1. росія витрачає на війну в Україні 29 мільярдів рублів на день.
- За першу половину 2024 російський федеральний бюджет рф витратив за оборонними статтями рекордні 5,3 трильйона рублів.
- Порівняно з тим же періодом минулого року, військові витрати росії збільшилися на 36%. У середньому на утримання армії та закупівлі зброї уряд витрачав 203 млрд рублів на тиждень, 29 млрд рублів на день, або 1,2 млрд рублів на годину.
- Особливо підскочили секретні витрати, які йдуть головним чином на закупівлю зброї для фронту: вони становлять близько 1 трлн рублів на квартал.
- У відкритій частині бюджету фінансування держоборонзамовлення зросло на 54% порівняно з минулим роком та на 126% щодо 2022-го. Витрати на виплати військовим, у тому числі масовий набір «добровольців» та контрактників, збільшилися на 25% відносного минулого року та на 175%, якщо порівнювати з 2022-м.
- Збільшилися витрати на міжнародне військово-технічне співробітництво, до яких може бути включено фінансування закупівель боєприпасів і ракет в Ірану та КНДР, це коштувало бюджету майже 120 млрд рублів у першому кварталі і понад 150 млрд — у другому.
2. Один із останніх великих клієнтів «Газпрому» в Євросоюзі оголосив про відмову від російського газу.
- Австрійська Wien Energy GmbH, що постачає газ понад 2 млн споживачів у Відні та її околицях, з 2025 року повністю відмовиться від газу з рф.
- Замість газу "Газпрому" компанія домовилася про постачання з Північної Африки, Північного моря, а також уклала контракти з експортерами ЗПГ в обсягах, що покривають 12% газового споживання в Австрії.
- Wien Energy у майбутньому вимагатиме від постачальників газу сертифікатів, які доводять, що він не надійшов із росії.
- Австрія залишається останньою із країн Західної Європи, хто продовжує закуповувати левову частку газу в росії: частка «Газпрому» на ринку країни взимку 2024 року сягала 97-98%, а станом на травень знизилася до 83%.
3. росія виготовляє новий безпілотник-камікадзе з китайським двигуном.
- росія минулого року розпочала виробництво нового ударного безпілотника далекого радіусу дії «Гарпія-А1» з китайськими двигунами та деталями. В розвідувальній інформації зазначено, що ІЕМЗ «Купол» (дочірня компанія Концерну ВКО «Алмаз-Антей») виробила понад 2500 дронів «Гарпій» з липня 2023 по липень 2024 року.
- «Гарпію» використовували проти військових та цивільних цілей в Україні, що призвело до пошкодження критичної інфраструктури, а також до жертв серед цивільного населення та військових.
- росія тепер покладатиметься не тільки на іранські безпілотники, але й на власні розробки, а також, очевидно, на Китай.
4. США ввели санкції проти путінського пропагандиста Дмитра Кисельова та звинуватили російські держЗМІ у роботі на спецслужби.
- Міністерство фінансів США запровадило санкції проти медіагрупи «росія сьогодні» та її генерального директора пропагандиста Дмитра Кисельова. Відповідне повідомлення опубліковано на офіційному сайті відомства.
- Введення обмежень Мінфін обґрунтував активною діяльністю російських медіаструктур з дезінформації та маніпулювання суспільною думкою в інших країнах, а також втручанням у внутрішньополітичні процеси інших держав.
- "Структури «росія сьогодні», не просто ретранслюють кремлівську пропаганду, але беруть участь у таємних операціях спецслужб", - заявив глава Держдепу США Ентоні Блінкен.
5. ЄС розглядає нові варіанти забезпечення продовження режиму санкцій щодо заморожених російських активів.
- Європейська комісія у п’ятницю, 13 вересня, представила державам-членам варіанти продовження терміну дії санкційного режиму проти росії, щоб розблокувати угоду щодо використання заморожених російських активів на користь України.
- Пропозиція Єврокомісії пов’язана з планом країн "Групи семи" надати Україні 50 мільярдів доларів кредиту за рахунок заморожених російських активів і покликана гарантувати, що ці активи не будуть розморожені, доки росія не погодиться виплатити репарації.
- Виконавчий орган ЄС запропонував постійним представникам держав-членів три варіанти подальших дій.
- Перший передбачає заморожування активів росії на п'ять років, але з можливістю перегляду кожні 12 місяців та затвердженням кваліфікованою більшістю держав-членів.
- Другий – одностайне продовження заморожування кожні 36 місяців.
- Третій варіант передбачає продовження всіх санкцій проти росії на 36 місяців.
- Більшість послів ЄС під час п'ятничної зустрічі були відкриті до запропонованих варіантів, але деякі з них висловили застереження.
- Серед іншого, Бельгія нагадала про потенційний ризик позовів проти депозитарію Euroclear на її території, де заморожена більша частина активів.
- А Франція наполягала, що частина фінансування для України має бути спрямована на військові витрати.
- Обговорення питання про подальше замороження активів росії, ймовірно, буде включене до порядку денного зустрічі лідерів ЄС у середині жовтня в Брюсселі.
Більше на https://t.me/Omelyan_News