Україна – приз, який він все одно отримає. Хоче цього Америка чи ні. Буде вбито ще мільйон російських солдатів, чи стерті з лиця ще десятки й сотні українських поселень, не важливо. Але прямі переговори з цього приводу між США та Росією – поразка Вашингтона і персонально Трампа. Як би він не захищав миротворчі зусилля смертями на російсько-українському фронті.
Єдиний спосіб уникнути воєнно-економічної конфронтації з Росією – приєднати Китай на своїй стороні для тиску на Путіна.
Це ідея Маска. В Парижі Трамп сказав «Китай може допомогти». Проговорився. До того він вже написав особистого листа Сі Цзіньпіню і запросив його на помпезну інавгурацію 20 січня. Ілон Маск попередньо, найскоріше, провів значну роботу для першого в історії інавгураційного візиту лідера другої імперії.
Якщо й Сі не ухвалив рішення поїхати, то й не відмовився, очікуючи позитивних заяв від Трампа, який пригрозив ввести проти Піднебесної 60% мито на китайські товари, експорт якого в США вже перевищив 500 млрд доларів. Плюс «Тік-ток», який Байден зобовʼязав продати американській компанії до 19 січня наступного року, а Трамп брався його захистити.
Тарифна війна Трампа з Китаєм вполовинить резерв Росії в юанях через масштабну й очікувану девальвацію китайської валюти проти тарифної атаки Трампа. Росія зафіксує стратегічні збитки через курсову різницю.
Річ у тому, що курс юаня контролюється Народним банком Китаю, і він рухається в обидві сторони щоденно в межах 2%. Але може і більше.
Міжнародні резерви Росії – 598,6 млрд доларів. 198 з них – монетарне золото – 32%. Юанів – на 30 млрд, 10,9% – чистий долар.
Якщо Трамп наважиться на експансію тарифів проти Китаю і підірве російський експорт нафти, у Путіна залишиться мало можливостей вести війну в стратегічному графіку. Тобто, на безкінечне виснаження України й Заходу.
Вмонтувати у свою миротворчу концепцію Китай практично неможливо, навіть за участі Маска, як високотехнологічного інвестора. У Трампа залишається все менше можливостей відступити від стратегії воєнної підтримки Байденом.
Очевидно, зважаючи на фінальність президентства Трампа в короткому історичному часі, він буде шукати стратегію якогось перемирʼя на 4 роки з Путіним, зосередившись на більш важливих для нього цілях.
Немає жодного доказу, ідей і поглядів Дональда Трампа на засудження Росії, як держави-терориста, і Путіна, як воєнного злочинця, і продовження лінії одного з авторів Декларації незалежності США, що «дерево свободи має час від часу зрошуватися кровʼю патріотів і тиранів. Це його природне добриво». Трамп ще не готовий, але історія подій навколо нього штовхає його до рішень, які ми не можемо вгадати.
В перший день на посаді він планує видати 25 наказів і директив, «роблячи гучний старт». Зараз він в апогеї своєї сили. Весь світ збентежений і чекає вступу його на посаду, як надзвичайної події.
Америка залишається єдиною правлячою імперією, надзвичайною силою і чи не головною надією відновлення світового порядку.
Президент – вагома її частина, але не головна, навіть якщо він має політичну більшість. Після прийняття присяги Дональд Трамп змушений буде виконувати обовʼязки й підтримати усталені правила, які збудували найпотужнішу демократію світу.
І його зовсім не захмарний рейтинг, підтримка ледве половини американців швидко почнуть розчинятися у конфліктах, викликах, загрозах і нездатності виконати свої виборчі обіцянки. Закінчити війну в Україні за 24 години.