1. База США у Вісбадені (Німеччина) надавала українцям координати російських військ на їхній території.
Ідея партнерства полягала в тому, що тісна співпраця Америки з Україною компенсувала б величезні переваги Росії в живій силі та озброєнні. Щоб допомагати українця під час розгортання все більш досконалого арсеналу, американці створили операцію під назвою Task Force Dragon. Секретний центр партнерства знаходився у Вісбадені. Щоранку американські та українські військові офіцери встановлюють пріоритети цілей — російські підрозділи, техніка чи інфраструктуру.
2. Розвідка та артилерія США допомогли Україні швидко протистояти російському вторгненню.
У перший рік війни ми надзвичайно залежали від розвідки американців, і оперативна група «Дракон» перевіряла та контролювала практично кожен удар HIMARS.
3. Адміністрація Байдена рухала свої "червоні лінії".
Головна теза США: Америка не воює з росією, а допомагає Україні. Але всередині цієї тези змінювалися "допуски". наприклад, у 2022 році ВМС США отримали дозвіл ділитися інформацією для націлювання українських безпілотників по військових кораблях за територіальними водами анексованого Росією Криму.
4. Американським військовим і ЦРУ дозволили допомогти Україні з ударами по росії.
Приклад - 18 вересня 2024 року рій безпілотників атакував склад боєприпасів в російському Торопці, приблизно 500 км вглиб рф. Вибух, потужністю за невеликий землетрус, залишив кратер шириною з футбольне поле.
5. Політичні розбіжності в Україні сприяли провалу контрнаступу 2023 року.
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний підтримав план, центральною частиною якого був штурм у напрямку міста Мелітополь, який мав за мету перерізати російські лінії постачання. Але його суперник і підлеглий, генерал-полковник Олександр Сирський, мав власний план — знищити російські війська в окупованому східному місті Бахмуті. Президент України Володимир Зеленський став на його бік і розділив боєприпаси та сили між двома головними фронтами замість одного. Українці так і не повернули Бахмут, і за кілька місяців контрнаступ закінчився провалом. Росія тепер мала перевагу.