Документи про освіту будуть доступні в Дії. Скоро в застосунку Дія відображатиметься інформація про освітні документи українців. У Минцифри зазначають, що відтепер не треба буде зберігати паперові документи про освіту та робити ксерокопії при прийомі на роботу.
Чверть українських школярів змушені навчатися дистанційно. В умовах війни дистанційне навчання залишається актуальним для значної частки дітей. Наразі в Україні 24% дітей навчаються дистанційно, найбільше у східних та південних регіонах.
Сертифікація педагогічних працівників стартує 9 березня. Листи-виклики для учасників тестування вже розміщені в їхніх персональних кабінетах на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. У запрошенні зазначено адресу пункту тестування, а також дату та час іспиту.
Частина дітей в Україні здобуває «умовну» освіту, – дослідження. Часто таку «умовну освіту» через труднощі з адаптацією на новому місці здобувають діти, що евакуйовані в тилову частину України, або ті діти, які перебувають за кордоном.
Ресурсність вчителів є низькою, – результати дослідження. Наразі ресурсність українських педагогів є низькою, тому необхідно надати вчителям психологічну підтримку та більше дбати про їхнє ментальне здоров’я, щоб вони мали спроможність працювати з дітьми.
Молоді вчителі становлять 5% від загальної кількості педагогів. Кількість молодих вчителів віком до 25 років, які мають педагогічний стаж від 1 до 3 років, становить 5%. Водночас учителів, які мають стаж понад 20-30 років, утричі більше. Середній вік вчителя – 46 років.
Ще один комітет ВР підтримав законопроєкт про освітні гранти. Парламентський Комітет з питань молоді і спорту рекомендує прийняти за основу законопроєкт щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам.
Визначено дати проведення пілотного дослідження PISA у 2024 році. З 8 квітня до 6 травня в Україні проведуть пілотний етап міжнародного дослідження РІSA-2025. Перелік закладів освіти, які стануть учасниками пілотного етапу РІSA-2025, буде сформовано до 4 березня.
Професія вчителя потребує постійного вдосконалення, – Гриневич. На думку ексміністра, для того щоб учитель був у тренді, щоб він розумів, як реагувати на зміни, педагог потребує постійного натхнення і вдосконалення.