Гібридна війна стала найбільшою загрозою з боку росії у Балтійському морі

Гібридна війна стала найбільшою загрозою з боку росії у Балтійському морі

️НАТО збільшує присутність у Балтійському морі після того, як Фінляндія затримала нафтовий танкер Eagle S, підозрюваний у приналежності до тіньового флоту росії. Це незвичайна ситуація для оборонного альянсу, коментує професор Норвезького університету оборони Тормод Хейєр для Dagens Nyheter.

️Естонія та Фінляндія скликали саміт НАТО, на якому зустрінуться глави держав та урядів країн, розташованих навколо Балтійського моря. Зустріч відбудеться у Гельсінкі. Серед іншого вони обговорять, як НАТО може відповісти на диверсії та погрози з боку російського тіньового флоту.

️НАТО погано справляється з гібридною війною. Насамперед альянс стурбований стримуванням росії та боротьбою з нею у можливій війні із застосуванням звичайних збройних сил, каже професор Норвезького університету оборони Тормод Хейєр.

Він вважає, що гібридна війна в даний час є найбільшою російською загрозою у Балтійському морі. За допомогою диверсій та різних операцій впливу росія намагається залякати мешканців. На його думку, це може створити політичний клімат, який сприятиме периферійним партіям, послаблюватиме політичний центр і розділятиме країни.

️Хейєр закликає країни НАТО збільшити присутність у Балтійському морі, щоб показати суб’єктам, які стоять за гібридними атаками, що за ними спостерігають, а військовим — надавати більш чітку підтримку політикам та громадянському суспільству у врегулюванні криз.

Старший викладач Шведського університету оборони Магнус Крістіанссон вважає посилення присутності НАТО в Балтійському морі та саміт у Гельсінкі сигналами з боку країн Балтійського моря. «Країни хочуть сказати, що ці пошкоджені кабелі – щось екстраординарне, з чим не можна миритися. Вони також хочуть продемонструвати колективну підтримку», – каже він.

️Він вважає, що російський тіньовий флот є проблемою для західних країн. “Захід розривається між відповіддю на російську агресію та провокації з одного боку, а з іншого – дотриманням правил, які він сам встановив”, – говорить Крістіанссон. Наприклад, коли йдеться про Міжнародну конвенцію з морського права, далеко не очевидно, що влада може брати на абордаж такі судна, як Eagle S.