Успіх миротворчої місії в Україні залежатиме від підтримки Трампа – Foreign Affairs

Успіх миротворчої місії в Україні залежатиме від підтримки Трампа – Foreign Affairs

Відтоді як президент Дональд Трамп почав намагатися допомогти завершити війну в Україні, європейські лідери збирають свою військову коаліцію, яка зможе захистити Київ від подальшої загрози. Головна ідея “коаліції охочих” полягає у відправленні миротворчих сил в Україну після припинення вогню, але цей план може провалитися без підтримки Вашингтона, пише Foreign Affairs.

У виданні зазначили, що ініціатива європейських країн не є новою. Подібна миротворча місія вже проводилася в 1990-х роках на Балканах.

Журналісти наголосили, що миротворців планують розподілити по всій Україні, щоб послати росіянам стримувальний сигнал. Проте ці сили матимуть обмежену бойову міць, а їхній авторитет залежатиме від обіцянки, що американські збройні сили перебувають у резерві.

У виданні вважають, що успіх миротворчої місії в Україні безпосередньо залежатиме від підтримки Трампа. Також важливо змусити путіна погодитися на це. Крім того, відправка миротворців стане не тільки сигналом для рф, а й для США. Європейські країни хочуть утримати Вашингтон у НАТО, пояснили у виданні.

Одна з головних проблем полягає в тому, що відправка миротворців в Україну може знизити безпеку країн Європи. Ці держави постійно стикаються з потенційними загрозами з боку росії, через що їхнє відправлення в іншу країну може здатися далеко не найкращою ідеєю, підкреслили у виданні.

У виданні запевнили, що для Європи найкращим варіантом захисту від потенційного нападу з боку рф може стати створення “маневреної маси”. Це велика група солдатів, яку можна швидко розгорнути там, де це необхідно.

Журналісти нагадали, що Франція, Німеччина та Велика Британія мають на озброєнні близько 22 бойових бригад. Ці три країни цілком можуть сформувати необхідну “маневрену масу”. Також до цієї ініціативи може приєднатися Польща та інші європейські країни.

Крім цього, не варто забувати і про ядерні сили стримування, додали у виданні. Вони можуть підтримати звичайні сили континенту в рамках незалежної європейської стратегії стримування.

Якщо європейські країни хочуть стримувати росію, захищати Україну, а також наявних членів ЄС чи НАТО, їм потрібна бойова міць, здатна протистояти викликам, які кидають російські збройні сили. Це означає, що потрібно зібрати “маневрену масу”, яка змусить Москву бути більш обережною, коли вона наближатиметься до континенту всіма можливими способами, резюмували у виданні.