Але навіть високі зарплати і пенсії у суддів Конституційного суду, і не тільки КСУ, так і не стали основою для їхньої моральності і незалежності.
▪︎ ▪︎ ▪︎
Екс-глава Конституційного суду України Олександр Тупицький дав інтерв'ю І. Мосейчуку.
Ключові два моменти.
Перший момент.
Служби ЄС (Відень) розпочали розслідування щодо отруєння екс-судді КСУ, де потерпілий дав свідчення на функціонерів Офісу Президента України.
Другий момент.
О. Тупицький зізнався, що розглядаючи питання розпуску Верховної Ради 8-го скликання у перші дні президентства Зеленського, КСУ ухвалив «політико-правове рішення».
Це нонсенс, що КСУ не роз'яснює Конституцію, а ухвалює «політико-правові рішення».
Свою тезу Тупицький підкріплює суттєвим суспільним запитом та вибором громадян, спираючись на 73%.
Але річ в тому, що 73% — це не рейтинг Зеленського.
73% — це результат другого туру виборів, вибір між кандидатом Порошенком та кандидатом Зеленським.
Де 73% - це сукупність рейтингу одного + антирейтингу іншого.
Реальний рейтинг кандидата вимірюється у першому турі виборів. Коли люди обирають із усіх запропонованих кандидатів. Рейтинг Зеленського в першому турі 2019 року, який опубліковано 4 квітня, дорівнював — 30,24%.
Тобто в Конституційному суді ухвалили «політико-правове рішення», спираючись на 30% громадян України.
▪️
І саме це «політико-правове рішення» привело до розпуску найбільш реформаторської та проукраїнської за всі попередні скликання Верховної Ради 8-скликання.
Адже саме її робота убезпечила Україну від тотальної дестабілізації.
До чого це призвело...
На хвилі ейфорії від президентських виборів у ВРУ зайшли невігласи в політиці і державному управлінні від нашвидко створеної партії «Слуга народу» (втім, як і сам презЕдент). Вони вперше в історії незалежної України склали монобільшість в парламенті, а пізніше неформальну коаліцію з ОПЗЖ.
Результат їх діяльності бачимо сьогодні.
Нагадаю, що у грудні 2021 уряд США запровадив санкції проти Олександра Тупицького. Підставою для запровадження санкцій названі «значні корупційні діяння, які включають отримання грошового хабаря під час роботи в українській судовій системі». Також під санкціями опинилася дружина судді Ольга Тупицька.
Відсторонений голова Конституційного суду Олександр Тупицький втік з України після початку повномасштабного вторгнення Росії, попри заборону виїзду за межі держави чоловікам призовного віку та його статус обвинуваченого у кримінальному провадженні. При цьому, кордон він перетнув неофіційно. Нині Тупицький перебуває у Відні.
Зеленський скасував виданий 14 травня 2013 року указ президента №256 «Про призначення О. Тупицького суддею Конституційного суду України (за квотою президента Януковича - V.S.)».
Але закон про Конституційний суд, перелічуючи всі можливі підстави для припинення повноважень судді КСУ і для звільнення з посади, не передбачає такої можливості, як «скасування указу про призначення».
Ось такі вони порушники Конституції і Законів.
Їх наслідки - Україна в біді.