"Неділя, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Неділя, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Влада Венесуели болісно відреагувала на нові американські та європейські санкції
Військова верхівка країни назвала їх «відчайдушною акцією, яка виходить за межі норм міжнародного права»
*
США підняли до $25 млн премію за затримання президента Венесуели
*
Ліван співпрацюватиме із Сирією, зміцнюючи кордони
Президент Лівану Джозеф Аун підтвердив, що з'явилася історична можливість для «серйозного та рівноправного діалогу» із Сирією
*
У Саудівській Аравії 12 січня відбудеться зустріч щодо Сирії, в якій візьмуть участь делегації з численних країн та міжнародних організацій. Йтиметься про майбутнє Сирії, її стабільність та безпеку
*
Ізраїль розкритикував висновки дослідників, що загиблих у Газі є набагато більше, ніж повідомляє ХАМАС
*
Релігійні громади на окупованих територіях є "полем битви" за панування РПЦ і Кремля. Заява МЗС України, дані американського звіту
*
Джо Байден нагородив Папу Франциска медаллю Свободи з відзнакою
У повідомленні Білого дому наголошується, що за чотири роки президентства Байдена це перший випадок вручення найвищою громадянською нагородою США «з відзнакою».
*
Байден назвав «ганебним» рішення Meta відмовитись від перевірки фактів у соцмережах
Раніше Трамп висловив слова схвалення рішенню керівництва Meta
*
Генеральний директор компанії Meta Марк Цукерберг закликав майбутню адміністрацію США на чолі з новим президентом Дональдом Трампом втрутитися, щоб не дати ЄС штрафувати американські технологічні компанії за невиконання антимонопольного законодавства та інші порушення
*
Компанії Meta Platforms та Amazon згортають програми різноманітності напередодні повернення республіканця Дональда Трампа на посаду президента США та на тлі посилення критики з боку консервативних груп
*
США продовжили тимчасовий захисний статус для громадян України на півтора роки
Громадяни України, які перебувають у США з 16 серпня 2023 року, після проходження перевірки можуть легально залишатися в країні та продовжувати працювати
*
Байден: Україна зможе перемогти, "якщо ми збережемо єдність"
*
Прем'єр-міністр Гренландії заявив, що готовий поговорити з Трампом
Раніше обраний президент США неодноразово заявляв про необхідність встановлення контролю за островом
*
Вучич: США вимагають від Сербії повного виведення російського капіталу з сербської нафтової компанії NIS
Белград має намір звернутися до адміністрації Трампа з проханням пом'якшити санкції щодо NIS
*
Салліван закликав адміністрацію Трампа зберегти наступність стратегії в Індо-Тихоокеанському регіоні
Радник Байдена з питань нацбезпеки заявив, що позиції США в регіоні зараз «неймовірно сильні»
*
Келлог, майбутній спецпредставник Трампа по Україні, побував на заході іранської опозиції в Парижі
*
Міжнародна спільнота має повернутися до політики «максимального тиску» на Іран, щоби зменшити загрози з його боку та наблизити цю країну до демократичної моделі існування - Келлог
*
Трампа нарешті винесли вирок у справі про приховування грошей. Ось що буде далі.
Після місяців затримок у п'ятницю Трампу було винесено вирок. Ось що нас чекає, коли його статус злочину остаточно визначено.
Після кількох місяців затримок у п’ятницю Дональда Трампа винесли вирок у справі про приховування грошей.
Тепер, коли його статус злочину остаточно визначено, він може оскаржити вирок і саме звинувачення.
Тим часом ліцензії на продаж алкогольних напоїв у двох його гольф-клубах у Нью-Джерсі можуть бути анульовані.
Дональд Трамп не отримав покарання за 34 пунктами обвинувального вироку, винесеного судом присяжних у його справі про приховування грошей у Нью-Йорку.
Проте вирок новообраному президенту остаточно підтверджує його статус злочинця, відкриваючи нову главу судового розгляду.
Трамп, який має знову принести присягу як президент 20 січня, тепер може розпочати апеляцію на свій кримінальний вирок.
