Ось вам скандальна заява посланника Трампа про те, що Україні треба провести вибори, навіть якщо війна: «Більшість демократичних країн проводять вибори під час війни».
Аж цікаво – це ж які демократичні країни у нас зараз воюють взагалі і проводять вибори?)))) Чи він мав на увазі Роіссю, яка провела голосування за Путєна під час війни? Тоді у нього дивне визначення демократії.
…Перші чутки про те, що американці бажають виборів в Україні понад усе долетіли до мене невдовзі після листопадової перемоги Трампа на виборах. Мовляв, Путєн так очарував Трампа цією ідеєю, бо у рашиста нібито алерегія на Зеленського, з яким він давно не хоче особисто мати справ. Мовляв, так обкладав мене хуями лічно, шо за стол сідать непрілічно.
А Трамп нібито відчув у цьому можливість для своєї блискучої угоди (а как же! Владімір Владіміравіч пряма гаваріт условіє для сдєлкі!). Ну і поставив ультиматум Зеленському – врямя вибірать. А той псіханув і почав готуватись (чи то гроші скирдують на вибори, чи распіліть і сваліть – вирішуйте самі).
Але ще перші розмови про вибори в Україні почали літати насправді ще при Байдені. Їх вкидували саме рашисти. Памятаєте рік тому скільки копій було зламано довкола легітимності Зеленського? А як дискредитували Залужного, якого соціологія показувала гарантованим переможцем двобою?
В общім, для мене у новій заяві Келога новим є не те, що мова йде про вибори. А розмови про те, що вони мають стати лише початком для переговорів про негарантовану угоду про замир’я… З цієї точки зору вибори правда стають технологічним елементом для послаблення України. І це чергове підтвердження того, що у Трампа хуй цілих хуй десятих уявлення про те, як насправді уміротворіть Путєна.
Ексклюзив: США хочуть, щоб Україна провела вибори після припинення вогню, - посол Трампа
Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо якщо Київ зможе домовитися про перемир'я з Росією в найближчі місяці, заявив агентству Reuters високопоставлений представник президента Дональда Трампа в Україні.
Кіт Келлог, спеціальний посланник Трампа з питань України та Росії, заявив в інтерв'ю, що президентські та парламентські вибори в Україні, призупинені під час війни з Росією, «повинні відбутися».
«Більшість демократичних країн проводять вибори під час війни. Я вважаю, що це дуже важливо, - сказав Келлог. «Я думаю, що це добре для демократії. У цьому і полягає краса міцної демократії, що у вас є більше, ніж одна людина, яка потенційно може балотуватися».
Трамп і Келлог заявили, що працюють над планом укладення угоди протягом перших кількох місяців роботи нової адміністрації, щоб покласти край тотальній війні, яка розпочалася з повномасштабним вторгненням Росії в лютому 2022 року.
Вони не надали жодних подробиць про свою стратегію припинення найсмертоноснішого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни, а також про те, коли вони можуть оприлюднити такий план.
План Трампа все ще розробляється, і жодних політичних рішень ще не прийнято, але Келлог та інші посадовці Білого дому обговорювали останніми днями, як підштовхнути Україну погодитися на вибори як частину початкового перемир'я з Росією, повідомили двоє людей, обізнаних з цими розмовами, і колишній американський чиновник, який був поінформований про пропозицію щодо виборів.
Представники Трампа також обговорюють, чи варто наполягати на первинному припиненні вогню, перш ніж намагатися укласти більш тривалу угоду, розповіли двоє людей, знайомих з обговореннями в адміністрації Трампа. Якщо президентські вибори відбудуться в Україні, переможець може бути відповідальним за переговори з Москвою щодо укладення довгострокового пакту, кажуть співрозмовники.
Джерела відмовилися назвати свої імена, щоб не обговорювати чутливі питання політики та безпеки.
Невідомо, як таку пропозицію Трампа зустріли б у Києві. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може провести вибори цього року, якщо бойові дії припиняться і будуть надані сильні гарантії безпеки, які стримуватимуть Росію від відновлення бойових дій.
