"Кіт Келлог - хто він?" - Олег Шарп

"Кіт Келлог - хто він?" - Олег Шарп

Після перемоги Трампа на виборах у США 2016 року Келлог був призначений начальником штабу і виконавчим секретарем Ради національної безпеки США. У 2017 році Келлог був виконувачем обов'язків радника президента США з національної безпеки до затвердження Трампом на цю посаду Реймонда МакМастера. А у 2018 віце-президент Майк Пенс обрав Кіта Келлога своїм радником з національної безпеки.

Після виборів 2024, за результатами яких Трамп повернув собі крісло у Білому домі, американські ЗМІ почали писати, що новообраний президент може знов запросити у свою команду Келлога в якості спеціального посланника щодо питань України та росії. Сьогодні Трамп підтвердив свій намір, заявивши, що Келлог "має видатну військову та ділову кар'єру", а також досвід у сфері національної безпеки.

Ставлення Келлога до України.

Влітку цього року Келлог представив Трампу своє бачення мирного плану щодо припинення війни Росії в Україні. Цей план передбачає, що Україна зможе отримати більше американської військової допомоги, лише якщо погодиться на мирні переговори з росією. Проте якщо рф відмовиться від переговорів, США посилить підтримку Сил оборони України.

❗️У плані Келлога також йшлося про заморозку конфлікту на лінії бойового зіткнення.

В інтерв'ю "Голосу Америки" Кіт після представлення "мирного плану" заявляв, що всі конфлікти з часом завершуються переговорами. При цьому він вважає необхідним упевнитись, що Україна діятиме не з позиції слабкості, а з позиції сили. Він підтримує позицію Трампа про те, "що потрібно знайти способи зупинити вбивства", і це має бути основною частиною "мирної угоди".

Генерал наголошує, що переговори необхідні, але на них не можна йти з неприйнятними вимогами, як це було з вимогою рф щодо "демілітарізації" України на переговорах у Стамбулі.

"У вас має бути посередник, який може сісти та провести переговори з обома сторонами. Трамп вважає, що може це зробити", - висловив думку Келлог.

Водночас він звинувачує Захід та адміністрацію Байдена у повільній допомозі Україні.

"Півтора роки тому росіяни тікали, і якби ми, Захід, надали обладнання, про яке просили у Києві, то Україна, мабуть, змогла б з цим покінчити. Вона могла б вийти до Азовського моря через Херсон. Але оскільки Захід, особливо Америка, дуже повільно надавали устаткування й настільки необхідну підтримку, росіяни перейшли у наступ", - казав він.

На думку Келлога, щоб захистити суверенітет України і щоб війна не повторилася, "Україну треба зробити Спартою Європи, і ніхто більше не наважиться нападати на неї". І надати багато ракет після зупинення вогню. Якось так...