Тим часом його ділові інтереси можуть зіткнутися з судовими викликами, а ліцензії на продаж алкогольних напоїв на його гольф-курортах у Нью-Джерсі можуть бути анульовані.
Ось що буде далі, коли Трамп став першим президентом в історії США, засудженим за тяжкий злочин.
Ліцензії Трампа на алкогольні напої
Ліцензії на продаж алкогольних напоїв для двох полів для гольфу Трампа в Нью-Джерсі, Національного гольф-клубу Трампа в Колтс-Нек і Національного гольф-клубу Трампа в Бедмінстері, можуть опинитися під загрозою.
«Після завершення слухання щодо винесення вироку Відділ контролю за алкогольними напоями (ABC) продовжить визначення того, чи має обраний президент Трамп право продовжувати мати інтерес до ліцензій», — сказала речниця офісу генерального прокурора Нью-Джерсі, поділом якого є АВС.
Минулого літа Відділ контролю за алкогольними напоями Нью-Джерсі призначив, а потім відклав слухання щодо анулювання ліцензії на алкогольні напої для двох клубів, заявивши, що чекає остаточного винесення вироку Трампу.
Відтоді обидва клуби працюють із тимчасовими ліцензіями, які закінчуються у лютому. Ці ліцензії залишаються в силі, «дозволяючи закладам продовжувати подавати алкоголь, доки не буде проведено слухання щодо поновлення», - сказав речник у середу.
Трамп має третій клуб Нью-Джерсі в Пайн-Хілл, Trump National Golf Club Philadelphia. Його ліцензія на продаж алкогольних напоїв має бути продовжена місцевою владою в червні. Представники округу не відповіли на прохання прокоментувати їхні плани щодо цієї ліцензії.
Ліцензії на продаж алкогольних напоїв для всіх трьох клубів Нью-Джерсі оформлені на ім’я Дональда Трампа-молодшого, але це не захищає їх від нового статусу Трампа як кримінального злочинця, заявили представники Нью-Джерсі.
Закон штату вимагає відкликання, якщо будь-хто, хто має або є основним бенефіціаром ліцензії на продаж алкогольних напоїв, має остаточне засудження за тяжкий злочин.
Цього тижня речник AG заявив, що попередній огляд агентства, який визнав, що Трамп отримує вигоду від ліцензій, не змінився.
«Не було жодних змін у перевірці ABC, які б вказували на те, що обраний президент зберігає прямий бенефіціарний інтерес у трьох ліцензіях на алкоголь через отримання доходів і прибутків від них, як єдиний бенефіціар Дональда Дж. Трампа, що відкликається», цього тижня заявив речник AG.
Кримінальна скарга
Тепер Трамп може оскаржити свій обвинувальний висновок і вирок в Апеляційному відділі Нью-Йорка, який є апеляційним судом першого рівня в штаті.
Якщо це не вдасться, він може подати заяву до Апеляційного суду штату Нью-Йорк, вищої інстанції штату.
Якщо суди штату підтримають його вирок, Трамп може звернутися до Верховного суду США з проханням скасувати його.
Верховний суд ухвалив невелику перевагу в 5-4, щоб дозволити винесення вироку Трампу в п'ятницю.
Двоє суддів, призначених республіканцями, Джон Робертс і Емі Коні Барретт, стали на бік кандидатів від Демократичної партії, щоб дозволити слухання.
У юридичних аргументах після судового розгляду адвокати Трампа посилалися на липневе рішення Верховного суду, яке визнало, що президент має імунітет від кримінального переслідування. Постанова передбачає широкий імунітет, тому докази щодо «офіційних дій» президента не можуть бути використані в судовому переслідуванні, навіть щодо неофіційних дій.
Міністерство юстиції часто втручається від імені членів виконавчої влади, доводячи, що його члени мають імунітет від певних видів цивільних позовів.
Мішель Параді, професор конституційного права в Колумбійському університеті, сказав Business Insider, що міністерство може зробити те саме для Трампа, коли він оскаржить його кримінальну справу.
«По суті, вони подадуть клопотання до Апеляційного відділу, щоб відстояти інтереси Сполучених Штатів, що дасть їм право подати заяву та сперечатися», — сказав Параді BI.
