1. Китайські автоперевізники займають російський ринок автоперевезень.
- Проблеми російської залізниці змушують імпортерів дедалі частіше замість залізниці використовувати автомобільний транспорт для доставки товарів з Далекого Сходу, а тут ринок вже займають китайські перевізники.
- Логістичні компанії та водії з Китаю серйозно почали освоювати цей напрямок у другій половині 2024 року, коли попит на автоперевезення та ціни на них почали різко зростати через нестачу пропускної спроможності на залізничних маршрутах.
- Тепер китайські перевізники прагнуть зрівнятися з російськими за кількістю виданих дозволів на міжнародні перевезення, а китайська влада обмежує видачу таких дозволів російським компаніям.
2. російські друкарні поскаржилися на затримку постачання обладнання та запчастин до нього з Китаю.
- Строки збільшилися з тижня до кількох місяців. Це пов'язано з тим, що вся інфраструктура була орієнтована на захід, а не на схід. Крім того, вона не була розрахована на масштабну торгівлю. Раніше запчастини з Європи можна було привезти за добу.
- Друкарні перейшли на постачання обладнання з КНР, Індії, Бразилії та Туреччини після розриву контрактів та відмови від ввезення продукції виробниками з Японії, країн Європи та Північної Америки. Сталося це на тлі санкцій.
- Ціна послуг російських друкарень за рік збільшилася щонайменше на 20%. Сталося це через подорожчання робочої сили, поліграфічних матеріалів та запчастин.
- Згідно з його указом, 15,8 млрд простих та 92,9 тис. привілейованих акцій іноземного пивного холдингу AB InBev Efes BV отримає компанія «ГК Вместе», яка була зареєстрована в серпні 2024 року.
- AB InBev Efes — це спільне підприємство (СП) турецької Anadolu Efes та бельгійської AB InBev, створене у 2018 році для роботи на російському ринку. Йому належать 11 заводів та три солодові комплекси, а також права на бренди Bud, Hoegaarden, «Клинське».
- Компанія входить до трійки найбільших виробників пива в росії, її інші відомі бренди — Efes, Spaten, Corona Extra, Velkopopovický Kozel, Stella Artois, Löwenbräu, «Сибірська Корона».
- У 2023 році дохід AB InBev Efes зріс на 11,4%, до 108,6 млрд рублів, чистий прибуток — до 16,7 млрд рублів. Заводи компанії виробили 23,2 млн гектолітрів пива та 527,7 тис. гектолітрів квасу, сидру та води.
- AB InBev Efes стало останнім з трьох найбільших пивоварних підприємств росії, яке досі знаходилось під контролем іноземців.
- Раніше путін подібним чином забрав «Балтику» у датської компанії Carlsberg, а нідерландська Heineken була змушена продати свої «Об'єднані пивоварні» за символічну суму в 1 євро.
4. росія готувала офіцерів для військового нападу на Японію і Південну Корею.
- Витік секретних військових файлів 2013-2014 років демонструє, що у росії зараз чинні докладні плани ударів по цивільній інфраструктурі в разі війни.
- У отриманих планах зазначено 160 об'єктів для ударів: 82 — військові, решта — цивільні.
- Крім того, рф побоюється, що східні кордони країни виявляться незахищеними в будь-якій війні з НАТО і вразливими для атак з боку американців та їхніх регіональних союзників.
- У документах містяться раніше невідомі подробиці про принципи роботи із застосування ядерної зброї, а також описуються сценарії військового моделювання китайського вторгнення й ударів углиб Європи.
- Плани рф свідчать про завищену впевненість у своїх ракетних системах. Гіпотетична місія проти Окусіріто передбачала використання 12 ракет Х-101, запущених із важкого бомбардувальника Ту-160. У документі ймовірність знищення цілі оцінюється в 85%.
5. Чехія пропонує допомогу Словаччині у вирішенні проблеми з транспортуванням газу.
- Чехія готова надати Словаччині газотранспортні потужності через свою територію - про це заявив у понеділок міністр торгівлі та промисловості Чехії Лукаш Влчек.
- Міністр запевнив свою словацьку колегу Деніз Сакову, що якщо Словаччині знадобиться використовувати чеську енергетичну або газову інфраструктуру для транзиту газу, Чехія готова надати цю послугу і має достатньо потужностей, щоб покрити потреби Словаччини.
- В свою чергу, Братислава привітала цю пропозицію.
- Україна перекачує російський природний газ через свою територію до кількох європейських країн, включаючи Словаччину, але очікується, що вона припинить цей потік, коли вкінці року закінчиться термін дії існуючої транзитної угоди, підписаної до вторгнення Москви в Україну.
6. Індійський нафтопереробник Bharat Petroleum Corp збільшує імпорт нафти з Близького Сходу, оскільки російські потоки зменшуються.
- Зниження поставок російської нафти до Індії свідчить про зміну глобальних енергетичних потоків через посилення санкцій проти росії та зобов’язання Москви в рамках угод ОПЕК+.
- Для Індії, яка значною мірою покладалася на дешеву російську нафту для підтримки економічного зростання, це означає пошук дорожчих альтернатив, зокрема в країнах Близького Сходу, таких як Ірак та ОАЕ.
- Водночас російські зусилля зі скорочення виробництва та стримування експорту, а також обмеження для «темного флоту» танкерів, ускладнюють підтримання стабільного експорту.
- Хоча індійський ринок залишається важливим для росії, зміна умов торгівлі та зростання цін на альтернативні постачання можуть поступово зменшити вигоди для обох сторін.
- Для Індії ситуація демонструє, наскільки вразливим є її енергетичний сектор через залежність від імпорту.
- Хоча дефіциту нафти на ринку наразі немає, вищі витрати на сировину можуть вплинути на кінцеві ціни для споживачів та промисловості.
- Такі обставини, ймовірно, стимулюватимуть Індію до диверсифікації джерел постачання та активнішої участі у міжнародних енергетичних переговорах.
Більше на https://t.me/Omelyan_News