1. Нафтові доходи бюджету росії впали до мінімуму з початку війни.
- Збори експортного мита на нафту до федерального бюджету впали до мінімуму від початку війни в Україні.
- За тиждень, що завершився 21 жовтня, бюджет отримав від нафтового експорту найскромнішу суму доходів з середини лютого, а накопиченим підсумком за останні 4 тижні збори мит були на 8% нижчими за показник попередніх чотирьох тижнів.
- Обсяги експорту просіли з 3,1 до 2,9 млн. барелів на добу і стали мінімальними з середини вересня, незважаючи на те, що російські нафтовики збільшили знижки, заманюючи покупців в Азії.
2. Кожен сьомий житель росії немає коштів на те, щоб придбати зимовий одяг.
- 14% планують взяти кредит, щоб сплатити за покупку пуховика, пальто, куртки з утеплювачем або шуби.
- Серед тих, хто планує позичати гроші на купівлю зимового одягу, переважна більшість мають намір скористатися кредитними картками (57%).
- 25% респондентів, яким будуть потрібні кредити на зимовий одяг, мають намір скористатися картками розстрочки, а 21% - програмами розстрочки, які оформлюються безпосередньо у магазині.
- Ще 13% розповіли про плани взяти POS-кредит, а 9% – кредит готівкою у банку.
3. Європарламент продовжить санкційний тиск на рф та її прихильників, заявив перший віцепрезидент Європейського парламенту Отмар Карас.
- Він також зазначив, що необхідно використати всі інструменти для боротьби з російською пропагандою.
4. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн підтвердила, що кінцева мета ЄС — не просто заморожування, а конфіскація російських активів за кордоном.
- «Безумовно, наша мета не так заморозити, як конфіскувати активи, це наше завдання. Однак це не так просто з юридичної точки зору. Ми захищаємо верховенство закону, але це означає, що ми повинні дотримуватися верховенства закону, тому ми маємо велику роботу, щоб створити бездоганні законні підстави для конфіскації активів».
5. Чехія з 25 жовтня закрила в'їзд до країни росіян із туристичними шенгенськими візами.
- Цей захід поширюється на всі туристичні візи, незалежно від держави, яка її видала.
6. Два найбільші індійські державні НПЗ призупинили закупівлю нафти з рф на спотовому ринку після того, як Євросоюз на початку жовтня затвердив нові санкції за анексію окупованих територій України.
- Йдеться про заводи Indian Oil Corporation і Bharat Petroleum Corporation Limited (BPCL).
- Вони відмовляються від партій російської нафти з постачаннями після 5 грудня - дати, коли набуває чинності європейське нафтове ембарго.
- Одночасно з ним ЄС має намір запровадити граничну ціну на барелі з росії із забороною на танкерні перевезення, якщо вартість нафти перевищує ліміт.
- Станом на 14 жовтня, Індія вже скоротила імпорт на 11% до 820 тисяч барелів на добу, а вже 21 жовтня - ще на 30% до 580 тисяч барелів на день.
7. Корейська Kia не відкидає можливість зупинки продажів автомобілів в росії.
- У цьому випадку автовиробник залишить у країні лише техобслуговування.
- Причиною топ-менеджер компанії назвав "невизначеність" у росії.
"Можливо, ми розглянемо варіант зайнятися тільки післяпродажним обслуговуванням через неможливість постачати туди автомобілі в принципі", - заявив виконавчий віце-президент компанії.
8. KFC йде з росії.
- Власник мережі ресторанів швидкого харчування KFC – американська компанія Yum! Brands - продає бізнес у росії.
- Новий власник повинен буде змінити назву мережі.
- Угода завершиться до кінця року.
- Вартість активу становить 1,3 млрд. рублів.
- Після закриття угоди Yum! Brands припинить свою корпоративну присутність у країні.
- Загалом у KFC у росії близько тисячі закладів.
9. Державний банк Киргизії "Аїл банк" призупинив обслуговування російських платіжних карток "Мир".
- Раніше про відмову працювати з картами "Мир" оголосили комерційні банки "Банк Азії", "Халик банк", "Демір банк", "Киргизстан", "Компаньйон", "Бакай банк" та "Доскредобанк".