"Україну викреслили з переговорів між Америкою та Росією" - Юрій Ніколов

"Україну викреслили з переговорів між Америкою та Росією" - Юрій Ніколов

Днями говорив з розумною людиною з парламенту, і той сказав, що вся внутрішня соціологія показує неминучу поразку Зеленського на виборах коли б вони не були. Я товаришу заперечив, мовляв, Зеленський все рівно переможе, бо до виборів просто не добіжать сильні конкуренти. Залужному впаяють, що він лічно розміновував Чонгар – це для президентських виборів. А Порошенку сьогодні вїбали санкції – для парламентських.

Я так і казав – Зеленський може зберегти владу шляхом побудови Малороссії. Все питання яку швидкість він може собі дозволити. Судячи по тому як спокійно прийняті останні скандали з розпилами атомних і збройних потоків – це вже норма. Тепер черга до зачистки конкурентного поля. І да – медійного теж. Тобто не знадобиться як Грузії проживати десять років чи скільки вони там падали в рашизм.

І ще мені здається, що зачистка Порошенка означає віру Зеленського в те, що Трамп добекається з Путєним про якесь замир’я. Бо інакше навіщо його валити, якщо буде миттєва окупація, або продовжиться довга війна? Шоб шо?

А щоб не відштовхнути від себе абсолютно всіх виборців (бо можуть же реально по піздюлятору надавать, треба щоб лишалась захисна оболонка), то він обов’язково апелюватиме до людей, які щиро не хочуть воювати. Їм навіть хуйове замир’я продаватимуть під соусом: «Якшо будеш биковать – підеш служить».

На це мене підштовхнуло сьогоднішне інтервю Зеленського «The Economist». Він його встиг дати буквально за кілька годин до тьорок Трампа з Путєним. В ньому прозвучала така теза. Мовляв, якщо гарантії безпеки у нас будуть слабкими, то треба буде посилювати українську армію: «Ми повинні подвоїти її. Подвоїти. Щоб бути на одному рівні з російською армією».

Я думаю цілком зрозуміло, які емоції в цьому місці переживають люди, які і зараз бояться військових. А тут обіцяють фактично подвоїти кількість патрулів ТЦК. В общім, я говорю про те, що є дуже багато людей, які навіть хуйовий мир сприймуть з полегшенням, бо це покращення власної безпеки. І на цьому фоні цим мільйонам можна продавати «за стабільність, за економічний розвиток країни, за те, щоб наші люди краще жили». А те що там по дорозі ще якого порошенка утилізують – так то вже ладно вже. Зеленський – миротворець. І інших думок в телеграмарафоні не буде. Ось так і сколотиться нова більшість. А всіх хто проти – назвуть порохоботами і нахерспляжу.


Україну викреслили з переговорів між Америкою та Росією

За кілька годин до розмови Трампа з Путіним ми поговорили зі стривоженим Володимиром Зеленським

Примітка редактора: 12 лютого президент Дональд Трамп підтвердив, що розмовляв з Володимиром Путіним. Пан Трамп сказав, що вони домовилися «негайно» розпочати американо-російські переговори, спрямовані на припинення війни в Україні. За кілька годин до цього ми взяли інтерв'ю у Володимира Зеленського, який попередив, що переговори, які виключають Україну, будуть небезпечною зрадою.

Володимир Зеленський, українська людина дії, нелегко переходить у невизначеність. Його п'ять з половиною років на посаді президента стали серією жорстоких випробувань. Але найбільше розчаровує гра в очікування. Через три тижні після того, як Дональд Трамп вступив на посаду, український президент досі не знає, які його плани щодо України. Пан Зеленський демонструє лише мінімальний контакт з новим лідером вільного світу: лише «кілька дзвінків» після зустрічі у вересні. Він каже, що «впевнений», що у Трампа немає готового мирного плану. Як він може бути готовим, якщо з Україною про це ніхто не консультувався? Його не інформують про контакти між Білим домом і Кремлем; те, що він знає, він отримує з преси, як і всі інші. Існують «ймовірно» деякі ідеї, про які він повинен знати, але йому про них ще не сказали. «Ми їх не бачили і не чули жодних пропозицій». Страх для України полягає в тому, що угода між паном Трампом і Володимиром Путіним може бути укладена через його голову.

