Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

У більшості шкіл розпочався прийом учнів до перших класів. Приймання документів триватиме до 31 травня. Для зарахування дитини до школи батьки або законні представники мають подати заяву, паспорт одного з дорослих та оригінал і копію свідоцтва про народження дитини.

Петиція вихователів дитсадків про зарплату набрала 25 тисяч підписів. Петиція набрала необхідну для її розгляду кількість підписів трохи менше ніж за 2 місяці. Автор петиції наголошує на мізерності зарплати, аджеі вихователь дитсадка 12-го тарифного розряду отримує близько 7000 грн на місяць.

У МОН планують консервувати дитсадки у період демографічної кризи. Консервація дошкільних закладів під час демографічної кризи дозволить зберегти приміщення дитячих садків. Водночас в їхніх приміщеннях можуть створюватися молодіжні центри, заклади позашкілля тощо.

Міністр освіти і науки користується послугами 30 радників. Оксен Лісовий має сім штатних радників, які входять до патронатної служби міністерства. Окрім того, у міністра є 23 радники на громадських засадах. Утримання штатних радників міністра протягом двох років вартувало бюджету 6,6 млн грн.

Норми законопроєкту про мережу ліцеїв є нереальними, – Профспілка. Освітня профспілка вимагає зняти з розгляду законопроєкт, який встановлює жорсткі вимоги до формування мережі ліцеїв. Законопроєктом пропонується підвищити мінімальну кількість учнів до 24 учнів.

УЦОЯО просить вступників уникати сумнівних пропозицій щодо завдань НМТ. Український центр оцінювання якості освіти закликає майбутніх вступників користуватись лише достовірними джерелами інформації й уникати сумнівних пропозицій про «офіційні завдання НМТ».

Омбудсмен пропонує дозволити школам обирати підходи до оцінювання учнів. Коментуючи ситуацію з оцінюванням учнів за групами результатів, що виникла після впровадження МОН відповідної реформи, Надія Лещик рекомендує МОН шукати компроміси з вчителями.

Кожен шостий студент не повертається з програм академічної мобільності. В Україну вчасно не повернулися 17% студентів чоловічої статі, які виїхали за кордон за програмами академічної мобільності. Водночас у МОН поки не планують скасовувати можливості для виїзду інших студентів.

Уряд пропонує розширити групи освітян, які матимуть право на відстрочку. Кабінет Міністрів пропонує доповнити перелік педагогів та студентів, які не підлягатимуть призову під час мобілізації. Проєкт відповідного законопроєкту ухвалений урядом.