"Неділя, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

"Неділя, ранок. Що важливого?" - Тетяна Геращенко

Бажаю здоров'я і дякую за ніч Захисникам України.
Вічна слава живим. Світла пам'ять полеглим.
*
Керівник Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП) Том Флетчер оголосив про намір скоротити 20% персоналу агентства через дефіцит фінансування в 58 млн доларів
Про це повідомляє Reuters.
"Наразі УКГС налічує близько 2 600 співробітників у більш ніж 60 країнах світу. Дефіцит фінансування означає, що ми прагнемо перегрупуватися в організацію з приблизно 2100 співробітників у меншій кількості місць", - заявив Флетчер.
У виданні зазначили, що УКГП займається наданням гуманітарної допомоги, обміном інформацією та підтримкою тих, хто постраждав в умовах криз. Діяльність організації значною мірою залежить від добровільних внесків, і, як зазначив Флетчер, США залишаються найбільшим донором протягом останніх десятиліть.
Він додав, що їхній щорічний внесок у розмірі 63 млн доларів становив би 20% позабюджетних ресурсів УКГС у 2025 році.
Флетчер пояснив, що УКГП буде зосереджувати свої ресурси у країнах, де працює, але зменшить присутність у декількох регіонах, зокрема в Камеруні, Колумбії, Еритреї, Іраку, Лівії, Нігерії, Пакистані, Газіантепі та Зімбабве.
"Як нам усім відомо, ці заходи зумовлені скороченням фінансування, оголошеним державами-членами, а не зменшенням потреб, - наголосив він. - Гуманітарні потреби зростають і, можливо, ніколи не були такими високими, що зумовлено конфліктами, кліматичними кризами, хворобами та неповагою до міжнародного гуманітарного права".
Наприкінці березня директорка ЮНЕЙДС (Об'єднана програма Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІД - ред.) Вінні Б'яньїма заявила, що протягом наступних чотирьох років 6,3 мільйона людей можуть померти, якщо США не відновлять фінансування програми боротьби з ВІЛ/СНІДом.
*
Святий Престол при ООН: долати нерівність у доступі до нових технологій
Виступаючи під час чергової сесії Комісії ООН з науки і техніки з метою розвитку, архиєпископ Етторе Балестреро підкреслив, що «обмежений зв'язок означає, серед іншого, відсутність можливостей для освіти та працевлаштування, ускладнений доступ до соціальних послуг та обмежену участь в економіці».
Світлана Духович – Ватикан
Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН і міжнародних організаціях в Женеві архиєпископ Етторе Балестреро виступив під час 28-ї сесії Комісії ООН з науки і техніки з метою розвитку, що відбувається від 7 до 11 квітня 2025 року. Він пригадав про Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства, перший етап якого відбувся в Женеві 2003 року, а другий – в Тунісі 2005 року. Цей двоетапний саміт, спонсорований ООН, мав за основну мету поширення доступу до Інтернету в країнах, що розвиваються, і подолання так званої глобальної цифрової нерівності. Архиєпископ Балестреро зазначив, що з часу проведення цього саміту «розвиток інформаційних технологій справив значний вплив на економічні, соціальні та управлінські структури в усьому світі», і це відкриває нові можливості для розвитку. «Тим не менш, – зауважив він, – зберігаються значні диспропорції у впровадженні та доступності нових технологій. Багатьом країнам, що розвиваються, досі не вистачає інфраструктури, ресурсів та досвіду для їх ефективного використання».
Представник Святого Престолу висловив занепокоєння з приводу «значної відсутності поступу в досягненні доступного та ефективного всеохоплюючого зв'язку, особливо в найменш розвинених країнах». «У сучасному цифровому світі обмежений зв'язок означає, серед іншого, відсутність можливостей для освіти та працевлаштування, ускладнений доступ до соціальних послуг та обмежену участь в економіці», – сказав він.