Трамп висунув Тодда Бланша та Еміля Бове, провідних адвокатів у його кримінальній справі на Манхеттені, на головні посади в Міністерстві юстиції на свій другий термін.
Трамп також назвав Джона Зауера, який минулого року успішно обстоював справу про імунітет від кримінального права від його імені, своїм обранцем на посаду генерального соліситора, який представляє аргументи у Верховному суді.
Інші юридичні питання
Дві федеральні кримінальні справи проти Трампа — за його спроби скасувати результати президентських виборів 2020 року та за те, що він взяв урядові документи з собою на посаду президента Мар-а-Лаго — були закриті після переобрання Трампа в листопаді.
Він все ще стикається з низкою цивільних позовів, пов’язаних із його діями під час заворушень 6 січня 2021 року, але вони, ймовірно, продовжуватимуть повільно просуватися через суди.
Четверта кримінальна справа в Атланті щодо спроб Трампа скасувати результати виборів у Джорджії 2020 року затягнулася. Справу фактично заморожено, оскільки Фані Вілліс, окружний прокурор, який висунув обвинувальний акт проти Трампа та більше десятка співобвинувачених, оскаржує рішення про її усунення від справи через неналежні стосунки зі спеціальним прокурором.
Найбільшими наслідками для Трампа можуть стати вироки проти нього у цивільних справах, порушені Генеральною прокуратурою Нью-Йорка та письменницею Е. Джин Керролл.
У лютому нью-йоркський суддя визнав Трампа та його компанії відповідальними за шахрайство, зобов’язавши їх сплатити штрафи, які з відсотками зросли майже до півмільярда доларів. Розглядається апеляційна скарга у цій справі.
Двоє судів присяжних зобов'язали Трампа виплатити в цілому майже 90 мільйонів доларів після того, як його визнали винним у сексуальному насильстві та наклепі на Керролл. Ці справи теж оскаржуються.
*
Покоління X та мілленіали не готові до кризи довгострокового догляду, з якою стикаються їхні батьки, які пережили бум
Зростаючі довгострокові витрати на охорону здоров’я означають, що багато людей, які живуть у період бебі-буму, не можуть утримувати себе на пенсії.
*
Хронологія стосунків Дональда Трампа та генерального директора UFC Дани Вайта
Дружба Вайта та обраного президента Трампа налічує десятиліття, і зусилля генерального директора UFC щодо обрання Трампа були ключовими в перегонах 2024 року.
*
Майбутній представник новообраного президента США Дональда Трампа щодо Близького Сходу Стів Віткофф прибув до Ізраїлю в суботу, щоб домогтися укладення угоди про звільнення заручників і припинення вогню в Газі
*
Посланник Трампа Близьким Сходом зустрівся з прем'єр-міністром Ізраїлю.
Раніше цього тижня в Досі Стів Віткофф обговорив із шейхом Катару припинення вогню в Газі
*
Сі Цзіньпін відправить представника Китаю на інавгурацію Трампа, щоб послабити напругу між країнами
*
Криза у стосунках та США і КНР після приходу в Білий дім Дональда Трампа більш імовірна, ніж всеосяжна угода, пише Роджер Макшейн, редактор рубрики Китай, The Economist.
У китайських соціальних мережах його знають як Товариша Цзянго. Але це прізвисько Дональда Трампа не прояв солідарності. Термін «цзянго» означає «будувати державу». І користувачі мережі з Піднебесної мають на увазі власну країну. Прізвисько відображає думку, що новообраний президент настільки поганий для США, що стає гарним для Китаю.
*
Лісові пожежі у Лос-Анджелесі тривають, 11 людей загинуло. Українська католицька церква міста не постраждала, але небезпека триває
*
Пожежі в Лос-Анджелесі: вітер і вогонь посилюються, кількість евакуйованих перебільшить 300 тисяч людей
Повідомляється про загибель щонайменше 11 людей, але очікується, що кількість жертв зросте
*
Tesla добровільно відкликає близько 239 тис. своїх електромобілів у США, щоб виправити проблему, яка може призвести до виходу з ладу камер заднього виду
*
Компанія Neuralink, якою володіє американський підприємець Ілон Маск, успішно імплантувала мозковий чип вже третьому пацієнту
*
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну наданий приватною компанією медичний евакуаційний гелікоптер
*
Stand with Ukraine 2025: СКУ оголошує глобальну кампанію до третього року повномасштабної війни
*
Борис Джонсон: Захід має пояснити путіну, що росія більше не імперія
Перейшовши на мову фактів, він назвав російського диктатора «f***ing idiot»
Захід має донести до путіна, що росія більше не є імперією, заявив колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в онлайн-інтерв’ю Delfi, опублікованому 10 січня, назвавши російського диктатора «f***ing idiot».
