Сьогодні, 20 листопада, Всесвітній день дитини. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Григорія Декаполіта. До Нового року залишився 41 день.
20 листопада 2024 року — середа. 1001-й день війни в Україні.
20 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Григорія Декаполіта. Він був відомим християнським святим, який жив у IV столітті. Він народився в місті Кесарія в Палестині. Григорій був відомий своєю духовною силою та дивотоворними діяннями, що привернули увагу багатьох людей того часу. Він заснував монастир у Декаполісі, що був розташований на півдні Ізраїлю, і там провів більшу частину свого життя. Його життя було присвячене молитві, посту та служінню Богу. Григорій був відомий своїм великим розумінням таємниць Святого Письма, а також своїми духовними наставляннями. Святий Григорій помер 360 року
Що не можна робити 20 листопада
- Не можна лаятися, лихословити, сваритися.
- Не слід давати і брати гроші в борг.
- Забороняється йти до лісу.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: сильний сніг за слабкого вітру — погода буде ясною;
- вранці сніжить — чекайте на сонячну погоду по півдні;
- побачити сороку, яка ховається під дах будинку — до суворої зими;
- тетерів сів на верхівку дерева — чекайте на сонячні дні.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 20 листопада
Які сьогодні іменини: Анатолій, Арсен, Василь, Володимир, Григорій, Іван, Макар, Микола, Олександр, Олексій, Ганна, Тетяна.
Талісманом людини, народженої 20 листопада, є хризоберил. Існує думка, що цей камінь здатний очистити кров. Також вірили, що хризоберил наділяє свого власника даром розуміти мову звірів і птахів.
Цього дня народилися:
- 1963 рік — оперний співак, народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка Михайло Петрович Дідик;
- 1983 рік — український співак, соліст гурту DZIDZIO Михайло Хома;
- 1998 рік — українська акторка кіно Таїсія-Оксана Щурук.
Календар важливих подій в Україні та світі за 20 листопада:
- 1624 рік — Захарій Копистенський стає архімандритом Києво-Печерської Лаври;
- 1805 рік — відбувається прем'єра єдиної опери Людвіґа ван Бетховена "Фіделіо";
- 1818 рік — Симон Болівар проголошує незалежність Венесуели від Іспанського королівства;
- 1910 рік — починається Мексиканська революція;
- 1917 рік — своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголошує УНР;
- 1943 рік — під охороною УПА на Волині починається Перша Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії, на якій оформлено політичну організацію — Антибільшовицький Блок Народів (АБН);
- 1945 рік — у німецькому місті Нюрнберг розпочинається міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху;
- 1985 рік — випускають операційну систему Microsoft Windows 1.0;
- 1991 рік — встановлюються консульські відносини між Україною і Туреччиною;
- 1998 рік — запускається перший модуль Міжнародної космічної станції;
- 2003 рік — в Антарктиді знаходять лід віком 900 тисяч років;
- 2004 рік — Шевченківський районний суд Києва відхиляє подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності від 21 до 23 листопада.
Який сьогодні день в Україні і світі
Також 20 листопада Всесвітній день географічних інформаційних систем. Припадає на третю середу листопада. Це подія, присвячена популяризації використання географічних інформаційних систем (ГІС) у різних сферах діяльності, таких як наука, екологія, урбаністика та управління ресурсами. Головна мета свята — надихнути людей на дослідження світу за допомогою географічних технологій та привернути увагу до їхнього значення.
А ще 20 листопада День педіатра. Це професійне свято, яке святкують у деяких країнах для вшанування праці педіатрів. Ця дата обрана невипадково, адже вона збігається із Всесвітнім днем дитини, що підкреслює важливість турботи про здоров'я дітей.
20 листопада святкують Міжнародний день "Обійми бігуна". Це неофіційне, але надзвичайно душевне свято, яке підкреслює єдність, підтримку та радість, яку спорт може приносити людям. Це свято зазвичай пов’язане з бігунами, тренерами та всіма, хто залучений до бігової спільноти. Хоча точного року започаткування цього дня немає, традиція виникла як вияв підтримки на фінішній лінії марафонів, де бігуни часто обіймають одне одного на знак подяки та радості. Згодом ця ідея поширилася у вигляді окремого символічного дня.
Також 20 листопада День пам'яті трансгендерів.
Це міжнародний день вшанування пам’яті трансгендерних людей, які загинули внаслідок насильства чи дискримінації через свою гендерну ідентичність. День був започаткований 1999 року активісткою Ґвендолін Енн Сміт як спосіб вшанувати пам’ять Рити Гестер, трансгендерної жінки, яку вбили 1998 року. Її смерть привернула увагу до високого рівня насильства проти трансгендерних людей. Спочатку день був локальною акцією, але з часом поширився по всьому світу як день солідарності та боротьби за права трансгендерних людей.