Доповідач зазначив, що, з одного боку, технології, включно з такими новими, як штучний інтелект (ШІ), пропонують нові рішення для багатьох проблем, але вони не можуть вирішити всі проблеми. Цитуючи енцикліку Папи Франциска Laudato si’, він підкреслив, що нові технології слід поставити «на служіння іншому виду прогресу – більш здоровому, більш людяному, більш соціальному, більш цілісному».
Спостерігач Святого Престолу вказав на нагальну потребу в регулюванні ШІ «з огляду на величезні можливості та паралельні ризики, які несе в собі ця технологія». В цьому контексті він зазначив, що процес розробки Технічного завдання Наукової групи з питань ШІ, запропонованого в Глобальному цифровому договорі, є першим кроком у правильному напрямку до збалансованого підходу до управління ШІ, що ґрунтується на оцінці ризиків. «Етичні регуляторні рамки повинні гарантувати, що ШІ сприяє реальному прогресу і що всі юридичні особи несуть відповідальність за використання ШІ і всі його наслідки, з відповідними гарантіями прозорості, конфіденційності та підзвітності», – підкреслив він.
*
Світ потребує оновлення системи безпеки, посилення інструментів примусу - Сибіга
Події в Україні є прикладом того, що міжнародна безпекова система не працює. Вона не є справедливою та потребує додаткових інструментів примусу
*
Сибіга: Після українсько-американських переговорів у Джидді, коли Україна прийняла пропозицію щодо негайного припинення вогню на 30 днів, Росія активізувала свої атаки, що є її відповіддю на мирні пропозиції
*
У Львові обговорили подальший розвиток гуманітарних програм за підтримки ВПП ООН
*
Трамп продовжив дію надзвичайного стану в США через «шкідливі зовнішньополітичні дії Росії»
Президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік режим надзвичайного стану в країні, котрий запровадив його попередник Джо Байден
*
FT: туристи з ЄС скасовують візити до США через Трампа
Мандрівники з Європи скасовують подорожі до США через політичну та економічну напруженість і побоювання щодо дій президента Дональда Трампа.
*
Трамп: США можуть робити, що хочуть, а інші країни самі вирішують, чи співпрацювати
Президент США Дональд Трамп заявив, що країни, які не погоджуються зі встановленими ним тарифами, можуть обирати між двома варіантами – платити, або відмовитися від подальшої співпраці з США.
Джерело: Трамп під час спілкування з журналістами на борту Air Force One
Пряма мова: "Ми розмовляємо з багатьма країнами і, зрештою, знаєте, ми можемо робити те, що хочемо, але ми хочемо бути справедливими. Ми встановлюємо тариф. Вони обирають: співпрацювати чи ні. Ось де ми. Можемо встановити тариф різними способами. Вони платять, торгуються чи відмовляються".
Деталі: Водночас президент США наголосив, що не думає, що хтось вважатиме встановлені ним тарифи зависокими.
"Якщо вони вважають, що це занадто висока ціна, вони не повинні вести бізнес", – додав Трамп.
*
Перший раунд переговорів пройшов у "конструктивній атмосфері та на основі взаємної поваги", заявили в МЗС Ірану.
Іран та США провели перший етап непрямих переговорів під час яких обговорили іранську ядерну програму та можливість зняття санкцій. Про це повідомляє іранське державне агентство новин IRNA.
МЗС Ірану оголосило, що перший раунд переговорів у Маскаті пройшов у "конструктивній атмосфері та на основі взаємної поваги".
Керівники переговорів міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчіта та спецпредставник президента США Стів Віткофф обмінялися поглядами своїх урядів на іранську ядерну програму та зняття санкцій з Ісламської Республіки через міністра закордонних справ Оману Бадра бін Хамада Аль-Бусаіді.
Сторони домовилися продовжити переговори наступного тижня.
Міністерство повідомило, що після більш ніж двох годин непрямих переговорів Аракчі та Віткофф зустрілися та особисто поспілкувалися протягом кількох хвилин, коли вони залишали місце проведення переговорів і в присутності Аль Бусаїді.
