Трамп завжди мав сумніви чий Крим. Але під час першої його каденції питання визнання Криму російським ніколи не стояло. Хоча сам Трамп і уникав чіткої позиції щодо належності Криму до України, його команда тоді сумнівів не мала. Так, держсекретар Помпео констатував, що Крим є невід'ємною частиною України і росія має повернути його. Ось такою була офіційна позиція американської влади часів Трампа першого.
Чому так сталось, що за часів Трампа другого все перевернулось з ніг на голову. Чому Трамп і його оточення хочуть визнати Крим російським. Та тому, що комунікацією з ними з боку України займаються зовсім інші люди.
Збереження США як стратегічного партнера мало бути пріоритетом зовнішньої політики України після минулорічних виборів. І влада з цим завданням не впоралась. Чого варта лише сварка Зеленського з Трампом в Овальному кабінеті.
Внаслідок цього рейтинг нашого президента піднявся, але партнерство зі США втрачено. Якщо про рейтинг передусім думали на Банковій, то це просто злочинно. Тому й не дивно, що Трамп і його команда тепер кажуть про належність Криму до росії.
Що з цим робити? Треба скерувати до Білого Дому нових старих переговорників. Тих, що забезпечували проукраїнську позицію Трампа першого. Вони зможуть говорити з Трампом другим прийнятною для нього мовою. Вони нагадають йому золоті часи україно-американських відносин. Коли підтримка України була двопартійною і двопалатною. Коли перші "джавеліни" й "стінгери" почали надходити в Україну. Коли в США купувались вугілля й локомотиви. Отже треба призначити нову переговорну групу і наділити її спецповноваженнями.
Це рішення повинен прийняти президент Зеленський. Задля відновлення стратегічного партнерства з Америкою, задля збереження України. Іноді треба махати булавою, а іноді таки думать головою.