ВЛАДА ФІНАНСУЄ ВПК РОСІЇ

ВЛАДА ФІНАНСУЄ ВПК РОСІЇ

Петро Порошенко:

Сьогодні, крім припинення транзиту російського газу, перед нами стоїть ще одна критично важлива задача — зупинити транспортування російської нафти.

Щодня трубопроводом «Дружба» проходить 300 тисяч барелів російської нафти. Це понад 20 млн доларів на добу, які надходять до бюджету країни-агресорки. Щороку від цього транзиту Росія отримує 7,5 млрд доларів. Разом із доходами від газового транзиту — це 13 млрд, або 10% військового бюджету агресора. Кожен день зволікання означає десятки мільйонів доларів для російської військової машини.

Ми підготували законопроєкт, що передбачає повну заборону транзиту російської нафти через територію України. Документ чітко визначає припинення транспортування нафти всіма видами транспортної інфраструктури, включно з трубопроводами. Це рішення буде реалізоване в узгодженні з нашими союзниками та з дотриманням усіх юридичних і технічних процедур. Уряд має забезпечити його виконання щонайбільше за місяць.

Цей крок стане серйозним економічним ударом по Росії — саме тим, чого ми роками вимагаємо від міжнародних партнерів. Це не лише економічне питання, а й важливий елемент національної безпеки. Закликаю Верховну Раду вже завтра підтримати цей законопроєкт.

▪️▪️▪️

Ірина Геращенко:

Сьогодні під час години запитань до уряду премʼєр Шмигаль фактично визнав, що команда Зеленського не збирається працювати над припиненням транзиту російської нафти територією України.

На запитання «ЄС» премʼєр заявив, що він особисто - за «припинення торгівлі будь-якою російською молекулою».

Але при цьому бідкався, що припинення транзиту нафти фактично неможливе через санкції.

Транзит передбачений Енергетичною хартією, Угодою про асоціацію і винятками з 6 пакету санкцій ЄС.

Україна має здійснювати транзит в повному обсязі. Обсяг санкцій невідомий, але Словаччина, Угорщина і Чехія підуть до арбітражу і будуть стягувати понесені збитки.

В нас запитання до команди Зеленського, яка 3 роки війни вбила на підписання беззмістовних «безпекових угод», від яких Росії ні холодно, ні жарко. А чому з таким запалом наш уряд і переговорні групи не працюють з Брюсселем і іншими європейськими столицями щодо зупинки транзиту російських енергоносіїв. Нагадаю, від експорту нафти Росія щороку отримує на фінансування війни і терор ЗСУ щонайменше 7,5 млрд доларів.

Відповідь Шмигаля - це свідчення відсутності нашої стратегії тиску на РФ. Слава Богу, що хоч новий контракт про транзит газу не додумалися підписати, бо в грудні 2019, після паризької зустрічі Зеленського з Путіним, ця влада не лише підписала новий контракт з Газпромом, а й перекреслила всі досягнення нашої команди, відмовившись від всіх позовів до Газпрому і арешту їх майна.