Раніше ми писали, що американська та іранська делегації на чолі зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом і главою МЗС Ірану Аббасом Арагчі прибули в столицю Оману Маската для переговорів щодо ядерної програми Тегерана.
Як відомо, 8 квітня американський президента Дональд Трамп заявив, що 12 квітня відбудеться "дуже велика зустріч" щодо іранської ядерної програми. За його словами, США домоглися прямих переговорів з Іраном.
Того ж дня Арагчі підтвердив проведення перемов зі США, але заявив, що вони будуть непрямими.
*
У Білому домі назвали переговори США та Ірану «кроком вперед»
У Білому домі охарактеризували переговори США та Ірану в Маскаті як дуже «позитивні та конструктивні».
*
Мита Трампа: у США готуються до шоку на автомобільному ринку
Попри зниження тарифної ставки на імпорт, мита на імпорт автомобілів до США залишаються на рівні 25%.
*
США та Україна ведуть напружені переговори щодо угоди про корисні копалини – Reuters
*
США треба було аж 73 рейси C-17, щоб перекинути батальйон Patriot і це для них тривожні новини
Логістика буде справжнім викликом для американського війська в умовах повномасштабної війни, а тим паче в Індо-Тихоокеанському регіоні.
*
Келлог пояснив, що він мав на увазі під «розділити Україну як післявоєнну Німеччину» після мирної угоди
Це перший випадок, коли високопоставлений чиновник США запропонував Дніпро як лінію розмежування в післявоєнній Україні
Спеціальний представник президента Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог пояснив свої коментарі в інтерв’ю Times 11 квітня, де він припустив, що Україна може бути розділена на окремі зони в рамках мирної угоди з росією.
Келлог запропонував створити «сили заспокоєння» на чолі з Великою Британією та Францією в західній Україні та зосередити українські війська на схід від річки Дніпро, де також буде створена демілітаризована зона поблизу поточної лінії контролю. Території, які зараз знаходяться під окупацією, контролюватимуть російські війська.
«Можна зробити так, щоб це виглядало як те, що сталося з Берліном після Другої світової війни, коли у вас була російська зона, французька зона і британська зона, зона США», – сказав він.
Пізніше в дописі в X Келлог пояснив, що його коментарі були неправильно подані.
«Я говорив про сили стримування після припинення вогню на підтримку суверенітету України. У дискусіях про поділ я мав на увазі райони або зони відповідальності сил союзників (без військ США), – сказав Келлог. – Я НЕ мав на увазі поділ України».
У той час як кремль неодноразово відкидав ідею про розміщення європейських військ в Україні, Келлог сказав, що сили під керівництвом Великої Британії та Франції в західній Україні «зовсім не будуть провокаційними» для росії.
«Ви знаходитесь на захід від (Дніпра), що є великою перешкодою», – сказав він.
*
Ларрі Саммерс каже, що DOGE закінчиться "катастрофічним провалом"
*
Відповідати чи капітулювати? Як країни реагують на тарифи Трампа
*
Календар Трампа: Коли набудуть чинності тарифи, RTO, викупи та відключення TikTok
*
«Новини мрії» для технологічного сектору: США оголосили про звільнення від тарифів
*
Угода Simpson Thacher з Трампом є «недалекоглядною», заявив юрист компанії після відставки в інтерв'ю BI
*
Фото до і після показують зміни, які Трамп вніс в інтер'єр Білого дому на сьогоднішній день
Президент Дональд Трамп привніс свою любов до максималізму і золотих меблів в Овальний кабінет.
*
Трамп дражнить «виключеннями» з 10% базових тарифів
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив цього тижня, що США ведуть близько «70 переговорів» з іноземними урядами для обговорення торговельних угод.
*
У Trump Tower відкрили піцерію, «де нью-йоркські традиції поєднуються з італійською майстерністю
Дональд Трамп непомітно відкрив піцерію в нью-йоркському хмарочосі «Трамп-Тауер». Їжа була в центрі його кар'єри та політичних кампаній.
