В Україні війна. Влада у виборчих інтригах.
Мусимо аналізувати, щоб не повторити катастрофу-2019-го.
Я ні морально, ні технологічно не сприймаю під час війни електоральних соціологічних досліджень – тих, де запитують: «Якщо б вибори відбулися наступної неділі, за кого ви віддасте свій голос?»
Вибори не відбудуться наступної неділі, але справа не в цьому, а в тім, що вони відбудуться в цілковито іншій країні, з кардинально відмінним правовим режимом, акціями протесту, можливо, після реального Майдану, коли не всі нинішні фаворити й владоможці взагалі ризикнуть залишатися в країні.
Це буде інша реальність, інший інформаційний простір. Не вірю в торжество демократії та чесності, доки ця злочинна кліка при владі, але в нас будуть інші можливості. І в багатьох учорашніх військових. Країна й умови для виборів будуть інші, відмінні від опитувань результати, але певні тенденції, як і політтехнології матимуть своє продовження в тій майбутній поствоєнній і аж ніяк не щасливій та радісній Україні.
Тому, попри скепсис і загальну аморальність дій влади та окремих її супутників, які вже сьогодні так активно займаються веденням виборчої кампанії за вкрадені у ЗСУ кошти, ми з вами маємо аналізувати й оцінювати перспективи та злочинні наміри.
Просто, в нас буде тільки один шанс, повторної спроби у випадку повторення безумства 2019-го не матимемо.
Як і права на помилку.
Зараз у нас дуже активно стали обговорювати соціологію саме під парламентські вибори. А вони за планами із США мали б пройти разом із президентськими в серпні місяці цього року. Раніше всі зациклилися лише на президентських, а все раптом може кардинально помінятися… І розподіл ролей у нашій, до речі, парламентсько-президентській республіці.
На замовлення видання «Ділова столиця» пройшло чи не перше більш-менш явне саме електоральне опитування. Чи можу я сказати, що воно чесне й без маніпуляцій та хитрощів, щоб хоч трохи підіграти нинішній владі?
У жодному разі. І хитрість, і крутійства тут наявні. Але, на відміну від кількох раніших вкидів від Банкової та ще партії Батьківщина, це не видається суцільно фальсифікованим. Тому дає нам певний ґрунт для аналізу тенденцій і перспектив. А також імовірних ризиків.
В нас з одного боку вимальовується ідеальна перспектива для перезапуску України в правильному напрямку. Із якісною патріотичною, проєвропейською коаліцією, професійним і чесним урядом тощо.
Але всі ці позитиви ґрунтуються на прогнозованому успіху однієї неіснуючої партії, потенційний лідер (В. Залужний) якої ще ніде й ніколи не озвучив свого рішення іти в політику, балотуватися в президенти, формувати партію, обирати ідейно співзвучних партнерів для майбутньої коаліції й уряду. Нічого цього нема взагалі. Є лише готовність значної (а за моїми оцінками навіть значно більшої й вирішальної) кількості українців, які станом на сьогодні готові проголосувати за цю мрію.
А якщо ні? Тоді цей колосальний ресурс захоплених і спрямованих на позитив, але так само не до кінця свідомих і відповідальних виборців може привести до відродження нинішнього єрмаківського режиму в уже інших, парламентських формах…
Маємо думати, оцінювати й бути готовими, щоб не опинитися біля розбитого корита у вигляді реміксу 2019 року.
Світлина: Ті, хто до виборів готуються і як сказав Зеленській, голови треба відкручувати.