Джонсон провів паралель із Британською імперією, сказавши, що хоча від колись найбільшої імперії у світі майже нічого не залишилося, Сполучене Королівство задоволене своєю постімперіалістичною роллю.
У контексті війни росії проти України екс-прем’єр закликав прийняти Україну в НАТО і розкритикував «хронічно неоднозначний» підхід альянсу до Києва.
Перебуваючи на посаді з 2019 по 2022 рік, Джонсон був одним із найрішучіших прихильників України на початку повномасштабного вторгнення, кілька разів відвідуючи країну під час війни.
Колишній глава британського уряду заявив виданню Baltic News, що війна росії є «архаїчною та варварською», і що москва має зрозуміти, що Естонія, Латвія, Литва та інші країни також більше не є частиною російської імперії.
Раніше Борис Джонсон закликав українців не боятися можливої перемоги Трампа на виборах. За його словами, Трамп не дозволить «радянській імперії знову стати великою».
*
Колишній прем’єр Британії Борис Джонсон не вважає за можливе досягнути довгострокового миру в Україні без надання нашій державі членства у НАТО
*
Джонсон емоційно звернувся до Путіна: "Більше немає імперії, Владіміре, ти – чортів ідіот"
*
Британський актор Джуд Лоу зіграє путіна у фільмі «Кремлівський чарівник»
Зйомки почнуться у січні, сам актор не впевнений, що погодитися на цю роль було хорошою ідеєю
*
ЄС готовий лідирувати в підтримці України, якщо США відступлять, каже головний дипломат
*
Фіцо звинувачує президента України у «випрошуванні» підтримки та «шантажі» європейських лідерів
Він заявив, що президент України зірвав угоду про транзит газу між росією та Азербайджаном
*
Президент Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що відмовляється їхати з офіційним візитом до Києва через те, що Україна припинила транзит російського газу, який отримувала Словаччина
*
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтвердив у суботу, що провів відпустку у В'єтнамі – при цьому він спростував інформацію ЗМІ, згідно з якою він нібито жив у розкішному готелі
*
Кіпр вирішить всі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської зони, до кінця цього року, і сподівається стати членом цього простору
*
Австрія залишатиметься надійним і конструктивним партнером в Євросоюзі - Шалленберг
*
Похорон засновника ультраправого «Національного Фронту» 96-річного Жана-Марі Ле Пена відбувся в режимі сімейної приватності в його рідному містечку Ля-Трініті-сюр-Мер в Морбіяні (регіон Бретань)
*
Україна має в планах купувати італійські системи ППО на кошти із заморожених російських активів
Про це заявили в Міноборони України, поспілкувавшись із італійськими військовими
*
Снайпери Головного управління розвідки Міністерства оборони України ліквідували групу російських загарбників під Покровськом Донецької області
*
У Києві та низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу застосування ворогом ударних БпЛА, керованих авіаційних бомб та балістичного озброєння
*
Артилеристи прикордонної бригади "Гарт" знищили дві точки зльоту БПЛА, склади з боєприпасами та інженерним майном, мінометні і гранатометні позиці, а також живу силу росіян на Вовчанському напрямку
*
Столична громада передала бійцям 4-ї бригади Національної гвардії України "Рубіж" ще 500 FPV-дронів та 50 Mavic 3Т
*
З прикордонної Семенівської громади на Чернігівщині 11 січня волонтери евакуювали 24 жителів, серед них – діти та маломобільні люди
*
З моменту деокупації з небезпечних громад Херсонщини евакуювали майже 49 тисяч людей
*
З початку доби на фронті відбулося 157 бойових зіткнень, ворог здійснив 63 атаки на Покровському напрямку
*
Російські війська протягом дня 11 січня 29 разів обстріляли прикордонні громади Сумщини
*
Кількість поранених унаслідок російських обстрілів Донеччини у суботу зросла до шести, одна людина загинула
