Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент - саме цей чиновник зараз відповідає в американському дипломатичному відомстві за Україну - підкреслив, що телефонна розмова президентів Джозефа Байдена і Володимира Зеленського повинна бути підкріплена діями.
Правильними діями і правильними реформами.
У дипломатії дуже важливими є сигнали. Але Сполучені Штати вже перестали сигналізувати, коли мова йде про Володимира Зеленського і найближче оточення українського президента. Вони в буквальному сенсі слова передають свої сигнали з репродуктора і користуються лексикою рекламних плакатів - щоб було ясно навіть тому, хто не здатний засвоїти текст, надрукований дрібними літерами. Правильні. Дії. Правильні. Реформи. Прозорий. Суд. Боротьба з олігархами.
А не базікання. А не відеозвернення з гордовитим виглядом або з марною спробою зобразити із себе простого хлопця. Ці дешеві трюки гарні для прихильників Володимира Зеленського - на щастя для України, кількість таких людей постійно знижується і скоро буде наближатися до нуля. Але Білому дому і державному департаменту відеозвернення не потрібні. Їм потрібні докази, що український президент продовжує реформи, розпочаті у 2014 році - якраз тоді, коли, за словами Джорджа Кента, у тодішнього віце-президента США Джозефа Байдена вийшло досягти чудових результатів у контактах з українськими колегами. Ось що ще потрібно сказати, щоб було зрозуміло?
Зеленський, звичайно ж, зробить вигляд, що він нічого не розуміє. Тому що його інтереси, інтереси тих, з ким він пов'язаний, суперечать тому, чого хочуть від українського президента американські союзники. Але при цьому Зеленський буде вперто домагатися розмови з Байденом - і нічого конкретного не робити. І не бажати розуміти, що у цьому випадку контакту не буде. І підтримки не буде. А проблеми - будуть.
І дуже важливо, щоб ці проблеми президента не перетворилися на проблеми країни, більшість виборців якої в 2019 році проголосувала за "вирок".