Мешканці села Широкина під Маріуполем, із якими в четвер, 16 квітня, спілкувалися члени Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, одноголосно заявили: припинення вогню щоразу діє тільки в той час, коли поруч перебуває місія ОБСЄ, і так само щоразу порушується відразу після її від’їзду, повідомляє radiosvoboda.org.
Того дня група спостерігачів змогла вільно відвідати Широкине і поговорити з його мешканцями завдяки тому, що в селі було спокійно, повідомила Організація з безпеки і співпраці в Європі.
За їхніми оцінками, в Широкині ще живе близько 35 людей, і частина з них висловлювала бажання виїхати.
Але поруч, у сусідньому селі Бердянському, було чути вибухи, мовиться в повідомленні.
Також, за даними спостерігачів, у четвер тривали обстріли біля донецького аеропорту, зокрема, в селі Піски й місті Авдіївці.
Раніше в Широкині, одну з частин якого окупували сепаратисти, ще одну з частин контролюють українські війська, а решта залишається «нейтральним», ОБСЄ кілька разів намагалася домовитися про припинення вогню.
До війни на сході України в Широкині жило близько півтора тисяч людей.
Донецький аеропорт і Широкине останнім часом були місцями активних бойових дій на порушення режиму припинення вогню і відведення важких озброєнь, про який домовилися ще в лютому лідери України, Росії, Німеччини і Франції. Ці місця стратегічно важливі – зокрема, контроль за Широкином відкриває чи блокує можливість наступу сепаратистів на Маріуполь.