"Сила на силу: Америка Трампа проти Путіна" - Степан Гавриш

"Сила на силу: Америка Трампа проти Путіна" - Степан Гавриш

4 лютого Politico підтвердило діагноз Трампа: «Трамп не сприймає закони, правила і норми, як обмеження для своїх дій. Він уже життя боровся в судах і розглядає світ, як гру з нульовою сумою, де є лише переможці та переможені… реальність Трампа – це світ політики та сили, де сотні роблять те, що хочуть, а слабкі – навіть союзники – роблять те, що повинні… він за перші 2 тижні підписав безліч указів, щоб підірвати основні конституційні принципи основ Америки…».

Сила на силу. Америка Трампа проти Путіна. Бо саме він веде війну з Україною, використовуючи Росію. У Зеленського не залишається нічого іншого, як пристосуватись до цієї битви, або вписатися в «умопомрачительную сделку» генія біржових спекуляцій.

І зберегти державу та націю. Це гра не в стратегію, а безкінечну імпровізацію. Для інтенсивного створення «плану Б» – виживання і перемоги України при будь-яких умовах. І не треба забувати, що Україна може програти без допомоги США і виснажується швидше Росії.

Навпаки. Велетенський, недосконалий і критично ізольований від світових ринків російський організм вмирає темпами, що прискорюються. Він все з більшою швидкістю зʼїдає всі рештки запасів і ресурсів, кидаючи їх в розпечений котел війни.

Путін на гарячій сковорідці. ЄС готує до річниці вторгнення 16 пакет санкцій, Рада Європи за ініціативою 41 країни найближчим часом створить спільний з Україною Спеціальний трибунал в злочинах агресії проти України. Вашингтон тисне на саудитів і ОПЕК збільшити видобуток нафти та обвалити її ціну для Росії. Трамп кидає Путіну рятівне коло. За нього треба заплатити. Поступками по Україні.

Він готовий на цей час буде зупинити вогонь. Видно, що обмін планами між Москвою і Вашингтоном досить інтенсивний. Після заяви Трампа провести зустрічі з представниками України й Росії Діма Пєсков заявив про «планування контактів». Путін великодушно погодився, що не буде чинити опір в участі переговорах Зеленського, але ніякий мирний договір з ним не підпише.

До Києва, ось-ось, вчергове може приїхати Кіт Келлог. Рекогносцировка. Зеленський, якщо прочитали вище, починає говорити про певну форму перемоги значно слабкішої України над сильною і грізною ядерною імперією. А тут ще, по суті, примус Путіна підписати мирну угоду. З ним. Навіть ціною якихось, але не фатальних втрат.

Це може бути оцінено, як перемога не лише Трампа, але й Зеленського. Путін хоче цього не допустити. Як компроміс, на який Трамп найскоріше піде. За мовчання ЄС.

Шосте. Вибори. Новим президентом може стати лише воєнний, якщо Путіну не дадуть шансу взяти під контроль виборчий процес в Україні.

Воєнним треба вважати президента Зеленського, який три роки був верховним головнокомандувачем і добився видатних воєнних успіхів. Але йому кинуть виклик інші воєнні, які стали або стануть політиками.

Але не це зараз важливо. Тема українських виборів стає важливою у Трампа в сценарії підготовки переговорів з Путіним. Той хоче лише діалогу з лідером Америки.

Всі союзники на чолі з Зеленським категорично проти. Трамп розуміє всі ризики легітимізації агресора своїм рішенням. З обмеженим арсеналом можливостей. Попри чарівні кнопки, якими він запускає погрози, санкції, блискавки й грози.

Спочатку News week взяло інтервʼю у топрадника Трампа і Ді Венса, у Стіва Кортеса. Припинення бойових дій в Україні здається неминуче. Америка проводила вибори під час кожної війни. Зокрема під час власної кривавої громадянської війни.

Зеленський використав війну, як привід відтермінувати вибори. Будь-яке припинення бойових дій, перемирʼя має безпосередньо привести до вирішення, що неминуче, давно назрілих проблем в Україні. Вона тривало страждає невиліковною корупцією, що викликає зрозуміле обурення.

