Четверте. Маск одним ривком, контролюючи Трампа, потіснив, серйозно посунув традиційні транснаціональні американські компанії від стратегічного управління Америкою.
Змістивши акценти нового президента із класичного «гроші-товар-гроші» в нову посткапіталістичну реальність «влада-гроші-влада».
Новий тип олігархії й плутократії. Влада дає доступ до грошей, а гроші, використовуючи високотехнологічні інструменти із програмуванням демократії й виборів, знову дають владу. Акції «Тесли» одразу виросли на 22%. Не виключено, що завтра всі таксі у Вашингтоні або в Нью-Йорку будуть безпілотними.
Маск планує відправити 5 безпілотників Starship на Марс протягом 2 років, а через 4 – туди прилетить екіпаж.
Маск став тут же багатшим на 33,5 млрд доларів за один четвер. Для космічної програми він отримає неконтрольоване федеральне фінансування.
Він погодився разом з антиукраїнським Вівеком Рамасвамі очолити як би неурядовий Департамент ефективності американського уряду. DOGE.
Це також скорочена назва мемної криптовалюти Маска Dogecoin, яка буде фінансувати місію «Space X» на Місяць. Вона стрімко злетіла в ціні після призначення Маска в Департамент, який має «демонтувати урядову демократію» і реструктуризувати федеральні агентства, що потенційно стане «Мангеттенським проектом нашого часу».
Ілон Маск обіцяє зі свого Департаменту звітувати про всі свої дії в соцмережах. Він збирається скоротити щонайменше 2 трильйони з майже 7 трильйонів видатків з бюджету США.
Пʼяте. Маск став найбагатшим американським імперіалістом, який контролює президента країни. В більшій або значній мірі. Це небувалий виклик, зважаючи, що метою й Трампа є максимальне особисте збагачення.
На що будуть направлені нові ідеї Маска-політика, невідомо. Тим більше, коли йому прийдеться битися із глибинною державою, інформаційними акулами, політичною опозицією і Республіканською партією, яка вже обранням спікером Сенату Джона Тьюна натомість трампіста Рітта Скотта, показала перші ознаки відновити систему внутрішніх противаг і стримувань.
Невідома роль Маска в зовнішньо політичній стратегії Трампа, особливо щодо впливу на війну в Україні. Маск не виглядає прихильником ідеї капітуляції України, хоч група сенаторів і демократів вимагають розслідування його стосунків із Путіним, які загрожують в цьому випадку національній безпеці США.
Він не буде і яструбом. Прихильником надання Україні достатньої й необхідної зброї для сильної воєнної позиції Києва. Отже, він шукає третій варіант, який може виявитись несподіваним.
Хоча б тому, що він завжди ламає усталені й традиційні підходи. Проблема тільки в тому, що для зміни глобального алгоритму воєнних конфліктів потрібно знайти правильну стратегію.