Тільки на днях написав як нас най@бували з виробництвом зброї і вчора міністр стратегічних галузей Камишин вирішив похвалитись досягненнями.
Ось що він пише про результати роботи за 2023 рік:
▪вироблено у 42 рази більше мінометних снарядів, ніж минулого року;
Звичайно, якщо рахувати з низької бази, то можна і в тисячу разів збільшити. Наприклад, якщо раніше робили 500 в міс, то зараз 20 тис. Причому ми ще не знаємо хто саме це робить: ми самі чи Укроборонпром виступає лише прокладкою європейских виробників.
Чи достатньо цього?
Проста математика. На лінії бойового зіткнення зараз перебуває 300 тис особового складу.
Якщо припустити що середній розмір батальйону 500-800 чол, то зараз на лініі зіткнення перебуває від 375 до 600 батальйонів.
По штатці в нас має бути одна мінометна батарея (6 мінометів) на один піхотний батальйон. А це значить, що на одну мінометну батарею виходить від 53 до 33 мін. Це хвилина стрільби.
▪ далі він пише, що розпочато виробництво патронів, снарядів 73-мм, 125-мм, ВОГ-17, ВОГ-25, заводські боєприпаси для БпЛА;
Знову ж аналогічне питання. Наскільки рівень виробництва цих боєприпасів відповідає рівню виробництва дронів? Бо якщо в кращому разі їх виготовлять в тисячах штук і навіть якщо збільшать до декількох десятків, то рано чи пізно 70%-80% дронів буде без боєприпасів..
Плюс також не забуваємо, що ці боєприпаси також необхідні і для стандартних видів зброя, як ті ж АГС та інших гранатометів.
▪Далі. Виробництво САУ "Богдана" вивели на "рівень гігантів оборонної промисловості світу"
От тільки ці гіганти виробляють САУ в малій кількості, бо в них є поступові плани переозброєння. І цілком зрозуміло, що масштаби виробництва зброї в умовах мирного часу - не підходять для умов війни.
▪ Ще Камишин написав, що ми будемо виробляти свій Шахед у кількості декількох десятків. Саме смішне, що Росія кожного дня стільки по Україні випускає…
І ось це приклад як грамотне вміння маніпулювати цифрами перетворює ху&ові результати в мега-перемоги)