділи пророка, який поведе не лише Америку, а й увесь світ за собою. Великими зигзагами.

Українська війна ніяк не вкладається в логіку майже вже президента.

1️⃣ По-перше, він називає її «конфліктом на Україні», врегулювати який буде ще складніше, ніж ближньосхідний» (не факт). Трамп дав дозвіл Нетаньяху нанести удари по ядерних обʼєктах Ірану з готовністю надати великобункерні особливі бомби.

2️⃣ По-друге, зупинити бойові дії за добу не вдасться, але він буде просуватися в цьому напрямку, скасувавши «погані рішення» попередньої адміністрації: «Дійсно, над світом проливається світло. Ми стараємося зі всіх сил зупинити всі війни й повернути процвітання економіці та вернути нашу країну до повного процвітання».

3️⃣ По-третє, ситуація «усугубилася» після прийняття нинішньою адміністрацією рішення про ракетні удари американською зброєю в глибину Росії: «Я не думаю, що треба було дозволяти запуск ракет на 200 миль по Росії. Я думаю, що це було погане рішення, і це втягнуло корейців із Північної Кореї» (18 листопада перших 1500 чоловік корейського спецназу прибули в Росію, а на момент рішення Байдена, 17 листопада, надати дозвіл на удари в глибину Росії, їх там уже було близько 12 тисяч).

При цьому Трамп особливо підкреслив «хороше відношення» з Кім Чен Ином: «Я єдиний, у кого вони є». Як із Володимиром П.

На питання журналіста, чи планує він скасувати це рішення, президент-мільярдер не наважився на ясність: «Так, я б міг. Я думаю, що це було б дуже нерозумно».

4️⃣ По-четверте, запросивши Сі, Мелоні, Орбана і ще десяток різнокаліберних світових лідерів, Трамп ще не запросив Зеленського на інавгурацію, хоч можливо і запросить: «Я його не запрошував. Я маю на увазі, я дійсно не говорив з ним про це… в дійсності, я б сказав так, якби він хотів приїхати, я б із задоволенням його запросив» (ми так переклали з англійської, в якій в чотири рази більше слів українською).

5️⃣ По-пʼяте. Президенту Зеленському треба бути готовим для того, щоб укласти Угоду з Росією. Він не відповів, чи погодиться підтримати територіальні поступки з боку України задля досягнення миру, знецінивши їх. Там, де ведуться бойові дії, вони зруйновані наскільки, що їх відновлення займе «100 років».  

6️⃣ По-шосте. Несподівано Трамп заявив, що у спробі миротворення вже «був досягнутий невеликий прогрес», не назвавши нічого, щоб було натяком на якусь готовність Путіна домовлятися. Принаймні, водночас правитель Росії на колегії Міноборони планував тільки воєнну перемогу Україні.