1. Споживання брухту чорних металів у росії знизилося на чверть у 2022 році, до 19,9 млн т.
- Заготівля впала на третину, до 20,4 млн т.
- Експорт, знизився у 8,4 рази до 384 тис т.
- Перевезення брухту чорних металів російською залізницею теж впали на 22%.
- ЄС заборонив імпорт із росії сталевого прокату, арматури, зварних та безшовних труб. Обмеження торкнулися експорту 3,9 млн т готового прокату, 200 000 т труб та 700 000 т сталевої заготівлі загальною вартістю близько $3,7 млрд.
Загалом ринок металобрухту — один з індикаторів економіки. Метали використовуються буквально у будь-якій галузі промисловості і падіння попиту відображає реальну ситуацію у промисловому виробництві.
2. Заклади громадського харчування в росії втрачають клієнтів.
- Підвищення середнього чека на 6% призвело до зниження відвідувачів у кафе та ресторанах у період новорічних свят з 31 грудня по 8 січня на 10%, а у фастфуді – на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
- За січень-листопад 2022 кількість кафе та ресторанів, що були закриті збільшилась на 25,7%, а відкритих – лише на 3,8%.
- Особливо постраждали підприємства швидкого харчування на фудкортах.
- Середній чек у фастфуді у грудні 2022 р. виявився на 12% більше, ніж у грудні 2021.
- Експерти прогнозують, що у 2023 році відтік фахівців, дорогі продукти і обмежена купівельна спроможність населення призведуть до зниження рентабельності та збільшення закриття закладів громадського харчування в рф.
3. У росії цього року можуть подорожчати послуги таксі.
- На думку експертів, подорожчання може бути до 20% через збільшення витрат перевізників на утримання автопарків та страхування автомобілів.
- Також може виникнути проблема з покупкою нових автомобілів.
4. росіяни стали частіше купувати карти Таро та магічні свічки.
- На початку січня попит на Таро збільшився на 74%, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
- Продаж заговорених свічок збільшився більш ніж утричі.
5. Німеччина відкрила другий термінал з прийому скрапленого природного газу.
- Очікується, що ще кілька LNG-терміналів будуть введені в експлуатацію в найближчі місяці, в тому числі ще один в Любміні.
- Таким чином ФРН намагається остаточно позбутися енергетичної залежності від росії.
6. Болгарія збирається взяти під контроль НПЗ російського "Лукойлу"
- Болгарія може взяти на себе управління нафтопереробним заводом російської компанії "Лукойл" Neftochim Burgas на строк до одного року.
- Відповідне рішення ухвалили законодавці 13 січня під час голосування, спрямованого на захист критичної інфраструктури та забезпечення поставок палива для балканської країни.
- Як заначається, нафтопереробний завод із потужністю 196 тис. барелів на день, найбільший виробник палива в Болгарії, перейшов на переробку лише російської сирої нафти після того, як країні було надано виняток із заборони ЄС на імпорт російської нафти через вторгнення росії в Україну.
- Відповідно до виключення до кінця 2024 року, з 5 лютого НПЗ не може експортувати паливо та нафтопродукти – за винятком поставок в Україну.
- Нафтопереробний завод також може експортувати побічні продукти, які не можуть безпечно зберігатися в Болгарії та можуть становити небезпеку для навколишнього середовища.
В якості побічного продукту утворюється порошкоподібна маса, що складається із суміші мінеральної частини горючих сланців сульфітів Ca і Mg, коксу. Цей побічний продукт використовують для приготування асфальтобетонів.
7. На Давоському форумі не буде мільярдерів із росії та Китаю.
- Економічний форум пройде в Давосі вперше після дворічної перерви через пандемію.
- Форум відкриється у понеділок та триватиме до 20 січня.
- Усього для участі в ньому зареєструвалися 116 мільярдерів, що на 40% більше, ніж 10 років тому, пише Bloomberg.
- На тлі відсутності росіян та китайців збільшилася кількість зареєстрованих мільярдерів із країн Перської затоки.