"Я не читав. Але засуджую", - так казали в далекому радянському минулому про заборонених письменників. Прочитати твори цих письменників було майже неможливо. Тому читали те, що про них писали радянські газети. А газети засуджували. І правильною поведінкою було голосно засуджувати разом з газетою і партією.
Така ж сама зараз історія з угодою про рідкоземельні метали. Мало хто бачив цю угоду, але всі засуджують. Угода вважається образливою для України, колоніальною і вкрай невигідною.
На моїй пам’яті це вже третій чи четвертий варіант угоди, запропонований американцями. А от ініціатива поділитися природними копалинами України з західними державами належить нашому виконуючому роль президента – Зе.
Хто не пам’ятає, то я нагадую. В жовтні 2024 на засіданні Верховної ради Зе урочисто проголосив план миру з 5-ти пунктів, і один з пунктів як раз був про це. Ось пряма мова Зе:
«Україна пропонує Сполученим Штатам разом із визначеними партнерами, зокрема це Євросоюз, частиною якого Україна – буде, та з іншими партнерами у світі, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.»
І за весь цей час, з жовтня 2024, Україна не запропонувала жодного варіанта угоди про видобуток копалин. Всі угоди нам пропонують американці. А українці крутять носом і розказують всьому світу, що угоди їм не подобаються.
Так чому ж мовчать українські ягнята? Чому ж потужні 5-6 манагерів Банкової, да і сам Зе, не запропонували свій варіант угоди? А може наші потужні писати не вміють? В чому проблема запропонувати свій варіант угоди? Чи попросіть Мар’яну Безуглу написати наш, український варіант угоди. Вона точно писати вміє, я знаю, я її ФБ іноді читаю, коли в мене з’являється оптимізм і віра в людей.
Так от, угода – це кропітка робота двох сторін. А не сидіння на дупі рівнесенько однією стороною, нічого не роблячи і критикуючі всі вхідні пропозиції. Треба працювати. А якщо не вмієш сам працювати, треба знайти тих, хто вміє працювати і доручити цей напрямок роботи.
Вже всі оглядачі помітили, що спецпредставник Трумпа Віткофф, да і сам Трумп, розмовляють мовою московської брехні. Я розумію, що зеленим лячно крошити батон навіть на Віткоффа, не кажучі вже про самого помаранчового мачо. Але ж московитам відповідати треба!
Московити постійно заявляють, що є і не усунути «першопричини війни». Де наша постійна відповідь, що первопричини війни були, є, і будуть тільки в московії, в її бажанні грабувати, захоплювати і вбивати?
Московити постійно висувають якісь умови і до України, і до Заходу для припинення вогню. А чому наше Зе і його манагери потужно мовчать? Де наші вимоги московитам?
Давати жорсткі відповіді самим московитам можна і треба! Але зелені ягнята мовчать…
Припинення вогню на 30 днів. Всі обговорюють, по яким об’єктам не можна бити. Як на мене, то і Україна і США обговорюють зовсім не те, що треба обговорювати. І це показує вкрай низку компетенцію і американських посадовців, про наших взагалі мовчу, і тих хто це коментує і розповсюджує.
Що означає енергетичний об’єкт? Ось як вважає ШІ:
Термін «енергетичний об’єкт» (або об’єкт енергетики) означає будь-який об’єкт, який бере участь у виробництві, передачі, зберіганні або споживанні енергії — переважно електричної чи теплової.
Тобто по цим об’єктам бити не можна. А по водопостачанню можна? А по лікарням, школам, ринкам, просто будинкам можна?
Обмеження ударів по типам об’єктів нелогічне, тому що для контролю треба ретельно виписувати всі варіанти об’єктів, а це фізично не можливо.
Набагато простіше і логічніше прописати, яку зброю заборонено використовувати. Наприклад, заборонено використовувати балістичні, крилаті ракети та далекобійні дрони. І все стає зрозуміло. І контролювати просто.
А можна використати для обмежень інший принцип, який легко контролювати. Обмеження вводити не на тип зброї, а на дальність ураження. Забороняється завдавати удари більш ніж 50 км від лінії зіткнення. Все.
В нас 99% лінії зіткнення проходить по кордону з московією, кордону з бульбостаном та по території України. І введення обмежень на удари до 50 км можуть бути першим кроком для припинення бойових дій. Все легко контролюється і моніториться.
Я особисто не вірю, що московити будуть згодні припинити вогонь. І коли їм пропонують заборону бити по енергетичним об’єктам, то ця пропозиція їм як раз і на користь. Московити починають місяцями обговорювати, а що ж таке енергетичний об’єкт. Подстанція заводу, що виробляє Шахеди, яким є об’єктом, енергетичним чи військовим, наприклад? Така пропозиція створює безліч можливостей затягувати перемовини.
А нам треба виробляти і пропонувати такі пропозиції, які не мають подвійних чи потрійних трактувань, і відразу показують небажання московитів припиняти війну. Такою пропозицією і є заборона бити більш ніж на 50 км від лінії зіткнення. Все прозоро і просто, обмежуємо бойові дії коридором в 100 км як перший крок. І небажання йти на такий крок як раз і показує, хто є хто.
Позиція України повинна бути активною. Ми повинні засипати різними пропозиціями наших західних партнерів.
Якщо ми не пропонуємо те, що вигідно Україні, то нам постійно будуть пропонувати те, що вигідно іншим. І ми це бачимо і по угоді по копалинам, і по пропозиціям по припиненню війни. Так воно працює. І з кожним разом пропозиції будуть все гірше і гірше, що ми і спостерігаємо.
Я вже давно зробив висновок, що ні Зе, ні його манагери не здатні навчатись і робити висновки. Вони всі просто не здатні на розумні рішення і продумані дії на користь України.
Президент Зеленський – вирок Україні.
Готельєр Бандерівець