Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Не всі українські школи мають потенціал для життя, – заступник міністра. Заступник міністра освіти і науки Надія Кузьмичова, кометуючи скорочення кількості школярів, заявила, що не всі школи мають потенціал до життя. Існуючу мережу шкіл треба готувати до нових реалій.

У МОН закликають обирати українські, а не європейські виші. Міністр освіти і науки закликав молодь вступати до українських університетів, оскільки вони здатні забезпечити якісну освіту, не гіршу за європейську. Українські університети наразі спроможні дати молоді гарну освіту.

Шкільний автобус має перевозити 65 учнів щодня, – розрахунки уряду. Уряд планує закупити 460 автобусів, що мають забезпечити підвезення 30 тисяч школярів. Водночас такі плани уряду будуть реалізовані за умови, що один автобус перевозитиме щонайменше 65 учнів щодня.

У МОН планують розв'язати проблему нестачі іноземних студентів. За словами міністра освіти, українська освіта є популярною в країнах «Глобального півдня». МОН наразі працює над розв'язанням питання нестачі студентів і планує повернути в Україну 100 тисяч іноземних студентів.

Міністр освіти: план реорганізації вишів є жорстким, його не варто оприлюднювати. Міністерство освіти і науки розробило план оптимізації мережі закладів вищої освіти. Водночас його не планується оприлюднювати огляду на те, що він є доволі жорстким.

За кошти освітньої субвенції відтепер можна придбати генератори. Уряд змінив порядок надання субвенції для облаштування безпечного освітнього середовища. Відтепер кошти субвенції можна витрачати не лише на облаштування укриттів, але й на закупівлю генераторів для шкіл.

Студенти і викладачі вишів абсолютно задоволені навчанням, – дослідження. За даними Державної служби якості освіти, 90% студентів і викладачів задоволені форматом організації освітнього процесу незалежно від обраного їхнім закладом формату роботи.

Уряд продовжить практику надання грантів здібним студентам. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, практика надання грантів здібним студентам буде продовжена цього року. У 2024 році освітні гранти на здобуття вищої освіти отримали понад 13 тисяч вступників.

МОН планує зробити фіксацію оцінювання НУШ необтяжливою для вчителя. Відомство внесе зміни в нормативну базу щодо фіксування оцінювання, щоб зробити цей процес необтяжливим. У МОН визнали, що вчителі відзначають складнощі з фіксуванням результатів оцінювання.

Сімейні дитсадки зможуть приймати не більше 10 дітей. Загальна кількість вихованців у сімейному садку не зможе перевищувати 10 дітей. Відповідну норму містить проєкт Положення про сімейний дитсадок, винесений Міністерством освіти і науки для громадського обговорення.