Борислав Береза у прямому ефірі з політологом, керівником експертної групи Бюро аналізу політики Віктором Бобиренком обговорюють найактуальніші теми дня.
Зеленський видав низку гучних заяв в інтерв'ю Пірсу Моргану, які викликають більше питань, ніж відповідей. Наприклад, президент заявив, що у разі, якщо вступ України до НАТО розтягнеться на роки чи десятиліття, Захід повинен дати Україні ядерну зброю. Навіщо він це каже, якщо всі розуміють, і про це також сказав спецпредставник Трампа Келлог, що ядерну зброю Україна ніколи не отримає? Також Зеленський підкреслив, що у 2019 році його обрали 73% населення України. Він не бачить різниці між кількістю всіх громадян та кількістю голосуючих? Чи це знову його манія величності? Крім того, Зеленський заявив, що у перший рік повномасштабної війни українці вивезли за кордон 35 млрд доларів, і часе це призвело до обвалу економіки країни. Тобто не беглузді дії влади, не тотальна корупція, не “общипування гусей”, а самі українці обвалили економіку. Це знову перекладання відповідальності з влади на народ?
В Україні відкрилася 13-а сесія Верховної Ради. Спікер Ради Руслан Стефанчук заявив про “історичний момент, який Україна ще ніколи не знала”, бо вперше за всю історію парламент розпочав 13-ту сесію через безперервне засідання під час дії воєнного стану та продовження повноважень ІХ скликання. Проте депутати не зібралися на засідання у повному складі. У залі було лише 226 депутатів із 401. Перші ж питання розгляду провалилися. Народним обранцям не вистачило голосів, щоб ухвалити порядок денний сесії та план законопроектної роботи. Чому депутати не прийшли працювати? Вони чогось бояться, видихнулися чи займаються важливішими справами під час війни? В Україні настає парламентська криза? Збирати голоси за закони, тим більше проблемні та дискусійні, тепер буде дедалі важче?
Вчора НАБУ та САП нагрянули з обшуками у Київраду та КМДА. "САП та НАБУ проводять масштабну операцію “Чисте місто” з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції", - заявили у НАБУ. “Економічна правда” повідомила, що обшуки проводились у київського бізнесмена Дениса Комарницького. Після виборів у 2019 році його почали називати "смотрящим за Києвом", також він він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського моста. Чи дійсно почалась боротьба з корупцією у столичній владі, чи це чергова атака Офісу президента на людей, пов’язаних з КМДА? Чи може це бути елементом тиску на Кличка та зачисткою політичних конкурентів та їх впливу у Києві напередодні можливих виборів?
Спецпредставник Трампа з питань України заявив, що він відвідає безпекову конференцію в Мюнхені, де обговорюватимуть можливості миру в Україні, а конкретний план завершення війни представить сам Трамп пізніше. Тим часом голова комітету Держдуми РФ з міжнародних зв'язків Леонід Слуцький заявив, що підготовка зустрічі між Путіним та Трампом перебуває на “просунутій стадії”, а їх зустріч може відбутися вже у лютому чи березні. Чого чекати від плану Трампа та його зустрічі з Путіним?
Росія розпочала навчання з прихованого запуску балістичних ядерних ракет. Міноборони РФ опублікувало відео, на якому зафіксовано рух ракетних установок "Ярс" засніженим лісом. Росія знову розмахує ядерною дубиною? Таким чином Путін хоче вплинути на перемовини з Трампом?
Президент Зеленський підписав закон про продовження воєнного стану до 9 травня. Останнім часом в політичних та дипломатичних колах, а також в ЗМІ активно обговорюється нібито вже складений Трампом та його командою план-графік завершення війни за 100 днів, термін якого якраз спливає близько 9 травня. Так, наприклад, видання DAILY MAIL інформує, що вже у цьому місяці Зеленський і Путін проведуть телефонну розмову, у кінці лютого вони зустрінуться, припинення вогню відбудеться до 20 квітня (Пасхи), а до 9 травня будуть оприлюднені умови угоди. Ряд експертів впевнені, що саме 9 травня, на святковій промові на честь Дня Перемоги у Москві Путін може оголосити про завершення війни. Саме тоді може завершитись і військовий стан в Україні. Наскільки реальний такий сценарій?