Звичка багатьох людей пити улюблений напій, що бадьорить, може мати як сприятливий, так і різко негативний вплив на мозок, передає gazeta.ua.
Італійські вчені проаналізували дані від 1,5 тис. осіб, чий вік становить 65-84 років. За ними спостерігали близько трьох з половиною років. В цілому кавомани можуть не переживати: помірне (до двох чашок в день) вживання цього напою зменшує ймовірність розвитку незначних когнітивних відхилень. Це якщо проводити аналогії з тими, хто кави взагалі не п'є. А ось більш часте вживання напою не дає позитивного ефекту і, більш того, може приховувати в собі певний ризик.
Мова йде про людей, які стали пити більше кави в літньому віці. Якщо людина змінювала багаторічну звичку і починала частіше вживати цей напій, то шанс помірних когнітивних порушень збільшувався в 1,5 рази в порівнянні з людьми, які своїх звичок не міняли. Зниження споживання кави в літньому віці, як з'ясувалося, ризиків не несе. Учені поки не беруться судити про причини всіх цих явищ.
Під терміном "когнітивні порушення" мають на увазі погіршення пам'яті, розумової працездатності і ряду інших когнітивних функцій. Помірні когнітивні порушення не викликають дезадаптації і дозволяють людині і далі жити самостійно. В той же час вони можуть мати далекосяжні наслідки та сприяти, зокрема, розвитку хвороби Альцгеймера.
Раніше інші дослідники з Національного онкологічного центру Японії з'ясували, що кілька чашок кави в день знижують ризик смерті в недалекому майбутньому на 15-24%. У свою чергу фахівці з Інституту наукової інформації про каву заявили, що цей напій на 20% знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.