*
Кроки, які компанії вже зробили, щоб зорієнтуватися в тарифах Трампа
У відповідь на шквал тарифів, запроваджених Трампом, компанії оголосили про підвищення цін, а інші призупинили замовлення в США, намагаючись зорієнтуватися в дуже мінливій ситуації.
*
Можуть пройти тижні, перш ніж ми дізнаємося, хто з політиків заробив на падінні фондового ринку, спричиненому тарифами Трампа
Демократи б'ють на сполох щодо потенційної інсайдерської торгівлі. Доказів поки що немає, але законодавці та радники Трампа повинні розкрити інформацію до середини травня.
*
Премʼєр-міністр Канади Марк Карні та генеральний секретар НАТО Марк Рютте обговорили подальшу підтримку України у відбитті російської агресії
*
Велика Британія та Францію представлять США план післявоєнних "сил заспокоєння" для України. Представники цих європейських країн сподіваються, що цей план переконає президента Дональда Трампа погодитись на гарантії безпеки для України.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
За даними видання, вище військове керівництво цих країн протягом наступних двох тижнів має розробити деталі того, як "коаліція охочих" забезпечить безпеку повітряного простору, узбережжя та землі України.
Це має продемонструвати Трампу, що країни Європи "серйозно налаштовані на виділення власних ресурсів для післявоєнного майбутнього України". Своєю чергою США мали б забезпечити "гарантії" у вигляді військово-повітряних сил, нагляду за кордоном і розвідки, повідомляє видання.
До "коаліції охочих" вже доєднались 30 країн. 15 із них заявили про готовність надати війська для військової місії в Україні для забезпечення безпеки.
"Коаліція охочих"
2 березня британський прем'єр Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть з Києвом, щоб представити мирний план Вашингтону. За його словами, таких домовленостей вдалося досягнути після розмов із Зеленським і французьким лідером Емманюелем Макроном. Окрім того, Стармер зазначав, що до цієї роботи можуть доєднатися ще одна або дві держави.
15 березня Стармер провів онлайн-зустріч "коаліції охочих" з близько 25 світових лідерів, які погодилися сприяти встановленню миру в Україні. Приєдналися представники ЄС, НАТО, Канада, Австралія та Нова Зеландія.
Також у зустрічі брав участь президент Зеленський, який після цього заявив, що через тиждень імовірно організують ще одну зустріч партнерів на підтримку України. Як сказав глава держави, важливо, що ці зустрічі на підтримку України стають "майже щотижневими".
Bloomberg дізналося, що Велика Британія та Франція намагаються розробити план для зміцнення позиції України на переговорах щодо закінчення війни.
27 березня у Парижі пройшла ще одна зустріч "коаліції охочих". За її підсумками президент Франції Емманюель Макрон заявив, що міністри закордонних справ країн "коаліції охочих" підготують пропозиції щодо моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.
