Колишній голова Генерального штабу Великої Британії Марк Карлтон-Сміт назвав наступ Збройних Сил України "дуже обдуманим та точним". Він зазначив, що наступ саме такий, яким він його очікував побачити як військовий професіонал.
Це нагадує також події минулого року, коли все літо створювалося очікування наступу на Херсон (і тривала важка жертовна робота ЗСУ), а потім був вересневий прорив на Харківщині і зрештою звільнення Херсона у листопаді.
Також це нагадує відомі операції І та ІІ Світових воєн, які принципово змінювали ситуацію на фронтах. Всі вони тривали по кілька місяців. До прикладу:
Контрнаступ Центральних держав, яким росіян було відкинуто, зокрема, з Галичини (у російській історії відомий як «Великий відступ»), тривав з 27 червня до 14 вересня 1915.
Луцький наступ російської армії (відомий як «Брусилівський прорив») - з 4 червня до 13 серпня 1916 (за новим стилем).
Скоординований з ним наступ французів і англійців на Соммі - з 1 липня до 18 листорада 1916. Цей наступ виснажив німців, але для досягнення результату довелось «повторить» у серпні 1918.
Під час ІІ Світової війни наступальна фаза Сталінградської битви тривала з 19 листопада 1942 до 2 лютого 1943.
Операція «Овердорд» - висадка союзників у Нормандії - з 6 червня до 30 серпня 1944, після чого оборону нацистів на Західному фронті було прорвано.
Подібні приклади можна наводити і далі. Вони всі означали прорив оборони ворога, а для цього - концентрацію військ і ресурсів і талановите ними командування.
Тому всі, хто не на фронті - донатимо на ЗСУ. Допомагаємо усім, чим можемо.
Чекаємо новин із самміту НАТО.
І далі «буде тобі, враже, як Залужний скаже».