*
Війська РФ протягом дня атакували Нікопольський район Дніпропетровщини дронами-камікадзе, пошкоджена АЗС
*
Внаслідок російської атаки тяжко поранений житель Зміївки на Херсонщині
*
Військовий брифінг в Україні: Україна «захопила в Росії двох північнокорейських солдатів»
*
Міністерство соціальної політики спільно з Мінветеранів розробило окремий механізм соціальної підтримки військових після демобілізації, що включає виплати до 100% грошового забезпечення
*
Громади Запорізької області отримали 74 зарядні станції від USAID
*
У сервісних центрах МВС оновлять систему електронної черги та запровадять нові послуги, зокрема отримання міжнародних прав через "Дію"
*
Підземну школу, вже другу в області, добудували на Сумщині. Вона розташована у Шосткинському районі
*
Україна та Польща обмінялися списками місць для пошуку та ексгумації останків взаємних історичних конфліктів – і Київ націлений на позитивні рішення в цьому питанні
*
У Києві директору дитячо-юнацької спортивної школи повідомили про підозру у розкраданні 1,2 млн грн на будівництві дитячого майданчика
*
Влада Києва закликає уряд втрутитися у ситуацію, щоб унеможливити забудову Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка, та зробити все, щоб упорядкувати його територію
*
У Нижньокамську, за низкою відомостей, спалахнув НПЗ. Влада це заперечує
Влада Татарстану спростувала повідомлення про пожежу
*
У Татарстані, в місті Нижньокамськ, після оголошення загрози ударів БПЛА у суботу евакуювали працівників нафтопереробного заводу "Танеко". У ЦПД заявили про влучання у завод
*
Мазут, що вилився з потерпілих аварію російських танкерів, потрапив в Азовське море.
Фрагменти нафтопродуктів виявлено на узбережжі у районі Запорізької області України
*
У суботу, 11 січня, в Криму було виявлено ще 13 осередків забруднення мазутом
*
Унаслідок забруднення мазутом Чорного моря загинули вже 58 дельфінів
*
Якими є росіяни, котрі підтримують війну проти України та скільки їх – New Yorker
*
Чи стане Курськ козирною картою Києва у ймовірних перемовах України та Росії – аналіз західних медіа
Оглядачі The Washington Post, Business Insider, The Hill та низки інших медіа аналізуюьть припущення про те, що цінність українського захоплення Курщини полягає у ймовірному використанні цієї ситуації на потенційних мирних перемовинах між Росією та Україною.
The Washington Post назвала серпневе вторгнення ЗСУ на Курщину “єдиним чітким просуванням України на полі бою за минулий рік” та наголошує, що боротьба за те, щоб відстояти захоплені території, демонструє важливість цього питання для України напередодні інавгурації новообраного президента США.
Якщо Дональд Трамп наполягатиме на зведенні обидвох сторін за столом переговорів, ти ситуація на Курщині “стане ключовим пунктом”, пише WP.
The Washington Post нагадує, що українські війська розпочали контратаку в регіоні минулих вихідних, намагаючись повернути частину території, яку вони спочатку захопили минулого літа, а потім втратили.
Як повідомляв Голос Америки інформацію від української розвідки, минулого місяця Росія спрямувала на підкріплення своїм солдатам на Курщині тисячі північнокорейських військових.
Упродовж останнього тижня, за інформацією WP, Україна досягла “дуже скромних успіхів”, а Росія “стабільно просувається лівим флангом і бере полонених”.
Тим часом президент України заявив, що українцям вдалося взяти двох полонених з Північної Кореї.
“Для України є чіткий стимул намагатися утримати Курськ якомога довше, тому має сенс проводити невеликі операції, щоб покращити свої позиції… і спробувати продемонструвати, що у них все ще є наступальні можливості у цій війні”, — цитує WP Майкла Кофмана, військового аналітика Центру військово-морського аналізу штату Вірджинія.
