1. Технічні проблеми продовжують переслідувати російських авіаперевізників, відрізаних від можливості ремонтувати іноземні літаки та закуповувати запчастини для них.
- Сьогодні, під час виконання рейсу зламався двигун у лайнера S7 – найбільшої приватної авіакомпанії росії. Літак Airbus A-320, який вилетів із Омська зі 170 пасажирами на борту, приземлився в Домодєдово. Борт усунули від подальшого виконання рейсів.
- Ще один інцидент стався сьогодні із літаком Sukhoi Superjet 100, який виконував рейс із китайського Харбіна. Він здійснив екстрену посадку в аеропорту Якутська після спрацювання датчика пожежі у багажному відсіку.
- З початку року літаки російських авіакомпаній щонайменше 14 разів ламалися під час рейсу.
- За січень–листопад минулого року, за даними Росавіації, у росії сталося 670 серйозних авіаінцидентів, з яких 400, або 60%, були пов'язані з відмовою авіатехніки.
- Проблеми є очевидними: перевізники не можуть легально закуповувати оригінальні запчастини.
2. Російські дилери почали відчувати складності з обслуговуванням автомобілів китайських марок, ввезених за паралельним імпортом.
- Проблема торкнулася марок Geely, Exeed і Li Auto. Складність у техобслуговуванні таких автомобілів полягає в тому, що офіційне діагностичне обладнання не бачить у своїй базі машину.
- У Geely Motors Russia це пояснили тим, що блоки керування в автомобілі, виробленому для Європи або Китаю, відрізняються від російських, через що обладнання не може підключитися до транспортного засобу.
- У великих китайських концернах заявили, що гарантії виробника поширюються тільки на машини, куплені у офіційного дилера.
3. Число доступних у російських аптеках ліків продовжує скорочуватися.
- 2023 року з асортименту зникли 2,2 тис. торгових позицій. Загалом на аптечних полицях за підсумками року було доступно 19,4 тис. лікарських засобів, або на 11% менше, ніж роком раніше.
- Найшвидше за рік скоротилося число найдешевших препаратів - вартістю до 100 руб. за упакування. Їх стало на 24% менше рік до року – з 5,7 тис. торгових позицій у 2022 році показник упав до 4,6 тис.
- У категорії препаратів вартістю від 100 до 500 руб. зниження склало 5,5% щодо 2022-го - з 9,2 тис. до 8,7 тис. товарних позицій.
- Із 2,2 тисяч зниклих торгових позицій 1,3 тис. найменувань припадає на імпортні ліки. Їхній асортимент за рік скоротився на 20%, до 6,4 тис. позицій, а щодо довоєнних рівнів впав більш ніж на третину: у 2019 році в аптеках було майже 9 тис. іноземних препаратів.
4. ЄС ще на пів року продовжив економічні санкції проти росії.
- Рада ЄС продовжила на наступні пів року економічні санкції проти росії, запроваджені за агресію проти України.
- Санкції продовжили на наступні шість місяців – до 31 липня 2024 року.
- Йдеться про усі економічні санкції, запроваджених ЄС проти росії починаючи з перших обмежень у липні 2014 року.
- У комюніке наголосили, що ЄС вважає за потрібне зберігати усі санкції доти, доки росія продовжує застосовувати силу і порушувати міжнародне право.
5. ЄС оновив список санкцій проти РФ за порушення прав людини.
- Рада Європейського Союзу 29 січня схвалила додаткові обмежувальні заходи проти чотирьох людей та однієї організації в межах Глобального режиму санкцій ЄС у сфері прав людини. Зокрема, санкції ввели за причетність до справи Володимира Кара-Мурзи.
- У списки додано трьох посадовців, які працюють в російській судовій системі і відповідальні за серйозні порушення прав людини, включно зі свавільними арештами й затриманнями
- Відтепер під санкціями також російська неурядова організація "Ліга безпечного інтернету", яка допомагає РФ впроваджувати цензуру, та очільниця цієї організації Катерина Мізуліна.
- Санкції передбачають заморожування активів і заборону на в'їзд до ЄС.
6. Суд ухвалив рішення ліквідувати найбільшого забудовника Китаю Evergrande через борги.
- Суд Гонконгу 29 січня ухвалив рішення про ліквідацію гіганта нерухомості China Evergrande Group.
- Це, ймовірно, спричинить хвилі на фінансових ринках Китаю, що руйнуються, оскільки політики намагаються стримати поглиблення кризи.
- Суд вирішив ліквідувати найбільшого боржника у світі із зобов’язаннями понад 300 млрд дол після того, як відзначила, що Evergrande не зміг запропонувати конкретний план реструктуризації понад два роки після невиплати боргів та кількох судових слухань.
- Ліквідатором компанії призначили Alvarez & Marsal.
7. Китайські компанії допомагають росії нарощувати виробництво металу.
- Росії необхідно постачання китайського обладнання, оскільки альтернативи немає.
- Китайська Sinosteel Engineering & Technology та сотні її співробітників будують коксохімічний завод для Магнітогорського металургійного комбінату.
- "Сєвєрсталь" нещодавно уклала контракт на закупівлю в Китаї обладнання для заводу переробки руди, а "Русал" - на будівництво виробничої лінії китайської Metallurgical Corp. of China.
- Китай вийшов на російський ринок у середині 2010-х років. з обладнанням за демпінговими цінами та захопив значну його частину. Нинішня ситуація із втратою західних конкурентів унаслідок санкцій призвела до експоненційного прискорення цього тренду.
- Росія загалом та окремі сектори її економіки потрапляють у надмірну залежність від Китаю.
8. Парламент Норвегії на початку січня 2024 року проголосував за пропозицію уряду відкрити акваторію океану для комерційного глибоководного видобутку.
- Країна стала першою у світі, яка законодавчо наблизилась до діставання корисних копалин з морського дна.
- Норвегія виправдовує таке рішення необхідністю відходити від залежності від росії та Китаю, зважаючи на розвиток зеленої енергетики.
- «Сьогодні ми майже залежні від росії та Китаю, і ми повинні диверсифікувати глобальний ланцюжок постачання мінеральної сировини по всьому світу. Ми довго шукали можливості корисних копалин морського дна. У нас є дійсно надійні традиції щодо того, як ми використовуємо ресурси на норвезькому континентальному шельфі. Ми робимо це стабільно і робимо це крок за кроком», — сказав міністр енергетики Норвегії Тер’є Асланд.
9. Попри повномасштабну війну, компанія Avon досі працює в рф.
- Компанія Avon зазнала критики за підтримку зв’язків з росією, попри війну проти України.
- Фірма все ще набирає нових торгових агентів у країні-агресорці та продовжує виробництво на заводі в Московській області рф.
- Avon, штаб-квартира якої знаходиться у Великій Британії, почала вести бізнес у рф 30 років тому.
- На початку повномасштабної війни Avon оголосив, що припиняє інвестиції та призупиняє експорт косметичних засобів з рф на інші ринки, зокрема в Україну.
- Однак, журналісти BBC виявили, що все ще можна зареєструватися як новий торговий агент для фірми в рф.
Більше на https://t.me/OmelyanNews