Сьогодні, 26 січня, Міжнародний день митника. Віряни вшановують пам'ять святих преподобних Ксенофонта і Марії. До Нового року залишилося 339 днів.
26 січ. 2025 07:40:00
Сьогодні, 26 січня, Міжнародний день митника. Віряни вшановують пам'ять святих преподобних Ксенофонта і Марії. До Нового року залишилося 339 днів.
26 січня 2025 року — неділя. 1068-й день війни в Україні.
26 січня в церковному календарі – день пам’яті святих преподобних Ксенофонта і Марії. Ксенофонт і Марія були багатими та благочестивими християнами з Константинополя. Вони мали двох синів, яких відправили на навчання в Бейрут. Під час подорожі корабель зазнав аварії, і синів вважали загиблими. Насправді, Аркадій та Іоанн врятувалися і стали монахами. Через деякий час Ксенофонт та Марія вирішили вирушити на паломництво до святих місць. Під час цієї подорожі вони випадково зустріли своїх синів у монастирі. Після цієї зустрічі вони самі прийняли чернечий постриг і присвятили своє життя служінню Богові.
Що не можна робити 26 січня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 26 січня
Які сьогодні іменини: Аркадій, Іван, Петро, Семен, Федір, Марія.
Талісманом людини, народженої 26 січня є нефрит. Камінь, що виховує у власника старанність, витривалість та працьовитість. Нефрит носять, щоб знаходити вихід з важких ситуацій.
Цього дня народилися:
Календар важливих подій в Україні та світі за 26 січня:
Який сьогодні день в Україні і
світі
Також 26 січня Всесвітній день боротьби з проказою. Припадає на останню неділю січня. Цей день був заснований 1954 року французьким лікарем і активістом Гієм Мейнардом, з метою привернення уваги до проблеми прокази та боротьби з цією хворобою у світі. Проказа — це хронічне інфекційне захворювання, яке вражає шкіру, нервову систему, верхні дихальні шляхи та очі. Хоча проказа є дуже рідкісною хворобою сьогодні, вона все ще існує в деяких країнах, здебільшого в регіонах з низьким рівнем медичного обслуговування. Важливою проблемою є соціальна стигматизація людей, які страждають від цієї хвороби, оскільки проказа часто асоціюється з бідністю і маргіналізацією.
А ще 26 січня Міжнародний день без інтернету. Це неофіційне свято, яке пропонується для того, щоб відволіктися від постійного використання інтернету та нагадати про важливість балансу між віртуальним і реальним світом. Однак, на відміну від інших міжнародних днів, це свято не має конкретної дати, яку би офіційно відзначав світ. Ідея такого дня виникла як реакція на сучасну залежність від інтернету, соціальних мереж і технологій, які мають все більший вплив на повсякденне життя. Мета цього дня — звернути увагу на важливість особистого простору, часу для відпочинку та спілкування без цифрових пристроїв. Це також може стати можливістю для людей розвивати навички управління часом і сприяти зменшенню залежності від постійного підключення до мережі.
26 січня святкують День працівника контрольно-ревізійної служби України. Цей день був встановлений для визнання важливості роботи працівників, які займаються фінансовим контролем і ревізією в Україні. Контрольно-ревізійна служба (КРС) — це органи, що займаються перевіркою правильності витрачання державних коштів, оцінкою ефективності державних програм і політик, а також запобіганням та виявленням фінансових порушень. Ревізори та інші працівники служби виконують важливу роль у забезпеченні належного використання державних ресурсів, проведенні перевірок фінансової діяльності підприємств, установ та організацій, у тому числі й у сфері державних закупівель. Вони також допомагають забезпечувати прозорість у роботі органів влади та знижувати рівень корупції.
Також 26 січня Всесвітній день екологічної освіти. Він є важливим заходом для підвищення обізнаності про необхідність охорони навколишнього середовища та важливість екологічної освіти. Цей день наголошує на ролі освіти у формуванні стійкої поведінки серед громадян щодо використання природних ресурсів та збереження екосистем. Всесвітній день екологічної освіти був встановлений з метою мобілізації людей до активних дій за збереження планети, а також для популяризації знань про сталий розвиток, енергоефективність, збереження водних ресурсів, захист біорізноманіття та інші аспекти екологічної стійкості.
А ще 26 січня Міжнародний день чистої енергії. Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення обізнаності про важливість переходу на екологічно чисті джерела енергії, зменшення викидів вуглецю та боротьби зі змінами клімату. Використання відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна, вітрова, гідро- та геотермальна енергія, дозволяє зменшити залежність від викопного палива, знизити викиди парникових газів та забезпечити сталий розвиток для майбутніх поколінь.