Старший радник Києва та джерело в українському уряді заявили, що адміністрація Трампа ще не зверталася до України з офіційним проханням провести президентські вибори до кінця року.
РОЗСТАВЛЯЮЧИ ПАСТКУ
П'ятирічний термін Зеленського мав закінчитися у 2024 році, але президентські та парламентські вибори не можуть бути проведені в умовах воєнного стану, який Україна запровадила в лютому 2022 року.
За словами двох колишніх високопоставлених американських чиновників, Вашингтон порушував питання про проведення виборів у 2023 і 2024 роках перед високопосадовцями в офісі Зеленського ще за часів адміністрації Байдена.
Чиновники Державного департаменту і Білого дому говорили своїм українським колегам, що вибори мають вирішальне значення для дотримання міжнародних і демократичних норм, зазначили вони.
За словами двох колишніх американських чиновників, у розмовах з Вашингтоном в останні місяці офіційні особи в Києві відсторонилися від проведення виборів, заявивши Байдену, що проведення виборів у такий нестабільний момент в історії України призведе до розколу серед українських лідерів і потенційно сприятиме російським кампаніям впливу, повідомили вони.
Відповідаючи на запитання Reuters про те, що сказали колишній західний чиновник і двоє інших людей, знайомих з цим питанням, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков сказав: «У нас немає такої інформації: «У нас немає такої інформації».
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив 27 січня, що прямі контакти між Москвою та адміністрацією Трампа ще не відбулися. Міністерство закордонних справ Росії заявило, що все ще чекає, коли США затвердять нову кандидатуру на посаду посла Москви у Вашингтоні, яка наразі є незайнятою.
Путін публічно заявив, що не вважає Зеленського легітимним лідером за відсутності поновленого виборчого мандата і що український президент не має юридичного права підписувати зобов'язуючі документи, пов'язані з потенційною мирною угодою.
Однак, за словами російського лідера, Зеленський може взяти участь у переговорах, але спочатку повинен скасувати підписаний ним указ від 2022 року, який забороняє переговори з Росією доти, доки Путін перебуває при владі.
Джерело в українському уряді заявило, що Путін використовує питання виборів як фальшивий привід для зриву майбутніх переговорів.
«(Він) розставляє пастку, стверджуючи, що якщо Україна не проведе вибори, він може пізніше проігнорувати будь-які домовленості», - сказало джерело.
СТАВКА РОСІЇ?
Українське законодавство прямо забороняє проведення президентських і парламентських виборів в умовах воєнного стану.
Колишній західний чиновник висловив занепокоєння з приводу наполягань США на проведенні виборів, заявивши, що скасування воєнного стану може дозволити мобілізованим солдатам покинути армію, спровокувати відтік валюти і спонукати велику кількість чоловіків призовного віку «бігти до кордону».
За словами джерела, це також може призвести до політичної нестабільності, оскільки зробить Зеленського «кульгавою качкою», розмиваючи його владу та вплив і підживлюючи гру потенційних суперників.
Якщо Трамп буде тиснути на Зеленського, щоб той погодився на вибори, Вашингтон підіграє нещодавнім заявам Путіна, який ставить під сумнів легітимність українського лідера, сказав колишній західний чиновник.
«Трамп реагує, на мій погляд, на ... російську реакцію», - сказав чиновник. «Росія хоче бачити кінець Зеленського».
Деякі колишні американські чиновники кажуть, що вони скептично ставляться до того, що мирна угода може бути досягнута в найближчі місяці або що вибори відбудуться у 2025 році, зокрема тому, що обидві сторони, схоже, розходяться в думках про те, як розпочати офіційні переговори.
Кремль неодноразово заявляв, що Путін відкритий до переговорів без попередніх умов.
Але Вільям Тейлор, колишній посол США в Україні, заявив, що Путін не демонструє готовності до серйозних переговорів.
Зеленський прагне отримати американські та європейські гарантії безпеки в рамках будь-якої угоди, включно з розгортанням іноземного військового контингенту на лінії фронту, щоб забезпечити дотримання Росією будь-якого перемир'я.