Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 17.11.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок  санкцій, станом на 17.11.2024

1. У росії прогнозують проблеми взимку через критично поганий стан тепломереж.  

- росія входить у зиму з поганими показниками стану тепломереж - понад третина систем вже «на межі», і сильні морози можуть перетворити ситуацію на катастрофу.  

- За даними Росстату, в 2023 році 30,7% усіх тепломереж країни потребували заміни, а майже чверть з них настільки зношені, що їх віднесли до категорії застарілих.  

- Стан найгірший в анексованому Криму та Севастополі, де майже 92% систем вимагають негайного оновлення.  

- Комунальні компанії витрачають левову частку бюджетів на «латання дірок», а на капітальні ремонти коштів катастрофічно бракує.  

- Попри підвищення тарифів на 9,8% у 2024 році, цих грошей вистачить хіба що на поточні витрати, але аж ніяк не на заміну застарілих труб.

2. Постачання електроніки та побутової техніки до росії різко впали — у жовтні імпортери зменшили обсяги закупівель на 15–30% порівняно з вереснем.  

- Причиною такого спаду стали затоварені склади та високі ставки Центробанку, які досягли 21% річних, повідомляють учасники ринку.  

- Високі ставки банківських депозитів стимулюють людей зберігати гроші, а не витрачати на нові гаджети чи техніку.  

- Ринок смартфонів, наприклад, цього року може скоротитися до 30 мільйонів проданих пристроїв замість очікуваних 32 мільйонів.

- Експерти також попереджають про неминуче подорожчання техніки на 10–20% у 2024 році.

3. У росії прогнозують серйозне падіння виручки та прибутку вугільних холдингів у 2024 році.  

- Консолідований виторг вугільних підприємств знизиться на 20%, склавши 1,8 трлн рублів, а доподатковий прибуток впаде в 33 рази до 10,7 млрд рублів.  

- Основними причинами такого падіння є низькі експортні ціни, санкції проти росії та проблеми з логістикою, зокрема, із залізничними тарифами та орендою вагонів.  

- Також через перенасичення складів на ключових експортних ринках, таких як Індія та Китай, експортний виторг російських вугільників скоротився на більш ніж 400 млрд рублів за останні два роки.  

- Зростання витрат та фіскального навантаження також призвело до значного скорочення прибутковості сектора, і частка збиткових компаній у вугільній галузі на 2024 рік досягла 52%.

4. Північна Корея постачає росії далекобійні ракети та артилерійські системи.  

- Повідомляється про подальше поглиблення партнерства між Північною Кореєю та росією.

- За останні тижні Північна Корея поставила близько п'ятдесяти 170-мм самохідних гаубиць M1989 та 20 оновлених 240-мм реактивних систем залпового вогню, які можуть стріляти як звичайними ракетами, так і керованими.  

- Частина цієї зброї разом із північнокорейськими військами розгортається поблизу кордону росії з Україною для підготовки до потенційних наступальних операцій.  

- Наголошується, що Північна Корея надала значну військову підтримку росії, включаючи мільйони артилерійських снарядів у 2023 році.

- Є твердження, що північнокорейські солдати, потенційно включно з елітними підрозділами, можуть брати безпосередню участь у бойових діях або в забезпеченні безпеки територій, відвойованих під час цих операцій. Цей розвиток подій збігається зі збільшенням концентрації російських і союзних сил у критичних районах фронту.  

- Оцінки розвідки України та Заходу свідчать про те, що ця співпраця може суттєво вплинути на динаміку поточної війни, позначаючи зміну міжнародної участі в конфлікті.

5. Країни G7 обіцяють «серйозні витрати» росії завдяки санкціям через війну проти України

- Лідери найбільших демократій «Групи семи» (G7) підтвердили обіцянку продовжувати змушувати росію нести серйозні витрати за її вторгнення в Україну за допомогою санкцій, експортних обмежень та інших заходів – про це йдеться в заяві від 16 листопада.

- Заява, ухвалена напередодні 1000-го дня повномасштабної російської агресії проти України, присвячена підтримці України.

- «Група семи» підтверджує свою відданість завданню серйозних витрат росії за допомогою санкцій, експортного контролю та інших ефективних заходів. Ми єдині з Україною», – заявляють країни об’єднання.