Ймовірним головним суперником є генерал Валерій Залужний, рейтинг схвалення якого сягнув на піку вражаючих 92%.

Трамп, нарешті, може цим відкрити нову главу для України. Ворота до Авгієвих конюшень, які давно пора вже почистити.

Його підтримав Кіт Келлог: «Більшість демократичних країн проводять вибори й у воєнний час. Я думаю, що важливо, щоб вони відбувались. Вважаю, що це корисно для демократії. У цьому й краса міцної демократії, коли у виборах може брати участь більше за одну людину».

Путін і Лукашенко. Які самі себе обрали.

Reuters на цьому робить висновок, що Трамп не виключає можливості провести вибори й без припинення війни. Тобто, якогось мирного договору.

Анонімні джерела з Білого дому вважають готовність до виборів з боку Києва прискорювачем припинення вогню – перемирʼя. Новий президент міг би отримати мандат виборців провести переговори й рамки довгострокової угоди з Росією.

Причому ідея полягає в тому, щоб не скасовувати воєнний стан. Держава, нацбезпека – дорожчі процедури. Трамп розуміє, що Путін хоче покінчити із президентом Зеленським і намагається уникнути компромісу з ним. Таким чином для мирних переговорів з Росією вибори президента України виглядають неминучими.

Щоб не дати їх навʼязати Києву з Москви й Вашингтона, потрібно діяти на випередження. Теоретично це можливо, бо демократичної практики немає. Британія ніякі вибори під час війни не проводила. Але вона мала Черчилля.

Прочитаємо ваші коментарі. Вкінці спробуємо запропонувати план-модель інноваційних воєнних виборів президента України.

Афганістан у 88 році провів вибори, коли влада контролювала лише 20% територій, і ще двічі у 2001 і 2021 роках. Під контролем американців, не припиняючи бойові дії й не контролюючи всю територію. У 2005 році, поваливши Хусейна, США провели парламентські вибори в Іраку. В таких же умовах вибори повторили у 2010 році.

В Сирії, починаючи з 2011 року, регулярно проводить парламентські і президентські вибори на підконтрольній Асадом території.

Нам заперечать, що це не дуже або зовсім не демократичні країни.

Тому, Ізраїль. Починаючи з 1948 року, він має неймовірно позитивний досвід функціонування політичної системи в умовах постійної зовнішньої військової загрози і проведення виборів в умовах воєнного стану.

І хоч там, безпосередньо на території Ізраїлю, війни під час виборів не велися, але на територіях біля зони конфлікту, наприклад, вибори не проводилися.

Україні варто піти вперед. Якщо політичне керівництво і суспільство не використовує демократію, як декорації, а вибори не розглядає лише, як стандарт народного волевиявлення 20 століття, рухаючись в глибину цифрового кіберсвіту.

Без сумніву, Путін захоче ними скористатися і привести до влади більш лояльного до Росії політика. Саме в цьому плані роль президента Зеленського має стати визначальною.

Ми не знаємо, як буде діяти Трамп. В нього, попри витік інформації щодо озвучки мирного плану Келлогом у Мюнхені, немає зрозумілої стратегії щодо України.

Але щось пішло не так. Почувши рішучість Келлога увійти в історію з «Мирним планом» президента США, останній дав йому добряче по голові. Зляканий генерал негайно спростував інформацію Bloomberg, заявивши, що «Мирний план» представить президент США, а не Кіт Келлог. Ми допоможемо йому підготуватися. Але це не станеться наступного тижня».

Можливо, наступного ранку він прокинеться в чудовому, або поганому настрої, і вирішить питання війни і миру, за прикладом 2,5 млн палестинців з Гази і перетворення її в «Рівʼєру Близького Сходу». «Золотий форт» Дональда Трампа. Мир і милість через силу. 

Ну що ж, це схоже і на Владіміра Владіміровича. Він теж хоче переселити і вже переселяє українців за сибірські гори, на вічно мерзлі землі.