Під час годинної розмови у своєму президентському комплексі в Києві президент Зеленський перебуває в дивно піднесеному настрої. Його обличчя втомлене, але він тримає себе у формі, а мозолясті долоні свідчать про тренування в спортзалі о 7 ранку, які він втискує після безсонних ночей з військовими зведеннями і вибухами. Він навіть іноді сміється, приглушуючи гнівні сторони свого характеру, що виглядає як комунікаційний поштовх напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, яка розпочнеться 14 лютого. Він припускає, що ця конференція може стати сигналом для команди Трампа перейти до активних дій. «Будуть дві великі делегації [американська та українська], будуть зустрічі». Проте музика настрою зловісна. Всього через кілька годин після цього інтерв'ю американський президент заявив у соціальних мережах, що «мало що можна продемонструвати» на підтримку України. «Ця війна ПОВИННА і скоро закінчиться», - написав він. Пан Зеленський підтвердив, що зустрінеться в Мюнхені із заступником пана Трампа Джей-Ді Венсом, людиною, яка колись стверджувала, що їй «байдуже, що станеться з Україною так чи інакше».

Пан Зеленський обходить цю образу стороною. «Чесно кажучи, я думаю, що віце-президент Сполучених Штатів сьогодні зосереджений на внутрішніх питаннях», - каже він. Так само, як і решта членів команди Трампа. Але він визнає, що досі не розуміє справжніх намірів нової адміністрації. «Ми зможемо обговорити деякі речі на зустрічі, і тоді я дізнаюся їхнє бачення. Думаю, найголовніше, щоб вони почули наше бачення». Він застерігає американців не тримати Україну поза увагою. На його думку, це було метою пана Путіна з самого початку, і він побоюється, що Білий дім може бути легко введений в оману: «Якщо Росія залишиться наодинці з Америкою, Путін з Трампом або їхні команди, вони отримають маніпулятивну інформацію».

Український президент явно стурбований деякими ранніми сигналами, що надходять від команди Трампа. У січні Марко Рубіо, нинішній державний секретар, припустив, що і Росія, і Україна повинні піти на «поступки» заради миру. Занадто багато, за словами українського президента, вимагається від країни, що не є агресором. Готовність сісти за стіл переговорів з «вбивцею» (паном Путіним) є достатньо компромісною. «Уявіть собі, що Гітлера не знищили... Уявіть собі, що після всього, що він зробив з євреями... люди сказали: «Гаразд, давайте шукати компроміс». Пан Путін, за його словами, «діяв як Гітлер», і неправильний тип дипломатії реабілітував би його. Україна готова до переговорів, але лише за умови гарантій безпеки, які могли б утримати Росію від нової агресії. Історія зірваних угод показала, що переговори та припинення вогню самі по собі не спрацюють. «Без гарантій безпеки - це нуль... [Путін] не хоче ніякого миру».

Проблема в тому, що Америка та деякі європейські держави, схоже, не бажають або не можуть взяти на себе надійні зобов'язання, яких вимагає пан Зеленський. Він визнає, що членство в НАТО є малоймовірним через опозицію з боку Америки, Німеччини та Угорщини - хоча, за його словами, остання може стати в чергу, якщо пан Трамп попросить про це. «Ніхто не здається». Але якщо двері залишаться зачиненими, Україна повинна «побудувати НАТО на своїй території», що означає, за його словами, посилення української армії. «Ми повинні подвоїти її. Подвоїти. Щоб бути на одному рівні з російською армією». Пан Трамп може надати гарантії безпеки, не звертаючись до Росії, припускає він, а Європа могла б допомогти у фінансуванні, наполягає він. «Ракети, ракети далекого радіусу дії і Patriot [системи протиповітряної оборони]». Чи є план Б на випадок, якщо нічого з цього не вдасться зробити? «Це і є план Б», - каже він.

Пан Зеленський застерігає тих, хто думає, що швидка угода, яка підірве Україну, полегшить їхнє життя. Західні лідери, зосереджені виключно на внутрішній політиці, «марять», - каже він. Пан Путін прийде і за ними, стверджує він. «Ніхто не розуміє, що таке війна, поки вона не прийде до вашого дому. Я не хочу нікого лякати. Вона прийде. Я просто розповідаю вам факти». За його словами, Росія збільшує чисельність своєї армії - на 140 000 минулого року і на 150 000 цього року. Він каже, що знає про плани відправити більшість з них до Білорусі під приводом навчань, що є тривожним повторенням навчань, які передували повномасштабному вторгненню в Україну три роки тому. Передбачається, що ці війська можуть напасти на Україну. Але що, якщо вони нападуть на Литву чи Польщу? «Чому ніхто не думає, що це станеться?» Він наполягає на тому, що математика не виглядає добре для Європи. Росія має 220 бригад, кожна з яких налічує приблизно 3500-5000 чоловік. Україна має 110, а Європа - лише 80. «Ви розумієте, що відбувається? Без України Європа буде окупована».

Пан Зеленський стверджує, що його війська тримають оборону проти російських бригад, які залишаються зосередженими на сході України. Минулого року пан Зеленський та його війська боролися проти російської військової машини, яка побудована на масі та страху. «Якщо хлопці не йдуть прямо, вони їх вбивають». Багато хто критикує президента України за те, що він не поспішає мобілізувати більше людей, морить солдатів на передовій голодом і в результаті втрачає позиції. Пан Зеленський не погоджується з ними. Він стверджує, що минулого року Україна мобілізувала 30 000 чоловік щомісяця. «Я думаю, що це дуже багато». Так, моральний дух то піднімається, то опускається, люди втомилися. «Таке життя». Але росіяни теж це відчувають, каже пан Зеленський. Песимізм Заходу є недоречним. Він заперечує, що лінії України перебувають під серйозним тиском. Якщо пан Путін думає, що може перемогти, то лише тому, що не розуміє деталей, втрат. Він посилається на дані розвідки, які свідчать про те, що російський лідер не отримує інформацію від свого найближчого оточення. «Ніхто не хоче псувати йому настрій, вони його бояться».

У цей момент небезпеки він наполягає на тому, що його власна позиція безпечна і що він має суспільну підтримку. Але в його лавах зростає інакомислення, і він натякає на це. «Є люди, які дуже патріотично налаштовані, а є люди, які ні». Він ухиляється від відповіді на питання про власне майбутнє і про те, чи буде він домагатися переобрання, якщо вибори відбудуться. Він не думає про це, наполягає він, можливо, непереконливо. Він зневажливо ставиться до коментарів спеціального посланника пана Трампа з питань України та Росії генерала Кіта Келлога про те, що Україна може проводити вибори у воєнний час. Як можна проводити вибори в такому місті, як Харків, під щоденними російськими бомбардуваннями? «Цікаво, що генерал Келлог думає про вибори. Йому 82 [насправді 80] років, і він думає про вибори в Україні». Український президент наполягає на тому, що влада його не отруїла. Це, зрештою, те, що відрізняє його від людини в Кремлі. «І у мене є час, а у нього немає. Він точно скоро помре».

Пан Зеленський каже, що він рішуче налаштований на те, що Путін не скористається новим американським президентством для того, щоб відсунути Україну на другий план. «Послухайте, я не дозволю Путіну перемогти. Це те, чим я живу». Президент України стоїть на своєму, намагаючись отримати максимум гарантій безпеки. Менш очевидно, що він може зробити, якщо пан Трамп укладе угоду без нього