Руйнування знайомого нам світу в режимі онлайн продовжується. Трамп і його -істи давно декларують, що люди не повинні розплачуватись за те шо десь шось гарячішає. Ну типу всякі парниково-метанові викиди цивілізації не є причиною глобального потепління. Мовляв, то просто так получілось, а всякі учоні ніхуя не розуміють в світі магії і колдовства в сонячній системі. Тому в пєсду всякі екологічні обмеження, давай качать нафту. Буквально вчора Трамп заявив, що зніме байденівське обмеження на буріння скважин в морі. І пообіцяв розвалити вже заплановані проекти по вітроенергетиці в США.
Глобальний бізнес всі ці роки був екологічно свідомим, намагався «озеленювати» виробництва. Але все – цій концепції кінець, повідомляє «Wall Street Journal». Перестраюються на старий-добрий нафтовидобуток, і далі – хоч трава не рости.
Сподіваюсь, я не доживу до дня, коли земля знову буде пласкою.
BlackRock виходить з кліматичної коаліції, знову відступаючи від ESG
BlackRock виходить з кліматичної ініціативи, що фінансується Організацією Об'єднаних Націй, що є дивовижним розворотом для компанії, яка колись була взірцем екологічного, соціального та управлінського інвестиційного руху.
У четвер найбільший у світі керуючий активами повідомив своїм клієнтам у листі, що він офіційно вийшов з ініціативи Net Zero Asset Managers, міжнародної групи керуючих активами, яка прагне підтримати мету досягнення нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року.
«Наше членство в деяких з цих організацій викликало плутанину щодо діяльності BlackRock і стало причиною юридичних запитів з боку різних державних службовців», - написав віце-голова Філіп Гільдебранд у листі до клієнтів, який потрапив у розпорядження The Wall Street Journal.
Головний виконавчий директор Ларрі Фінк у 2020 році написав, що «кліматичний ризик - це інвестиційний ризик», а пізніше попросив компанії, в які інвестує BlackRock, розкрити план того, як їхня бізнес-модель буде сумісна з економікою з нульовим рівнем викидів парникових газів.
До 2023 року Фінк пом'якшив свою ESG-риторику на тлі негативної реакції консервативних груп. Техас, Оклахома та інші червоні штати подали позови проти BlackRock, стверджуючи, що її участь у кліматичних альянсах порушує фідуціарні зобов'язання перед інвесторами.
BlackRock досі управляє від імені клієнтів понад 1 трильйоном доларів, які вона називає інвестиціями, пов'язаними зі сталим розвитком та перехідним періодом.
«У 2024 році наша платформа перетнула позначку в $1 трлн клієнтських AUM, збільшившись приблизно на 850% за останні п'ять років, що робить її найбільшою в індустрії», - сказав у своїй заяві речник BlackRock Ед Суїні (Ed Sweeney). «Він підтримується найширшим в галузі спектром стійких рішень».
Конкурент Vanguard Group вийшов з цього ж альянсу наприкінці 2022 року, а низка американських мегабанків вийшли зі схожої коаліції протягом останнього місяця.
Напередодні приходу до влади другої адміністрації Трампа компанії в цілому відмовляються від ініціатив, пов'язаних зі зміною клімату та забезпеченням рівності та інклюзивності. Новообраний президент Дональд Трамп назвав зміну клімату «обманом» і, як очікується, скасує пов'язані з цим правила.