Кофман також наголосив, що Трамп повідомив про готовність російського лідера Путіна зустрітися з ним, але “це не слід плутати з готовністю до переговорів”.
“Незрозуміло, чому Москва вела б переговори саме зараз, враховуючи траєкторію війни”, – каже аналітик.
Видання Business Insider констатує, що Україна “вдалася до великого ризику у своєму сміливому наступі на російський Курськ”.
“Чи був цей крок доцільним, ще належить побачити”, – вважають у виданні та припускають, що, ймовірно, “військові історики довго сперечатимуться про те, чи була ця авантюра того варта”.
Утім зазначають, що штурм Курщини “дав українцям шанс вирватися з повільної та жорстокої оборонної ситуації вдома та піти в наступ, а також відвернути російські ресурси”.
Business Insider сходиться у поглядах із оглядачами WP у тому, що це може допомогти допомогти Києву у потенційних мирних переговорах.
“Важко сказати, поки все не станеться, але я б все одно сказав, що це був хороший крок”, — каже про українське захоплення Курщини Марк Канчіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Business Insider нагадує, що, перехоплення ініціативи, як у випадку російської війни та українського вторгнення на її власну територію, “давно вважалося ключем до перемоги у війнах”.
“Без цього, як у шахах, ви постійно захищаєтеся, а противник заганяє вас у кут”, — сказав Джордж Баррос, експерт із військових питань з Інституту вивчення війни (ISW).
Бої під Курськом “поглинули досить велику частину української бронетехніки із західних країн-партнерів”, наголошуж Метью Севілл, колишній аналітик розвідки Міністерства оборони Великої Британії, який зараз є експертом з військової стратегії в Королівському інституті об'єднаних служб (RUSI).
У той же час Майкл Бонерт, експерт з військових питань корпорації RAND, сказав, що спрямування танків до Курська, можливо, було “найоптимальнішим способом їх використання”.
Видання The Hill пише про Курщину: “Регіон може бути цінною картою в потенційних переговорах з Москвою”.
“Менш ніж за два тижні до того, як новообраний президент Трамп вступить на посаду з обіцянкою домовитися про припинення війни, український президент, схоже, посилює дії на Курщині як стратегічну необхідність”, – додає видання.
Але разом з тим The Hill цитує Сергія Грабського, полковника запасу українських військ, який сказав, що новий штурм на російській території стосувався “більше військової стратегії, ніж переговорів”, і був зосереджений на тому, щоб спантеличити Росію та завдати їй додаткової роботи.
Мік Раян, генерал-майор австралійської армії у відставці сказав, що Україна “виграє від утримання будь-якої території, яку зможе, коли і якщо почнуться переговори”.
Як повідомило російське опозиційне видання Медуза, російські політичні та бізнесові еліти сподівались на швидку перемогу Росії та зняття санкцій, але надії на швидкий мир на умовах Росії з фіксацією тогочасної лінії фронту поховав український наступ на російські території в районі Курська.
"Співрозмовники Медузи сходяться на думці, що «надії на швидкий мир» та ослаблення санкцій у 2024 році згасли після літнього вторгнення ЗСУ до Курської області", – мовиться у російській публікації, яку аналізували дослідники ISW.
*
"Важлива розмінна монета на переговорах" про закінчення війни. Міжнародні оглядачі про Курську область і контрнаступ ЗСУ
*
Поставки газу з Азербайджану до Сербії припинені, і невідомо, коли вони відновляться
*
Вірменія йде на розрив із РФ? Що стоїть за рішенням Єревана про вступ до ЄС
*
Дубай (ОАЕ) перетворився на важливий центр для російського «тіньового флоту», а компанії, зареєстровані там, володіють щонайменше 55 суднами, що перебувають у західних санкційних списках
*
У столиці Монголії Улан-Баторі в суботу протестувальники перекрили головну дорогу в центрі міста та заблокували проїзд, вимагаючи відставки уряду
*
Представники Талібану, який із 2021 року утримує владу в Афганістані, проігнорували велику міжнародну конференцію з питань освіти дівчат у мусульманському світі
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім