"Якщо коротко, це врегулювання відносин між зацікавленими компаніями, вигідні економічні та комерційні параметри угоди, а також стабільна політична ситуація" - підкреслив Медведєв.
Кожну з цих умов не дуже складно розшифрувати. "Нафтогаз" повинен відмовитися від своїх вимог до "Газпрому", забрати позови з арбітражів і не подавати нових. Отже, раз і назавжди погодитися з тим, що "Газпром" є правим навіть тоді, коли демонстративно порушує вже укладені угоди. Вигідні умови угоди - це зниження ставки за транзит до суми, яка сподобається в Москві. Якщо врахувати, що раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак говорив, що українська ставка у 2-2,5 рази вище, ніж інші маршрути, можна уявити собі апетити "Газпрому".
Але найцікавішим є умова політичної стабільності в країні. Адже абсолютно очевидним є той факт, що політична нестабільність в Україні - результат російських зусиль. Важливими сегментами цієї нестабільності є окупація Криму та Донбасу, диверсійна діяльність російських спецслужб, антиукраїнська пропаганда. І виходить парадоксально - Росія так зацікавлена у транзиті і політичної стабільності, що генерує нестабільність! І це якось дивно для країни, яка бажає, щоб через територію сусідньої держави безпечно переправлялася її сировина.
Втім, для Медведєва і "Газпрому" політична стабільність в Україні - зовсім не те, що зазвичай мають на увазі під стабільністю і добробутом. Для Медведєва стабільність - це політичне підпорядкування України Кремлю. Це і є головна умова для збереження транзиту через українську ГТС. І тоді, до речі, дві інші умови втрачають будь-який сенс. Проросійське керівництво, на появу якого продовжують розраховувати в Москві, зрозуміло, відмовиться від будь-яких претензій до "Газпрому" і встановить ту ставку на транзит, якої домагаються від Києва.