*
Мерц: США можуть вийти зі світової торгівлі, ЄС має готуватися вже зараз
Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц не виключає гострої фінансової кризи через тарифну політику президента США Дональда Трампа
*
Мерц не бачить перспективи членства України в ЄС і НАТО до завершення війни
Україна зможе стати членом ЄС і НАТО лише після того, як в країні запанує мир
*
У березні Сили оборони знищили або вивели з ладу 1644 ворожі артилерійські системи - найбільше від початку широкомасштабного вторгнення
*
Бійці батальйону безпілотних систем "Хижаки висот" 59-ї окремої штурмової бригади імені Якова Гандзюка Збройних сил України дроном-бомбером Nemesis знищили на Покровському напрямку російський танк Т-72 "Урал"
*
Оператори ударних дронів групи "Вітролом" 3-ї окремої штурмової бригади знищили у Харківській області російський польовий склад з боєкомплектом та обслуговуючим персоналом
*
Пілоти-аеророзвідники 4-го загону Державної прикордонної служби України за допомогою FPV-дронів знищили у Харківській області один транспортний засіб, уразили чотири позиції та живу силу росіян
*
На фронті відбулося 95 бойових зіткнень, на Курському напрямку ворог зробив 23 штурми та здійснив 405 обстрілів позицій Сил оборони
*
Уряд виділив майже 35 мільйонів гривень на підтримку чотирьох гірських громад Чернівецької області
*
Кабінет міністрів ухвалив рішення про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію окремих заходів соціального проєкту «Активні парки» у 2025 році
*
Харківська ОВА підписала меморандум про міжнародне територіальне співробітництво з регіоном П’ємонт Італійської Республіки
*
Укрзалізниця призначила додаткові рейси поїзда №117/118 Київ - Вінниця - Жмеринка на 21 квітня
*
У селищі Старий Салтів, де тиждень тому російська армія зруйнувала “Шахедами” будівлю ліцею, відновлення якої коштувало 200 млн грн, хочуть побудувати укриття за 145 млн.
*
Офіс генерального прокурора скерував до суду обвинувальні акти проти двох російських військових, викритих у вбивстві та замаху на життя цивільних під час тимчасового захоплення міста Буча Київської області
*
У Полтавській області судитимуть учасників злочинної схеми, які отримали понад два мільйони гривень від продажу автомобілів, ввезених з-за кордону як гумдопомога
*
"Герої розслідування не повісяться, але настрій ми їм зіпсували" — Остапенко про OSINT, соцмережі та спецслужби РФ
*
"Це мовби пиляти гілку, на якій сидиш". Юристка Рашевська — про рішення Угорщини вийти з МКС
*
Україна вперше зіграє у фінальному турнірі Кубка Біллі Джин Кінг
На грунтових тенісних кортах польського міста Радом завершилися матчі кваліфікації у групі Е Кубка Біллі Джин Кінг (The World Cup of Tennis)
*
Представники низки поневолених народів РФ – чеченці, російські німці, карели, сибіряки, татари, черкеси та дагестанці прагнуть створити окрему платформу для просування своїх інтересів та співпраці з ПАРЄ. Задля цього вони вже делегували свої повноваження главі чеченського руху «Єдина сила» Джамбулату Сулейманову
*
Премія конкурсу World Press Photo відкликала запрошення на церемонію нагородження в Амстердамі (Нідерланди) фотокореспондента російської пропагандистської агенції ТАСС Михайла Терещенка після його перемоги за серію знімків про протести у Тбілісі
*
Головне управління розвідки Міністерства оборони
ОСТАННЯ ІНФОРМАЦІЯ ПРО УКРАЇНУ
12 квітня 2025 року
ОНОВЛЕННЯ РОЗВІДУВАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
- 21 березня 2025 року Центральний банк Росії (ЦБ РФ) вирішив залишити ключову процентну ставку на рівні 21%. Процентні ставки перебувають на найвищому рівні за останні 20 років порівняно з довоєнним рівнем у 8,5% у січні 2022 року. Поки процентні ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у Росії, найімовірніше, зростатиме.
У листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня з початку вторгнення Росії в Україну в 2022 році (114 за долар США). З того часу рубль зміцнився до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року. Зростання курсу рубля, найімовірніше, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому еквіваленті, що посилить тиск на федеральний дефіцит.
- Незважаючи на зміцнення рубля, інфляція продовжує зростати. У лютому 2025 року інфляція зросла до 10,1% з 8,5% у жовтні 2024 року, коли було запроваджено облікову ставку на рівні 21%. Дефіцит робочої сили, а також високі державні витрати майже напевно означають, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник ЦБ РФ у 4 відсотки до 2025 року. Довгостроковий інфляційний тиск, найімовірніше, посилить тиск на здатність Росії підтримувати високі оборонні витрати.
*
Вдалого дня і скорішої Перемоги нам всім